DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #223  autor: vt
 16 sty 2005, 00:52
Co jest lepsze i dlaczego ? Teoretycznie mogloby sie wydawac, ze SE T630... ale dlaczego maja tak podobne ceny ?! Co o tym myslicie ?

 #224  autor: WitekT
 16 sty 2005, 02:23
A do czego będziesz używał tego telefonu? Polecam wejść w dział TELEFONY, a potem w pasku wybrać Porównanie. :)

W skrócie - zaletą T630 jest obecnoć BT oraz znacznie lepszy i większy wyświetlacz niż w 6610i. Wadą - opóźnienie menu. Zaletą 6610i jest obecność radia.

Zapraszam też do działu Artykuły - znajdziesz tam test T630.

 #226  autor: radi
 16 sty 2005, 10:29
Ja bym wybrał T630. Trzymałem te dwa telefony i Ci powiem że fajniejszy jest T630. Ale najbardziej to mi sie podoba nokia 3220. aparat kamera itd.

Komntakt ze mną GG 6480957


sorki za błędy

 #230  autor: WitekT
 16 sty 2005, 11:11
Dla mnie T630 ma jedną, dość upierdliwą wadę - duże opóźnienie menu. Ciężko się przez to pisze SMSy...
 #233  autor: Anderson
 16 sty 2005, 11:55
6610i mam od miesiąca i jestem z niego bardzo zadowolona... Ogromny plus dla niego za radio, które bardzo umila podróże. Jedną z wad jakie dostrzegłam to jest troche skrzypiąca obudowa. Ale w sumie bardzo uciążliwe to nie jest. Tym bardziej jak sie korzysta z telefonu w silikonowym futerale. To wtedy nie ma już tego problemu.

 #235  autor: Bartosz
 16 sty 2005, 12:53
hmmm pytanie należy do tych jednych z trudniejszych.

Oba telefony nie wykazują się jakąś większą przewagą nad drugim a z ww telefonów wybrałbym t610 - ze względu na czytelniejszy wyświetlacz i lepszą ergonomię klawiatury i poręczniejszą obudowę.

dla miłośników menu w stylu nokii to na początku pewnie będą duże kłopoty z przyzwyczajeniem się do SE ale po jakimś czasie okarze się ono b. łatwe.

No i nie ma takich problemów technicznych z SE t610 jak z N6610

 #238  autor: Dragon
 16 sty 2005, 13:27
Ja bym bez satanowienia bral SET630, Nokia ma troche przestarzaly ekranik wiec zdjecia wygladaja na nim marnie, dodatkowo w SE masz BT, IrDa (w Nokii tez jest) jedyny minus Eryka to opozninenie w pisaniu sms i ogolnie w menu. A jesli chodzi o to radio w Nokii to mozesz sobie kupic w "sklepie za 4zł" :P

 #286  autor: Jooboo
 18 sty 2005, 15:15
Zdecydowanie polecam T630. Miałem szansę potestować oba (kumpel ma Eryka, a żona Nokię) i 6610i jest telefonem dość badziewnym niestety. Mimo, że ma dużo funkcji, to działają "jak cię mogę", np. nie mogę połączyć mojej Nokii 7650 ani w jedną, ani w drugą stronę (z innymi pfonami nie ma tego problemu). Zdjęcia sa fatalne (pixeloza), ekran jest mały i słaby. Do tego w tym telefonie nie ma ani jednego normalnego dzwonka (same mniej, lub bardziej ciche melodyjki)! Eryk ma ładny, wyraźny ekran, sensowne menu, lepszy dźwięk (aczkolwiek jest to odczucie subiektywne), podobny aparat (trochę lepszy, ale niewiele), znacznie mniej błędów i sztucznych ograniczeń w sofcie. Jedyna przewaga Nokii to radio - rzeczywiście miła rzecz. Jeżeli chcesz mieć sensowną Nokię to musi to być coś Serii 60 (3650, 7650, 6600 nie pamiętam co jeszcze). Zwracam uwagę, że sam mam Nokię, a mimo to polecam T630 - to chyba o czymś świadczy :).

The higher, the fewer!

 #290  autor: v3wi
 18 sty 2005, 16:22
Muszę się zgodzić z przedmówcami - sensowniejszym wyborem będzie t630.. Co prawda opieram się na doświadczeniach z t610, jednak chyba nie ma to znaczenia, jako że są to konstrukcje prawie identyczne.

Przed zakupem t610 (w chwili obecnej wciąz jako drugi aparat) przez pare miesięcy miałem 6610, obecnie w firmie model z "i" pelni role komórki "przechodniej" i jedyną rzeczą będącą na + dla Nokii jest obecność radia. Przegrywa przede wszystkim duuużo gorszej jakości wyświetlaczem, badziewną polifonią, układem menu (Nokiowy schemat IMHO sprawdzał się powiedzmy do czasów 3310, 6210 - teraz panuje w nim po prostu bajzel), możliwościami komunikacji (brak BT, dziwne ograniczenia w komunikacji z innymi aparatami czy kompem).. To tak z grubsza.

Aha, ktoś wspominał o zamulającym menu w SE, to prawda. Ale w Nokii jest to samo :)

 #293  autor: Dragon
 18 sty 2005, 17:11
w Nokii nic nie muli, sms-y da sie pisac bez wiekszych problemow (no chyba ze ktos naprawde bardzo szybko pisze)

 #310  autor: v3wi
 19 sty 2005, 15:10
Nie miałem na myśli smsów - z nimi faktycznie nie ma problemów, natomiast zarówno w 6610 jak i 6610i z którymi miałem do czynienia menu przymula i to wyraźnie. :roll:

 #1476  autor: aNaX_Ax2500*
 06 mar 2005, 20:00
Ciężko poruwnać te telefony bo Soniak ma duży wyświetlacz a nokia jest poręczniejsza. Hmm..
Ja bym stawiał na sony ericssona bo wiele potrafi

.::d(-_-)b::.