DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #1151735  autor: tilla001
 17 cze 2023, 21:36
Potrzebuję pomocy w wyborze telefonu, bo siedzę w tym, grzebię, czytam i jestem coraz głupsza zamiast coraz mądrzejsza :D
Zależy mi na sprawnym przełączaniu się między aplikacjami, żeby mi nie zamykał aplikacji w tle. Dobrze by było też, gdyby zdjęcia były całkiem niezłe.
Totalnie nie zależy mi na 5G. W gry nie gram, a jeśli już to w niewymagające byleco ;) Na muzyce też mi jakoś super nie zależy. Raczej tak do dzwonienia, wysyłania wiadomości, przeglądania internetu, fb, ig...

Chciałabym wydać na niego w okolicach 1000zł, ewentualnie mogę rozważyć zwiększenie trochę kwoty gdzieś do 1200 (choć wolałabym zostać przy 1000). W grę wchodzą tylko sklepy stacjonarne, jakoś boję się zamawiania telefonu przez internet...

Z moich dotychczasowych poszukiwań... najsensowniejsza wydaje mi się Motorola G72 - niestety w cenie ok 1200zł... czekam na promocję ;) Tzn aktualnie w Sferisie jest promocja - tyle że na wersję 6/128 GB za niecały 1000zł... Cena fajna, tylko zastanawiam się czy jest sens brać taką z 6 GB...

Z innych, które rozważam:
Realme C55 - ale co jakąś recenzję czytam/oglądam - to widzę komentarze że coś się przycina... boję się, że jak teraz się przycina to co będzie za jakiś czas...
Samsung M33 - niestety tu znowu 1100 + trzeba dokupić ładowarkę, czyli realnie 1200... i on też ma 6GB RAMu
Albo coś od Xiaomi... i tu na ten moment rzuciły mi się w oczy 2 opcje:
- Redmi Note 11s 6/128 GB (ok 1000zł)
- Redmi Note 10 Pro 6/64GB - w promocji w x-komie za 900zł... tyle że... po pierwsze to jest telefon sprzed 2 lat... więc nie wiem czy to dobry pomysł... no i dwa, że ma tylko 64 GB (tyle mam w tej chwili... z czego zajęte jest 51GB, w tym 32 GB to aplikacje... a mam świadomość, że aplikacje zajmują coraz więcej miejsca.. plus w nowym telefonie możliwe że będę chciała coś więcej zainstalować... więc boję się że te 64 to może być mało... chyba że dodatek karty pamięci byłby tu rozwiązaniem)

Co myślicie na ten temat? Co byłoby tu najlepszym rozwiązaniem? A może jeszcze coś innego niż telefony, które wymieniłam?
Będę bardzo wdzięczna za pomoc!
 #1151776  autor: koszalineo941268
 18 cze 2023, 11:45
Kupno przez internet ma zasadniczą zaletę - możesz ustalić od umowy bez podania przyczyny w ciągu 14 dni. Nie ma się czego bać. Kupujesz, testujesz, jak pasuje, to zostawiasz, jak nie, oddajesz i dostajesz kasę.
 #1151779  autor: tilla001
 18 cze 2023, 14:32
Od umowy mogę odstąpić... I wiem też, że gwarancja niby jest normalnie... Ale jakoś wolę - w razie ewentualnej potrzeby oddania telefonu do naprawy na gwarancji - mieć sklep, gdzie mogę pójść, oddać telefon, etc, a nie załatwiać to przez kuriera...
Może moje obawy wynikają z tego, że jeszcze takiej opcji nie przetestowałam ;) ale mimo wszystko wolę zostać przy sklepie stacjonarnym.