DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #1154655  autor: misiokoda
 25 lip 2023, 11:22
Cześć,

Jestem na etapie poszukiwania telefonu dla Mamy.

Cena tu nawet nie jest kluczowa (może byś nawet i 500 zł - co jak na taki telefon jest sporo). Problemem jest to, by znaleźć odpowiedni model na rynku.

Główne wymagania są banalne: telefon ma służyć przede wszystkim do rozmow i musi mieć czytelny wyświetlacz z jak największą możliwością personalizacji (pod tym hasłem rozumiem zmianę kolorów i rozmiarów czcionki, ukrycie np nazwy operatora na pulpicie itd). I oczywiście telefon musi być na klapke.
Cześć telefonow (obecnie wybor padł na Maxcom MM827) niby się nadaje ale ma żółte
podświetlenie tekstu (którego nie można zmienić) i jest mniej czytelny.

Może ktoś z Was mógłby coś polecić?
 #1154665  autor: IC_Current
 25 lip 2023, 16:02
Z doświadczenia wiem, że starsze osoby po początkowej niechęci już by się nie zgodziły na inny telefon niż smartfon (no chyba że mają jakieś spore problemy z ruchem rak i palców). Kwestia kilku dni do przyzwyczajenia.
Dlaczego:
Duży wyświetlacz
Duże litery
Można uprościć interfejs do kilku kafelków. Są tryby pracy właśnie dla seniorów.
Kilka numerów można przypiąć do bezpośredniego wybierania.
Wszystkie potrzebne opcje (np telefon, SMS) od razu na głównym ekranie.
Ekran można sobie dostosować wg upodobaniaa a potem zablokować układ.

No i najważniejsze. Nowe telefony obsługują VoLTE I kodeki EVS. Jeśli po drugiej stronie jest zgodny sprzęt, to jakość rozmow jest nieporownywalnie lepsza niż na AMR-NB, co starszym osobom, mającym ubytki słuchu robi zdecydowaną różnicę.
 #1154674  autor: IC_Current
 25 lip 2023, 19:32
U mnie seniorzy w rodzinie użytkują przysłowiowe telefony "po wnukach". Tryb "Lite" czy jak go tam nazywają różni producenci jest dostępny na pewno w Xiaomi, Samsungach, Huawei, bo testowałem. W innych pewnie też będzie, choć trzeba sprawdzić. Stare Samsungi mają plus, bo HD Voice działa nawet w 2G. Mam też LG L5, z HD Voice i banalnym interfejsem. Też ma go starsza osoba i chwali, bo telefon mały, a ekran duży. Rozmowy w nim też przyzwoite.
Co do samego ekranu startowego - nie musisz mieć specjalnych funkcji, bo sobie zawsze wgrasz launcher, dialer, aplikację SMS, jakie chcesz. Ten tryb uproszczony, to głównie potrzebny do "uproszczenia" całego menu systemowego.
Z nowych, to te trzy marki wszystkie mają rzeczony tryb, przynajmniej te telefony co w ręce miałem. Teraz biorąc nowy, to bym patrzył wg tej strony wificalling-volte.pl co ma VoLTE a najlepiej EVS w Twojej sieci.

Edit - jak zrezygnujesz z EVS, to może Galaxy J3 gdzieś fajny dorwiesz. Ma bardzo dobry i czytelny ekran oraz dobry dźwięk i tryb lite. Do tego wymienna jeszcze bateria i jeszcze do kupienia oryginalna od Samsunga - posłuży na długo.