DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #454905  autor: adsgre
 23 sty 2011, 00:14
Poszukuje telefonu, cenowo ustalmy, ze do +/- 500 zł.Z pewnoscia musi miec jakis system, wiekszy wyswietlacz ( co za tym idzie rozdzielczosc ) ,aby mozna bylo wygodnie korzystac z internetu, a czasami obejrzec jakis film.Co do aparatu to dla mnie moze go w ogole nie byc, takze bez patrzenia na jakosc zdjec :).Podobnie z dzwiekiem, nie musi byc jakis glosny ani dobry jakosciowo.Dobrze gdyby mial wbudowana klawiature qwerty i mozna bylo pograc w jakies lepsze gierki ( z tego co przegladalem to niektore samsungi nie obsluguja 3d? ) jednak gdyby nadrabial czyms innym te dwie rzeczy to ew. moze byc bez nich.
Osobiscie zastanawialem sie nad xperia x8 i x10 mini pro ,jednak ta druga ma za maly wyswietlacz wiec odpada.

 #454908  autor: orson_dzi
 23 sty 2011, 00:32
Skoro aparat i dźwięk są bez znaczenia, to któryś z low-endowych Androidów będzie jak znalazł.
Ze wspomnianym X8 oraz ZTE Blade na czele.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #454930  autor: bob
 23 sty 2011, 10:27
adsgre pisze:Osobiscie zastanawialem sie nad xperia x8 i x10 mini pro ,jednak ta druga ma za maly wyswietlacz wiec odpada.
i znowu bedzie dyskusja z fanboyami soniacza nad wyzszoscia SE nad innymi telefonami :P
Od siebie powiem cos o zte blade:
wyswietlacz 3,5" to najwiekszy w tanich androidach, zarazem masz najlepsza rozdziałkę - 480x800. Wg mnie ta cecha wystarcza, aby uznac ten fon za najlepszy tani andoird - bo wlasnie na nim najlepiej mi sie przeglada neta, a ten system jest jakby nie patrzec 'netowy' dosc mocno.
Gry 3d smigaja bez problemu, wlacznie z asphaltem i nfs'ami.
Jest mozliwosc wrzucenie swype'a, dzieki któremu psize sie naprawde szybko.
A po zmianie stockowego launchera (który jest sredni) na takiego launcher pro, telefon nie ma sobie równych w kwestii szybkosci.
Jego przewagą nad x8, której nik nie obali jest wyswietlacz i rozdziałka, jest to bardzo duza przewaga. (x8 ma 3" ekran..) Dodatkowo na standardzie mamy skalowanie textu do wielkosci strony, co nie jest standardem w kazdym tanim androidzie. Subiektywnie jest wykonany z lepszego plastiku niz SE.
No i dla mnie 2 cecha to software - w sonych mozesz dac 1 widget na ekran, co juz skresla te fony u mnie.

Było: w595; Wave 533; i5800; ZTE Blade; Moto e8; SE Xperia X8; e1170; 5230 Navi; x2; Ch@t 335; Galaxy Mini; Sagem Puma; s8530 Wave II; e72; i8510; Nokia500; SGS; m8800; HTC 7 Mozart, RBM One, Nokia c5-00, N900, i550; RBM One;
Jest: HTC Desire

 #454945  autor: serdom
 23 sty 2011, 11:40
Od siebie dorzucę najtańszą, ale moim zdaniem bardzo przyzwoitą opcję LG Swft, jak na takie pieniądze na prawde świetnie wykonany, obsługuje stery 3d, flimy odtwarza nieźle, a kupić go można nawet za 300-350pln.
Rozglądałem sie na allegro niestety za 500 balde'a sie nie wyrwie.

serdom

 #454957  autor: orson_dzi
 23 sty 2011, 12:36
A teraz wyobraź sobie jakiś wyścigi, czy wymagającą platformówkę w 3D na oporowym dotyku bez multitoucha. Czujesz to? :P
Do gier Swift jest średnią propozycją.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #455002  autor: robbo2k
 23 sty 2011, 17:24
Zaraz pracownicy Samsunga zaproponuja i5800 .. ale szanujmy och urazy.

Do 500zł mozna kupic:

LG Swift i Sony Ericsson X8 oba maja idetyczne wymiarami ekran oraz idetyczne procesory.
Roznica jest w ekranie. X8 ma pojemnosciowy i jest prawie o centymetr nizsza.
W obu jest HVGA 3 cale.

W tej klasie cenowej unikaj Samsunga Spica (brak 3D, slaby dotyk) oraz Samsunga i5800 tutaj do luftu jest brak 3D ten sam dziadowski procesor co Spica i fatalna rozdzielczosc QVGA

http://www.robbo2k.pl Testy wideo - Poradniki jak kupić i co kupić

 #455022  autor: DeLirQa
 23 sty 2011, 18:52
ZTE blade dobrze sie sprawdzi. Rozni sie niewiele od innych tanich androidow, ale wyroznia go najwiekszy i dobry jakosciowo ekran z duza rozdzialka, co ma swoje plusy w przegladaniu internetu. Do tego szybki w dzialaniu. I zadna x8 czy i5800 nie jest lepsza od niego

Miałem: Sagem myX5m, Siemens C75; J700; N73; ME45; K310i; X700; S7220; S8300 x2; KP500; U8500; N8; KE970; E2600.
Teraz mam:Alcatel One Touch Idol+8GB, Samsung G810, Samsung U900.

 #455070  autor: bob
 23 sty 2011, 22:14
DeLirQa pisze:I zadna x8 czy i5800 nie jest lepsza od niego
thx.
@autor - dozbieraj ok. stówki i szukaj ZTE na aukcjach, chodzą po 550. Bo kazdy inny tani android ma słabszy ekran i mniejszy - a procesor bladego bez problemu daje rade w niemalze kazdej grze. (angry birds lubią czasem pomyslec, ale cóż, taki urok tej gry :P)
Do tego masz calkiem spory ekran przy sensownych wymiarach telefonu. No i najlepsza rozdziałkę.
robbo2k, slaby dotyk w spicy - kpisz, jest sporo lepszy wg mnie niz w x8. Brak sterów - samsung skopał sprawę troche. Procesory w tanich samsungach naprawde dają radę - pobaw sie fonem a potem pisz, bo widze ze fonów w łapie nie miales dluzej niz godzine.
Dodaj do tego, ze x8 jest tez dosc grubiutka + ma stosunkowo mały ekran. (roznica miedzy 3,5" a 3" w x8 jest dosc widoczna.)

Było: w595; Wave 533; i5800; ZTE Blade; Moto e8; SE Xperia X8; e1170; 5230 Navi; x2; Ch@t 335; Galaxy Mini; Sagem Puma; s8530 Wave II; e72; i8510; Nokia500; SGS; m8800; HTC 7 Mozart, RBM One, Nokia c5-00, N900, i550; RBM One;
Jest: HTC Desire

 #455143  autor: robbo2k
 24 sty 2011, 10:46
Blade ma ten sam procesor co X8 wiec nie muzę działać LEPIEJ. Może działac tylko gorzej gdyz ma dwa razy więcej pikseli do wyrenderowania.

Spica ma problemy z interpretacja miejsca dotyku.... wystarczy zajrzec na wlasciwe fora by sie o tym przekonac. Procesory w Samsungach daja rade o ile nie potrzebujesz 3D.

Co do grubosci to nie rob sceny o 2mm X8 vs 5800 podczaqs gdy ta 5800
jest ponad 13mm wyzsza i o 10gram ciezsza. Na dodatek swieci sie jak psu jajca.


Albo rybka albo akwarium .

http://www.robbo2k.pl Testy wideo - Poradniki jak kupić i co kupić

 #455195  autor: bob
 24 sty 2011, 13:22
robbo2k pisze:wiec nie muzę działać LEPIEJ. Może działac tylko gorzej gdyz ma dwa razy więcej pikseli do wyrenderowania.
blade ma 2x tyle ramu co x8. Bodajze.
W testach na stockowym romie blade ma wyniki o 20-50 pkt nizsze niz x8 na customach z modaco. Na customowym jelly mój blady ma 2,5x wieksza wydajnosc w benchmarkach. (quadrant, neocore)
Pisalem juz o tym.
robbo2k pisze:Co do grubosci to nie rob sceny o 2mm X8 vs 5800 podczaqs gdy ta 5800
jest ponad 13mm wyzsza i o 10gram ciezsza. Na dodatek swieci sie jak psu jajca.
dla mnie grubosc fona ma znaczenie, zwlaszcza przy grubosci rzedu 10-11 mm w najgrubszym punkcie tel. (blade - aparat, i5800 - glosnik) - nosze tele w spodniach, takze wole cos wiekszego i plaskiego, niz malego i grubego - bo potem sie dziury robią.
SE x8 jak pisalem ma zasadnicze wady: wyswietlacz 3" + syfiata nakładka SE, która umozliwia wrzucenie 1 widgetu na ekran. Beznadzieja.
A 3" oraz 3,5" to juz jest w miare widoczna roznica, bo blady ma sam ekran taki, jak x8 jako cały telefon :P

Było: w595; Wave 533; i5800; ZTE Blade; Moto e8; SE Xperia X8; e1170; 5230 Navi; x2; Ch@t 335; Galaxy Mini; Sagem Puma; s8530 Wave II; e72; i8510; Nokia500; SGS; m8800; HTC 7 Mozart, RBM One, Nokia c5-00, N900, i550; RBM One;
Jest: HTC Desire

 #455234  autor: robbo2k
 24 sty 2011, 16:07
Taaa i5800 ma 11mm jak swinia niebo. Zapamietaj iz i5800 ma 13mm

ROMy zmodowane to jedna wielka mistyfikacja i ich sie nie benchmarkuje.

Oczywiście ze Blade ma lepszy ekran (rozdziałka wielkosc). RAM nie ma takiego dużego znaczenia. Tyle ze Blade ciagle +200zł do X8 no i te chińskie pochodzenie.

Co do nakładki SE to jej zmiana to jakieś 0,23sekundy zajmuje. Wiec lepiej ze jest cos innego bo niektórym pasuje bardziej od tych Launcherów w których nawet ikon przestawiać nie można. Jakbym chciał kupic patelnie do kieszenii kupiłbym Samsunga Galaxy :).

X8 jest malutki mniejsze od Swifta kubaturą (mimo tego samego ekranu). Co kto lubi

http://www.robbo2k.pl Testy wideo - Poradniki jak kupić i co kupić

 #455289  autor: bob
 24 sty 2011, 20:40
robbo2k pisze:ROMy zmodowane to jedna wielka mistyfikacja i ich sie nie benchmarkuje.
zmodowane romy są duzo bardziej wydajne niz stockowe brandowane.
a x8 z brandem playa jest slabsza o ok. 15% niz stockowy blejd.
robbo2k pisze:Oczywiście ze Blade ma lepszy ekran (rozdziałka wielkosc). RAM nie ma takiego dużego znaczenia. Tyle ze Blade ciagle +200zł do X8 no i te chińskie pochodzenie.
najtansza x8 to ~5 stów, bladego masz za 6 bez problemu. Matematyka v2? ;]
Kazdy telefon jest składany w chinach/korei aktualnie praktycznie, na korzysc bladego działa marka - bo jakby go wypuscil samsung, nokia czy soniacz to kosztowałby pewnie koło 900- 1k zł bez problemu przy dobrej reklamie.
robbo2k pisze:Co do nakładki SE to jej zmiana to jakieś 0,23sekundy zajmuje. Wiec lepiej ze jest cos innego bo niektórym pasuje bardziej od tych Launcherów w których nawet ikon przestawiać nie można. Jakbym chciał kupic patelnie do kieszenii kupiłbym Samsunga Galaxy .
nie wiem jaki problem masz z przestawianiem ikon w launcherach, bo ja nie zauwazylem takiej trudnosci.
nie porównujmy tutaj i7500 do x8 k? Bo x8 tutaj bardzo blado wypada, galaxy to w koncu model powiedzmy highendowy.

skoncz pan dyskusję SE vs reszta swiata, bo to nie ma sensu. A wg mnie za takie cos powinny byc warny, bo to nie ja tutaj zaczynam zachwalac kazda wade sony.

Było: w595; Wave 533; i5800; ZTE Blade; Moto e8; SE Xperia X8; e1170; 5230 Navi; x2; Ch@t 335; Galaxy Mini; Sagem Puma; s8530 Wave II; e72; i8510; Nokia500; SGS; m8800; HTC 7 Mozart, RBM One, Nokia c5-00, N900, i550; RBM One;
Jest: HTC Desire

 #455293  autor: vinc
 24 sty 2011, 20:50
bob, robbo2k uspokójcie się i jeśli macie argumenty, które świadczą o waszej racji to to piszczie. Wycieczki osobiste zostawcie sobie na PW. Każda następna w waszym wydaniu (nie tylko w tym temacie) poskutkuje warnem...

Obrazek