DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #1170003  autor: Mastor
 20 kwie 2024, 21:54
Cześć
Zastanawiam się nad telefonem do pracy. Chce przeznaczyć na to tysiaka
Bateria żeby spokojnie starczała na dobę
W ciągu tej doby:
Robię koło 20-50 zdjęć
Trochę wideo, messengera, maila, gps - trochę przeglądarki, sporo telefonów, czasem dyktafon, kalendarz, media społecznościowe etc
Jako router koło 5-6h

Najbardziej by mi zależało na wyraźnych zdjęciach - szczególnie przy pomocy flasha
Wytrzymała bateria ale to przy tym standardzie co jest teraz, widzę, że 4k-5k chyba wystarczy każdy.
Płynnym działaniu androida/aplikacji - Załóżmy, że mam odpalony router, dyktafon i robię zdjęcia, a przy tym prowadzę rozmowę telefoniczną.
Nie lubię szerokich ramek ale to mogę zignorować idąc na kompromis przy tej cenie.

Na to patrzę aktualnie:
Motorola Moto G73 Dual SIM
Samsung Galaxy M34 5G 128GB Dual SIM
Xiaomi Mi 11 Lite 5G <- ten sprzed kilku lat ale chyba kusi najbardziej mnie, natomiast nie śledzę technicznego rynku i czy ten telefon jest porównywalny z obecnymi telefonami niskobudżetowymi czy im odstaje już?

I dzisiaj pani w sklepie próbowała mnie przekonać do marki REALME
nie znam nikogo kto ma taki telefon, a sama marka nie wiedziałem o jej istnieniu, na papierze niby fajnie ale używa ktoś tego, żeby coś o tym powiedzieć?
 #1170008  autor: Remington
 20 kwie 2024, 22:21
Realme nie trzeba się bać - to marka Oppo.

Co do Xiaomi nie znam szczegółów, więc odpowiem tylko na poziomie ogólnym. Kolejne modele trzymają cenę poprzedników, a to oznacza, że raczej nie mogą być lepsze. Wbrew pozorom rozwój jest wsteczny, więc 11-tka to nadal niezły smartfon.
 #1170013  autor: Mastor
 20 kwie 2024, 23:04
Nie śledziłem rynku kompletnie, ostatni raz kiedy byłem wgłębiony w telefony to xayomi było z dwa, trzy lata na rynku w Polsce, także OPPO też mi jest tak samo obce jak REALME. Ogólnie dużo się pozmieniało przez te lata bo w szoku byłem jak przeglądałem telefony teraz, że motorola wróciła do łask. Raczej kojarzyła mi się ze starym telefonem z klapką ;p
Potem przez te lata używałem jakichś flagowych samsungów i huawei, natomiast w tej chwili nie mogę sobie pozwolić na toptier i szukam kompromisu między ceną a jakością.

Smartfon MOTOROLA Edge 30 Neo 8/128GB 5G - jeszcze ten telefon wpadł mi w oko

A w przypadku 11stki może być, że wsparcia już nie ma ale czy to mógłby być jakiś problem?
 #1170024  autor: pawcio1978
 21 kwie 2024, 09:05
Dwa tygodnie temu kupiłem w promce
Motorola Moto G52 6/256GB za nie całe 600 Zeta

Dual SIM ---> albo 2x SIM albo 1xSIM + 1xMicroSD
Dual Band: 2.4 GHz + 5 GHz