DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #995081  autor: Eddy188
 23 maja 2018, 16:32
1. Nowy/używany.
2. Jaką markę/model preferuję lub używałem do tej pory.
3. Budowa: standardowy, klapka, rozsuwany.
4. System operacyjny: symbian, android, windows, inny.
5. Klawiatura powinna być: standardowa, qwerty, dotykowa.
6. Wielkość wyświetlacza.
7. Do czego głównie potrzebny będzie telefon.
8. Na jakich funkcjach zależy mi najbardziej.
9. Jakie funkcje są mi całkowicie zbędne lub też mniej ważne.
10. Warunki/miejsca w których głównie będzie użytkowany telefon.
11. Założony budżet.
12. Inne wymagania.

1. Nowy
2. Obecnie używam LG G3 i jestem zadowolony. Bardzo wytrzymały telefon, jednak ostatnio coraz wolniej działa, nie radzi sobie z większą ilością powiadomień i przestał czytać kartę pamięci. Jeżeli chodzi o budowę/rozmiar to bardzo mi on odpowiada.
Ad 3. Standardowy
Ad 4. Android
Ad 5. Dotykowa
Ad 6. 5,5" - 6.0"
Ad 7. Zdjęcia, internet, nawigacja, różnego rodzaju aplikacje (od rowerów miejskich, rozkłady jazdy po przelewy bankowe, śledzenie kursów walut itp.)
Ad 8. Zależy mi, aby telefon sprawnie radził sobie z większą ilością aplikacji, nie "myślał" za długo po włączeniu WiFi i nawale powiadomień. Dobre zdjęcia, sprawnie działająca nawigacja (w G3 Google Maps to tragedia) oraz bateria która spokojnie wystarczy na 1 dzień intensywnego użytkowania.
Ad 9. Nie gram w wymagające gry
Ad 10. Nic specjalnego, jestem studentem także normalne użytkowanie na co dzień.
Ad 11. 1000 max 1500 zł

Cześć wszystkim :D

Co do maksymalnej kwoty to zastanawiam się czy jest sens dokładać 500 zł czy jednak w kwocie 1000 zł znajdzie się model, który będzie nieodczuwalnie słabszy od tych droższych.

Z tego co zdążyłem się zorientować obecnie chyba Xiami przoduje w specyfikacji technicznej w tym przedziale cenowym.

Z modeli, które po krótkich poszukiwaniach biorę pod uwagę to:
Xiaomi Mi A1 4 Gb RAM
Xiaomi Mi 5s PLUS 4Gb RAM (ten wydaje mi się najlepszy)
Huawei P10 4Gb RAM
LG G6 (czy jest sens dopłacać)

Jednak chętnie zobaczę coś innych producentów.
Co możecie zaproponować i jaka jest wasze zdanie o powyższych modelach?

Z góry dziękuje wszystkim za zainteresowanie tematem.
Pozdrawiam!
 #995111  autor: Eragon
 23 maja 2018, 18:24
Tak w praktyce, do Twych ogólnych wymagań, sporo z nich się nada.
Dorzucę jeszcze najnowszego XRN 5 oraz Mi Note'a 3 ;)

:smt006
 #995113  autor: FKS_91
 23 maja 2018, 19:01
Z Twoich wymagań i budżetu jaki masz do dyspozycji nie wiem czy bym się nie zastanowił nad Samsungiem S7. Bardzo dobry wyświetlacz, bardzo dobry również jest aparat (robi na prawdę dobre zdjęcia w gorszym oświetleniu/warunkach). Fakt jest to już dwuletni flagowiec, który dostał aktualkę do oreo i na prawdę jeszcze daję rade. Cena z tego co widziałem to ok 1469 np w sferis.


Zauważ że autor podał 5,5" jako minimum. wtedy więc wersja Edge.
@Eragon
 #995144  autor: Eddy188
 23 maja 2018, 20:50
Eragon pisze:Tak w praktyce, do Twych ogólnych wymagań, sporo z nich się nada.
Dorzucę jeszcze najnowszego XRN 5 oraz Mi Note'a 3 ;)
XRN możesz podać pełną nazwę bo nie mogę znaleźć co to :)
Mi Note 3 też fajny, jednak ten Mi 5s Plus lepszy parametrami, jedynie gorszy przedni aparat na którym, aż tak mi nie zależy.

Tak jak słusznie zostało zauważone 5,5" to minimum.

Chyba zostanę przy granicy +/- 1000 zł bo szkoda mi wydawać o 500 zł więcej, a zapewne różnicy w sprawności działania nie zauważę.
 #995156  autor: aureel
 23 maja 2018, 21:22
XRN - Xiaomi Redmi Note :D

LG G6 - gdyby zależało Ci na mocnym aparacie to byłby sens dopłacać - podobnie jak do P10 - warto je jednak również rozpatrzyć jeśli miałbyś się z telefonem związać na dłużej.

Samsung S7Edge - raczej mocno wykroczy poza budżet - poza tym wtedy - wystarczy G6 / P10

Xiaomi nie mam nic do zarzucenia i sam mocno rozważałem Mi A1

Wybrałem jednak... Huawei Mate 10 Lite - i zanim spadnie tu fala zarzutów że "żadne lite" to powiem Ci - prawie 6 cali wyświetlacza w bardzo wąskiej ramce, chodzi szybko i sprawnie. Zdjęcia robi spoko. Właśnie dostanie Oreo. Teoretycznie - jedyny zarzut -brak NFC ale nie pisałeś że chcesz - a można go już spokojnie kupić za 1000 - i robi dobrą robotę. Uważam to za bardzo dobry wybór i mogę spokojnie polecić.
 #995172  autor: Eragon
 23 maja 2018, 22:33
Eddy188 pisze:Mi Note 3 też fajny, jednak ten Mi 5s Plus lepszy parametrami, jedynie gorszy przedni aparat na którym, aż tak mi nie zależy.
Nie nie nie nie
Mylisz się mój drogi.
Mi Note 3 ma jedynie nieco słabszy procesor (ale nowszy o rok). Poza tym jest na poziomie podobnym. Osobiście uważam że ładniejszy. No i Mi Note 3 robi lepsze zdjęcia tylnim aparatem. Zdecydowanie, jest to bardziej przyszłościowy wybór. No i ma NFC ;)

:smt006