DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #787429  autor: robertokot25
 26 lut 2015, 13:44
Witam,
1. żona chciałby zmienić smartfona, obecnie ma Samsunga Wave S8500 w simplusie, który ma bardzo dobrą jakość wyświetlacza (Amoled) i solidną obudowę... ale ma kiepski system (BADA 2.0), robi kiepskie zdjęcia, często się zawiesza, przydałby się większy ekran...

2. co do wymagań dla nowego sprzętu to :
- przekątna ekranu w zakresie 4,5-5" - chyba optimum dla kobiety,
- dobry i czuły dyktafon (nagrywanie na uczelni)
- dobry zasięg sieci (antena), bo w Wavie s8500 nie było z tym najlepiej w porównaniu do telefonów starszej generacji z klawiaturą.. no chyba że wszystkie smartfony mają taką przypadłość...
- bardzo dobra jakość wyświetlacza, żeby nie było gorzej jak w Wavie :)
- dobra jakość zdjęć i nagrywanych filmów,
- oglądanie filmów i słuchanie muzyki sporadyczne
- co do LTE to nie wiem, bo na razie to Nam nie potrzebne.. ale może na przyszłość,
- żona w gry nie gra.. ale ja może bym w coś pograł czasem - ale sporadycznie,
- możliwie dobra i wytrzymała bateria,
- cena z zakresu około : 600 - 1000zł.. im taniej tym lepiej :)
- system chyba android, potrzebna jest możliwość aktualizacji do nowszych wersji?
- może dobrze jakby był rozbieralny - wymienna bateria i możliwość dołożenia karty pamięci
- Telefon będzie głównie służył do dzwonienia, sms-ów, przeglądanie neta raczej sporadycznie po wi-fi w domu... sporadycznie w coś ja bym pograł, bo w Wavie z tego nie korzystałem na badzie...

3. Telefon kupić najlepiej z polskiej dystrybucji lub od autoryzowanego sprzedawcy? omijać raczej dystrybucje europejskie i wysyłki z zagranicy?

4. Wytypowałem kilku kandydatów, proszę o poradę.. ewentualnie inne propozycje.. :

SAMSUNG GALAXY Ace 4
SAMSUNG Galaxy S3 III - zwykły nie styknie? czy trzeba celować w NEO lub LTE - czy nie pchać się bo za stary model?
LG G2 Mini - oglądałem recenzję na youtube i jest polecany, gry też na nim pójdą? jakość ekrany nie gorsza niż w Wavie?
LG L90 - podobny jw.
Sony Xperia T3 - chyba ciut za duży
SONY Xperia M2 LTE
MOTOROLA Moto G 2nd Gen. Dual - chyba nierozbieralny i nie można dołożyć pamięci?
Nokia Lumia 730 Dual Sim
Nokia Lumia 735
HTC DESIRE 620G DUAL SIM

pozdrawiam serdecznie
 #787459  autor: Invi.
 26 lut 2015, 15:12
S3 tylko w wersji LTE, ma 2 GB RAM i jakoś to działa z ciężką nakładką szajsunga
g2 mini > l90 technicznie praktycznie to samo z wyjatkiem LTE w g2m
moto g z czystym androidem jest ok, ma slot na kartę. Chyba pisząc "dołożyć pamięci" nie miałeś na mysli RAM jak to się zwykle przyjmuje?
desire 620 ok, sense imo jest najlepszą nakładką na androida
Co do windowsa się nie wypowiem, wiem, że jest płynny i stabilny, ale kafelki mnie odrzucają, nie trawię ich

Ogólnie ustawiłbym to tak:
1. S3 LTE
2. g2 mini/moto g/desire 620

Poza konkurencją dorzucę od siebie BB Z10/Z3
 #787467  autor: robertokot25
 26 lut 2015, 15:46
Czyli jesli Galaxy s3 - to tylko w wersji LTE z 2GB RAM-u? jest jeszcze wspierany jesli chodzi o system?.. można S3 jakoś odchudzić? ten LTE z 2GB RAM działa tylko jakoś? będzie bardzo zamulał? bo jesli chodzi o te moja wymagania? to chyba najwyższa jakość?

Znalazłem taką ofertę, chyba Ok? Polska dystrybucja ale paragon lub faktura marża? jaka wersja systemu tu może być 4.4.4 KitKat?:
http://allegro.pl/samsung-galaxy-s3-lte ... 51647.html

a może warto dołożyć do Galaxy S4? będzie jakiś znaczący przeskok jakościowy, znalazłem taką ofertę - czy są jakieś zagrożenia :
http://allegro.pl/pl-samsung-galaxy-s4- ... 11451.html

- Batki w obu powyższych nie będą specjalnie długo trzymać? góra 1-2dni - przy mało intensywnym korzystaniu?


pozdrawiam
 #787470  autor: Invi.
 26 lut 2015, 16:09
S4 to taki niby świetny sprzęt w papierowej obudowie. Wg wcale nie warty ceny jaką trzeba za niego zapłacić. Nie ze względu na parametry (o ścinach w menu krążą już legendy - z racji specyfiki pracy miałem w rękach 2X sztuk no i muszę je potwierdzić). Nakładka na androida, którą stosuje samsung, czyli TW (Touch wizz) w porównaniu np. do sense od htc jest bardzo słabo zoptymalizowana. W związku z tym samsung do płynnego działania potrzebuje lepszych bebechów niż wspomniane htc/lg czy motorola, gdzie w ogóle nie ma nakładki.
S3 to juz dość stary sprzęt, przez producenta nie wspierany ale to nie oznacza, że jest zły.

A jeśli chodzi o FV marża, tak w duuuzym skrócie
Kiedy ktoś wystawia ci taką fakture oznacza, że odlicza vat tylko od swojej "prowizji". Kupił telefon na wolnym rynku - np. od hurtowni. Taka faktura/paragon w żadnym wypadku nie zapewnia ci naprawy gwarancyjnej producenta (jest honorowany tylko pierwotny dokument)
=nie warto zaoszczędzać 200 zł, nie masz żadnej pewności, że gwarancja będzie uznana, nie mówiąc już o mozliwości kupna jakiegoś bubla z chrl
Polecam skupić się na sklepach typu x-kom(w krk naprzeciwko lokomotywy na agh), komputronik (karen) no i wszystkie media/euro rtv/saturny itd
 #787506  autor: robertokot25
 26 lut 2015, 18:35
czyli kupując na FV marża lub paragon - bez pierwotnego dokumentu zakupu to reklamacja tylko u sprzedawcy...?? jest też tak że komis ma w ofercie telefony z FV marża i ma też na FV23%.. ten na pełna fakturę 23% bez problemu przyjmą w serwisie? ja tak kupowałem Wave na allegro - jakiś komis ale ten akurat model miał FV 23% i jak się popsuł to bez problemu przyjeli w serwisie
 #787529  autor: robertokot25
 26 lut 2015, 20:46
przeszukałem na allegro i S3 LTE nie widzę od oficjalnego dystrybutora.. NEO to są ...: 1,5Gb RAM-u to za mało jak na S3?... ten S3 LTE ma najnowszego andrioda? jest jeszcze wspierany? taki też nie podejdzie w razie czego w serwisie? :
http://allegro.pl/samsung-galaxy-s3-lte ... 23360.html
http://allegro.pl/samsung-galaxy-s3-i93 ... 18835.html

Galaxy S4 jest sporo za 1299zł - nie warto tyle dopłacać? :
http://allegro.pl/samsung-galaxy-s4-132 ... _enabled=1
 #787539  autor: motov3
 26 lut 2015, 21:44
Rozwaz Lumie 735. Warto sie przekonac do Windowsa. A jak wyjdzie Cortana PL to juz bedzie bajka :mrgreen:

Obrazek
 #787673  autor: robertokot25
 27 lut 2015, 14:07
- czyli co przemawia za Lg G2? lepsza bateria? lepsze bebechy? nowsza konstrukcja? wsparcie.. tylna klapka chyba też kiepska jak w S4 i chyba jest nierozbieralny? brak slotu na kartę pamięci?
- jesli S4 to celować w wersje I9506? tam jest lepszy procek i grafika?
 #787751  autor: znawca
 27 lut 2015, 20:05
Przede wszystkim celować w używane flagowce, zamiast w nowe mid-endy:)

Samsungi tutaj pasują (S3 i S4) - ekrany super jakości (kolory nienaturalne, ale ładne), zdjęcia, wideo i dźwięk też. Wymienne baterie i złącza kart również są. Jedynie problem z mało płynnym softem. To wydajnościowe potwory, które przycinają się podczas prostych czynności.

iPhone 5 też ma dobry aparat i ekran, ale bateria słaba, niewymienna i brak złącza kart. Plusem jest za to płynność softu. Appki ładują się dłużej niż w Samsungach, ale przycięć podczas animacji nie uświadczysz.

Lumie (925, 830, 735) są płynne, szybkie i tanie. Aparaty mają dobre, wygodne, z fizycznym przyciskiem migawki i OIS, co potrafi być baaaardzo pomocne przy szybkich, dyskretnych ujęciach. Z aplikacjami jest za to tak samo, jak na Bada... no i Windows nie jest wolny od błędów. Aha i AMOLEDy w Lumiach też są ok, ale to nie jest poziom Samsunga.

DLACZEGO BBCODE NIE DZIAŁA?!
 #788010  autor: robertokot25
 01 mar 2015, 21:32
jeszcze bliżej poszperałem o LG L90 - obejrzałem kilka testów na youtube, poczytałem opinie użytkowników i wygląda że to całkiem niezły telefon jak na niecałe 600zł w autoryzowanym sklepie z kartą 32GB.

- najbardziej się obawiam żeby wyświetlacz nie był dużo gorszy jak Wave I S8500 Super Amoled - muszę gdzie w salonie zobaczyć jak to wygląda na żywo.
- w LG L90 podobno bateria trzyma całkiem nieźle : 2-3 dni
- oglądałem testy gier na nim i wygląda że średnie tytułu chodzą bez problemu
- system chyba nie ma takiej ciężkiej nakładki jak samsung
- całkiem niezła jakość wykonania obudowy
- aparat raczej przeciętny
- na nim już będzie android 4.4 KitKat?

Co myślicie o tym modelu? warto?

ile on ma pamięci ROM wyjściowo 8GB czy 4GB, bo na zdjęciach na aukcji jest 8GB pamięci wewnętrznej.. a w opisie już tylko 4GB... może jest tak że ma 8GB a wolnej do wykorzystania 4GB :
http://lg.strefamarek.allegro.pl/lg-l90-czarny.html
 #788018  autor: best
 01 mar 2015, 23:04
Więc tak:
- widać różnicę między SA w SGS+, a w IPS w L90. Kolory są trochę mniej żywe, ale nadal są ładne. Poza czernią. Tutaj nic nie pobije Amoledów.
- u mnie bardziej 1-2 dni, ale też to mój pierwszy telefon, o który nie muszę się martwić, żeby mi wytrzymał do wieczora (a jestem zdolny i niektóre moje poprzednie telefony były już rozładowane o 15-16 :D)
- dokładnie
- jest lżejsza od Touchwiza, ale nic nie pobije czystego Androida
- w wersji czarnej tylna klapka jest chropowata. W białej (taką posiadam) jest gumowana. Nic nie trzeszczy i nie rysuje się od patrzenia
- iPhone to nie jest, ale da się zrobić niezłe zdjęcie
- jest 4.4.2
Ma 8 GB pamięci, z czego dostępne jest 3,97 GB.
 #788020  autor: robertokot25
 01 mar 2015, 23:24
chodziło o ten link do aukcji + karta :
http://lg.strefamarek.allegro.pl/lg-l90 ... -32gb.html

- w tej cenie można spokojnie brać?
- czyli żadne piksele nie biją po oczach? dla pewności zobaczę gdzie w salonie :)
- i jeszcze głupie pytanie, bo jestem zielony w androidzie :) - czy będzie można ściągać gry lub aplikacje na kompa i później przerzucić na tel. i zainstalować na tym oryginalnym androidzie? trzeba będzie coś dodatkowo wgrywać na telefon aby instalować gry? czy tylko płatne ?
- czyli biała klapka nie jest zła? bo żona by woła właśnie biały.. ewentualnie czarny + jakaś jasna nakładka na tył
- brak czujnika oświetlenia podobno można obejść poprzez zainstalowanie jakieś aplikacji - prawda to?
- do nowszego andrioda jest też aktualizacja?

pzdr.
 #788024  autor: darase
 01 mar 2015, 23:37
To tak, jeśli L90 to nie uaktualniać do KitKat.
Ze swojej strony polecam G2 mini :)

eCoal i nie ma problemu :-)
 #788025  autor: darase
 01 mar 2015, 23:43
Jest sklep Play Google i tam jest masa darmowych aplikacji, żeby się do niego dostać trzeba założyć konto gmail.
Wszystko proste : )
Moja żonka ma G2 mini biały a ja gold.

eCoal i nie ma problemu :-)
 #788033  autor: robertokot25
 02 mar 2015, 01:13
teraz jeszcze poczytałem (LG L90) że są jakieś jazdy z instalacją/przenoszeniem aplikacji/gier na kartę sd... bo przecież pamięć wew. tel. jest malutka....trzeba jakieś rooty robić i inne wygibasy, a i tak to nie działa jak trzeba - to jest wada tego modelu??.. - nie ogarniam tego :( - trochę mnie to przeraziło...w galaxy SIII i SIV tez tak jest?
 #788038  autor: cyanoone
 02 mar 2015, 07:06
Ja bym wziął Xiaomi z uwagi na to, że zapewnia długie aktualizacje. Dodatkowo pojawił się ostatnio sklep który sprzedaje je w Europie i daje Europejską gwarancję. Polecam obejrzeć Redmi 2 LTE. Telefon Xiaomi Mi2S dostaje update już 3 lata :)
Co do L90 to fajny telefon, ale trzeba go na obejrzeć, mi nie przypadł do gustu. Jeden GB RAM to może być mało.

Plus-->Play (2015) -->Plus (2018)
Klucz-->Orange-->Lajt (2017)
 #788196  autor: best
 02 mar 2015, 17:31
W żadnym Androidzie 4.4 i nowszym nie przeniesiesz w całości aplikacji na kartę pamięci.
Co do czujnika oświetlenia, to na belce powiadomień jest pasek regulacji jasności ekranu. A aktualizacji nie ma i nic poza dużymi G2 i G3 raczej jej nie dostanie.
Btw. Duży G2 też nie jest złym wyborem.