DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?

 #454364  autor: pio-trek
 20 sty 2011, 11:04
to i ja dorzucę swoje pytanie żeby nie tworzyć nowego watku - wave czy desire? obecnie mam omnię i mam już dość tego systemu (WM6.1), wolałbym mieć sprawny system bez konieczności ciągłego dodawania "czegoś", od desire odstrasza mnie kiepski dźwięk, kamera i ekran w porównaniu do wave - a od wave odstrasza mnie brak nawigacji- jakaś rada? :-) pod uwagę wchodzą tylko te 2 fony

 #454366  autor: vonski
 20 sty 2011, 11:15
A czemu sobie nie kupisz HD2? Możesz na nim używać jednocześnie WM i Androida (z karty), ale możesz też całkowicie wywalić WinMo i wgrać jakiś ROM z Froyo czy nawet już Gingerbreadem. I masz Desire HD w cenie zwykłego Desire ;)

 #454373  autor: bob
 20 sty 2011, 12:01
pio-trek pisze:a od wave odstrasza mnie brak nawigacji
Ndrive chociazby na łejwa za free jest, do tego bardzo fajny naviexpert. (co z tego ze platny - za kazda dobra navi, poza garmiinem, musisz zaplacic)

Było: w595; Wave 533; i5800; ZTE Blade; Moto e8; SE Xperia X8; e1170; 5230 Navi; x2; Ch@t 335; Galaxy Mini; Sagem Puma; s8530 Wave II; e72; i8510; Nokia500; SGS; m8800; HTC 7 Mozart, RBM One, Nokia c5-00, N900, i550; RBM One;
Jest: HTC Desire

 #454375  autor: kakusi1809
 20 sty 2011, 12:13
Ja polecam Galaxy S to odpowiednik iphona i to bardzo dobry można go kupic spokojnie za 1300zł. :mrgreen:

 #454390  autor: serdom
 20 sty 2011, 13:40
skamils pisze:zy on jest porównywalny jakością do Avilli? Wszyscy tylko avilla avilla a ten fon według mnie jest gówno wart! ;/
I czy ugina mu się ekran przy dotyku?
dawno się tak nie uśmiałem co porównujesz... To może porównaj dizajera do smarta...
Nie bo to prawdziwe szkło typu "gorilla glass", nie porysujesz niczym (chyba, że gwoździem się uprzesz), jedyny mankament jak kay pojemnościowieć nie lubi upadać

serdom

 #454441  autor: bob
 20 sty 2011, 16:34
serdom pisze:I czy ugina mu się ekran przy dotyku?
dodatkowo to nie jest ekran oporowy tylko pojemnosciowy - czyli warstwa dotykowa jest sztywna a nie 'miekka' jak w oporze.

Było: w595; Wave 533; i5800; ZTE Blade; Moto e8; SE Xperia X8; e1170; 5230 Navi; x2; Ch@t 335; Galaxy Mini; Sagem Puma; s8530 Wave II; e72; i8510; Nokia500; SGS; m8800; HTC 7 Mozart, RBM One, Nokia c5-00, N900, i550; RBM One;
Jest: HTC Desire

 #454612  autor: skamils
 21 sty 2011, 12:37
Witam.
Po namyśle zdecydowałem się na tego Samsunga. :-D
Prosił bym jeszcze o podanie linku do zrobienia sense na samsungu. :P
Będę bardzo wdzięczny 8)

SE K510/Motorola V360/LG KU990/SE Xperia x1/SE C510/ HTC Desire HD/ Nokia N900/Samsung Galaxy Tab/Samsung Galaxy s II, Nokia 1616/ Samsung Galaxy Note II

 #454617  autor: Grzegorz.Ol
 21 sty 2011, 12:58
skamils pisze:Witam.
Po namyśle zdecydowałem się na tego Samsunga. :-D
Prosił bym jeszcze o podanie linku do zrobienia sense na samsungu. :P
Będę bardzo wdzięczny 8)
Błąd.. nie chciałem się wcześniej wypowiadać, bo mam odmienne zdanie od większości ale nie wytrzymałem. Tak się składa, że mam oba, bo nie mogłem się zdecydować. I po tygodniu Samsunga oddałem siostrze. Ekran piękny i kolorowy ale, jak mi ktoś powie że nie widzi różnicy na niekorzyść w rozdzielczości (PenTile) to niech lepiej idzie do okulisty (mam Desire z SLCD). Także wcale przewaga SGS nie jest tu oczywista. To samo z aparatem- brak diody doświetlającej i wcale nie lepsze zdjęcia, a większość nawet gorsza- jak ktoś nie wierzy mogę podesłać zdjęcia z obu zrobione w tych samych warunkach. Obudowa choć nie jest tragiczna to jest dużo słabsza od Desire. Oprogramowanie porównując z Sense jest fatalne, a koszmarem jest połączenie SGS z wifi- niekiedy musiałem 2-3 razy włączyć i wyłączyć żeby załapało.
Desire leży w porównaniu z SGSem jeśli chodzi o baterie i szybkość w grach ze względu na lepszy procek tego drugiego. Nawet tak opłakiwany wszędzie głośnik z Desire, choć na pewno słabszy niż w SGSie, nie jest dużo w tyle. Jeśli chodzi o pozostałe cechy to bardzo szybko mogę udowodnić że Desire jest lepszy.

 #454637  autor: bob
 21 sty 2011, 15:09
bardzo szybko mogę udowodnić że Desire jest lepszy.
ja tam bardzo szybko moge udowodnic, ze SGS jest lepszy :P
Samsung to dobry wybór - ja bym nie brał HTC ze wzgledu na samą nakładkę (ktora wg mnie jest srednia, wole prostego LP) i wykonanie.
Telefony wykonane sredniawo u mnie i tak wytrzymuja 2-3 lata bez problemu, a jak nosimy pokrowiec to w ogole problemu nie widze.
Dla mnie SGS ma tylko 1 wade - za duzy jest nieco do codziennego uzytku. Poza tym to jest jeden z top smartphoneów wg mnie - konkurencja to na chwile obecna desire HD, który jest o 1,5x drozszy niz sgs aktualnie.
W kategorii cena / funkcje SGS rządzi.
Amoledy mają ten plus, ze oszczedzaja energie - sam widze to po moim bladym, gdzie wersje amoled 2 dni pociagna, tft ciagnie max 1-1,5 dnia.
Samsung ma touchwizza, który dla nowego usera jest dosc przyjazny - a jak juz pisalem są lepsze launchery.
Wifi - nie wiem, moze masz uwalona siec, ale zawsze jak samsunga chcialem podlaczyc to lapal w ciagu 5-10 sekund sieci. Czasem chwilke dluzej nad moja zabepieczona pomyslal - ale tu jest wina przydzielania adresu. (sprawdz siec, bo moze masz uwalony przydział dnsów i adresu)
A sense - mnie nie powala, nie uzywam fona na tyle ambitnie zeby patrzec na ikonki. Wole proste i skuteczne rozwiazania.

Było: w595; Wave 533; i5800; ZTE Blade; Moto e8; SE Xperia X8; e1170; 5230 Navi; x2; Ch@t 335; Galaxy Mini; Sagem Puma; s8530 Wave II; e72; i8510; Nokia500; SGS; m8800; HTC 7 Mozart, RBM One, Nokia c5-00, N900, i550; RBM One;
Jest: HTC Desire

 #454642  autor: wtd
 21 sty 2011, 15:50
Grzegorz.Ol pisze:PenTile
W niektórych sytuacjach to na wave już widać, więc podejrzewam że w SGS może być już dość bolesne.

 #454654  autor: orson_dzi
 21 sty 2011, 18:22
Grzegorz.Ol pisze:Jeśli chodzi o pozostałe cechy to bardzo szybko mogę udowodnić że Desire jest lepszy.
To ja dźwięk na słuchawkach poproszę w takim razie. Bo chcę zobaczyć jak Ty tego dokonasz.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #454668  autor: skamils
 21 sty 2011, 19:36
No i teraz jestem totalnie zagubiony! ;/ Już was chyba nie będę pytał co i jak.. Bo wychodzi na to ze i ten fon i ten jest ok ;D Samsung jest o 300 zł droższy i troszke jest lepszy. Desire kupie za 950 zł ;d i będę w zupełności z niego zadowolony. Po 8 miesiącach go sprzedam i wypróbuje cos innego :D.
A więc dzięki wielkie wszystkim ^^ :!:

SE K510/Motorola V360/LG KU990/SE Xperia x1/SE C510/ HTC Desire HD/ Nokia N900/Samsung Galaxy Tab/Samsung Galaxy s II, Nokia 1616/ Samsung Galaxy Note II

 #454685  autor: bob
 21 sty 2011, 21:01
Ja sie podepne do prosby Orsona o dzwiek na sluchawkach. A takze o porównanie wydajnosci gier 3d.

Było: w595; Wave 533; i5800; ZTE Blade; Moto e8; SE Xperia X8; e1170; 5230 Navi; x2; Ch@t 335; Galaxy Mini; Sagem Puma; s8530 Wave II; e72; i8510; Nokia500; SGS; m8800; HTC 7 Mozart, RBM One, Nokia c5-00, N900, i550; RBM One;
Jest: HTC Desire

 #454688  autor: Grzegorz.Ol
 21 sty 2011, 21:08
Bob do jakiego tematu bym nie wszedł to chwalisz SGS a jestem ciekawy czy bawiłeś się nim dłużej niż chociaż jeden dzień.. ja siedzę w tym momencie z Desire i SGS, i mówie to co widzę. A już najbardziej lubię jak mi ktoś mówi że mam uwaloną sieć.. uwzięła się widocznie na SGS strasznie bo na Deserze działa non stop bez problemu. Z resztą można o tym poczytać w internecie bo dużo osób się na to skarży. Może są do tego jakieś łatki. Tak czy inaczej łatanie podstawowych funkcji już świadczy o producencie.
Jeśli chodzi o interface no to na pewno kwestia gustu, choć ja doprawdy nie wiem jak mając obok siebie Sense i TouchWiz można powiedzieć że TouchWiz jest lepszy...

Orson_dzi
właśnie puściłem ten sam kawałek na obu i... konia z rzędem temu kto powie, który telefon gra lepiej. Odsłuch na dużych słuchawkach Denona p372, na stockowym odtwarzaczu. Jeśli chodzi o słuchawki dołączone do zestawu to te z Samsunga bez dwóch zdań są lepsze. Ale żeby nie było zbyt kolorowo to SGS ma problemy z mp3 o wyższym bitrate i niektórych kawałków najzwyczajniej w świecie nie chce odtwarzać.
Chętnie przetestuję coś jeszcze jeśli ktoś ma wątpliwości. Na te chwilę tak jak mówię- Desire leży w porównaniu do SGS jeśli chodzi o baterię, a nieznacznie odstaje jeśli chodzi o gry i płynność filmów.

 #454694  autor: DeLirQa
 21 sty 2011, 21:33
A co do aparatu to przy dobrym, naturalnym oswietleniu sgs zrobi na pewno lepsze zdjecie od desire. HTC natomiast cyknie lepsza fotke w trudnych warunkach oswietleniowych glownie ze wzgledu na lampe blyskowa. SGS takze dominuje poza pomieszczeniami.
I sgs na pewno lepiej odtwarza muzyke i ma lepsza baterie. Jakosc wyswietlacza rowniez ma wyzsza. Desire natomiast jest na pewno lepiej wykonany-bez dwoch zdan. Polaczenia rowniez na htc nieco lepiej wygladaja. Co do tego wifi to sie nie wypowiem, ale moge w sumie Ci uwierzyc

Miałem: Sagem myX5m, Siemens C75; J700; N73; ME45; K310i; X700; S7220; S8300 x2; KP500; U8500; N8; KE970; E2600.
Teraz mam:Alcatel One Touch Idol+8GB, Samsung G810, Samsung U900.

 #454702  autor: bob
 21 sty 2011, 22:00
Grzegorz.Ol pisze:Bob do jakiego tematu bym nie wszedł to chwalisz SGS a jestem ciekawy czy bawiłeś się nim dłużej niż chociaż jeden dzień..
widzę SGS'a codziennie, jak cos chce to moge sprawdzic na biezaco - a nie uzywam non stop bo mam swojego androida.
Grzegorz.Ol pisze:uwzięła się widocznie na SGS strasznie bo na Deserze działa non stop bez problemu. Z resztą można o tym poczytać w internecie bo dużo osób się na to skarży. Może są do tego jakieś łatki. Tak czy inaczej łatanie podstawowych funkcji już świadczy o producencie.
swiadczy o tym, ze producent wie, ze cos skaszanil i stara się to poprawić.

Jedyny mankament SGS (poza rozmiarem.) to wykonanie, które jest dośc takie sobie. A samsung jest bardzo przyzwoitym wg mnie telefonem, głównie z racji ceny (fakt, desire jest 2 stówy tanszy, ale wg mnie warto dolozyc do SGS'a)

Było: w595; Wave 533; i5800; ZTE Blade; Moto e8; SE Xperia X8; e1170; 5230 Navi; x2; Ch@t 335; Galaxy Mini; Sagem Puma; s8530 Wave II; e72; i8510; Nokia500; SGS; m8800; HTC 7 Mozart, RBM One, Nokia c5-00, N900, i550; RBM One;
Jest: HTC Desire

 #455320  autor: skamils
 24 sty 2011, 22:41
Witam. W ostateczności wybrałem HTC Desire HD. Gdy telefon przyjdzie zdam wam krótką recenzję :)

SE K510/Motorola V360/LG KU990/SE Xperia x1/SE C510/ HTC Desire HD/ Nokia N900/Samsung Galaxy Tab/Samsung Galaxy s II, Nokia 1616/ Samsung Galaxy Note II