DAJ CYNK
  • Aplikacje i usługi łączące świat finansów i technologii. Także dyskusje o tradycyjnych bankach jeśli są one nowoczesne i innowacyjne.
Aplikacje i usługi łączące świat finansów i technologii. Także dyskusje o tradycyjnych bankach jeśli są one nowoczesne i innowacyjne.
Regulamin forum: 
Niech nie zmyli Was, że to dział Oprogramowanie.

Tutaj można dyskutować zarówno o aplikacjach związanych z finansami, ale też o usługach fitechów i tradycyjnych banków.

Uwaga! Nie akceptujemy żadnych reflinków, kodów polecających itp.
  • Strona 9 z 16
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 16
 #766228  autor: szyman12
 29 lis 2014, 23:40
Potrzebuję konta do sporadycznego wpłacania pieniędzy w oddziale na konto. Do tej pory był Alior, ale oni też od stycznia wprowadzają wysoką opłatę za używanie konta. Blisko domu mam BZ WBK, ING, Millenium, Pekao. Szczególnie mi zależy aby było bezpłatne prowadzenie, bezpłatne wpłaty na konto i stabliność pod względem opłat. Który moglibyście polecić?
 #766231  autor: bazooka
 29 lis 2014, 23:45
ING - tam nie ma niby nic ma - jednak jakoś stabilniej niż wszędzie. Od lutego BZWBK, staje się mało intratne chyba dla każdego.
Musiałbyś mieć jednak niedaleko wpłatomat ING, bo przez Euronet itp to oni nie "teges"...
 #766257  autor: user_delete26
 30 lis 2014, 08:33
Xavi pisze:
Pietro pisze:BZ WBK wprowadza od lutego opłaty za kartę. 7 zł w przypadku nie dokonania 5 płatności kartą w ciągu miesiąca, a po dokonaniu tylko 1 zł.
Nie masz racji.Jest jeszcze gorzej bo nie da się uniknąć opłaty za kartę 7 zł! Karta MC tyle będzie kosztować zawsze. Możesz zmienić na kartę Visa Sol i wtedy opłata chyba 4 zł chyba że wykonasz 5 transakcji w miesiącu.
To i tak nic nie zmienia czy będzie 4 zł czy 7 zł. Gdyby przyszło zrobić jakąkolwiek transakcję kartą by nie kosztowała dajmy na to 7 zł, to nie byłoby najmniejszego problemu. A tak za co ja mam płacić, skoro nie czerpę korzyści poza wypłacaniem pieniędzy i płatnością kilka razy w miesiącu kartą.. :)
 #766258  autor: darek638
 30 lis 2014, 08:47
szyman12 proponuję ING. Mam i jest w porządku. Wpłaty bez opłat (we wpłatomacie), karta za free jeżeli zrobisz nią operacje na min. 200 zł. Jeżeli płacisz w internecie to można założyć kartę wirtualną.

Nigdy więcej Play.
 #766263  autor: bazooka
 30 lis 2014, 09:37
Pietro pisze:
Xavi pisze:
Pietro pisze:BZ WBK wprowadza od lutego opłaty za kartę. 7 zł w przypadku nie dokonania 5 płatności kartą w ciągu miesiąca, a po dokonaniu tylko 1 zł.
Nie masz racji.Jest jeszcze gorzej bo nie da się uniknąć opłaty za kartę 7 zł! Karta MC tyle będzie kosztować zawsze. Możesz zmienić na kartę Visa Sol i wtedy opłata chyba 4 zł chyba że wykonasz 5 transakcji w miesiącu.
To i tak nic nie zmienia czy będzie 4 zł czy 7 zł. Gdyby przyszło zrobić jakąkolwiek transakcję kartą by nie kosztowała dajmy na to 7 zł, to nie byłoby najmniejszego problemu. A tak za co ja mam płacić, skoro nie czerpę korzyści poza wypłacaniem pieniędzy i płatnością kilka razy w miesiącu kartą.. :)
Zazwyczaj całości nie cytuję, ale tym razem muszę, bo chciałbym byś wyjaśnił/rozjaśnił swoja odpowiedź do Kolegi Xavi - On podał Ci metodę na ominięcie płatności 4zł przy 5 transakcjach a Ty piszesz: "za co ja mam płacić?" :?: Zmieniasz na VISA Sol lub Lume bez zbliżeniówki i nie płacisz nic.
Nie przeczę, że to dziwne zagranie BZWBK, od czasu Santandera jest co raz gorzej i drożej - tak jakbyśmy mieli opłacać im Spacey'a :) Coś mi się zdaje, że to może być związane właśnie z umową ich z MC - ciekawe co za jakiś czas zrobią inne banki z kartami MC.
 #766266  autor: user_delete26
 30 lis 2014, 09:54
Kwestia tyczy się Master Carda za 7zł.

Visa Lume chyba nie można wziąść, w zakładce Karty dostępna jest jedynie Visa Sol.
 #766271  autor: bazooka
 30 lis 2014, 10:12
Wiem czego kwestia się tyczy - kolega podał rozwiązanie i jest nią zmiana na Vise Sol - ewentualnie MC Payback bez Omni za 1zł przy 5 transakcjach, ale opłata za wydanie 15zł. Co do wyboru kart VISA są odpowiedzi BZWBK na ich profilu fb (posty z 21 listopada), które mówią że można wziąć Lume, choć nie polecają.
 #766272  autor: user_delete26
 30 lis 2014, 10:17
Jeżeli już to bym zmienił na Lumę, bo obecnie mam MC Payback Omni. Nie polecają, bo opłat nie ma :D
 #766783  autor: Chemicalifornia
 01 gru 2014, 21:28
Pietro pisze:wziąść.
Chyba raczej WZIĄĆ :)

3210>6210>6210>6310i>6021>K800i>iPhone3GS&E66>GalaxyNoteII&E6-00> One M9 & Xperia Z1 & Galaxy Note II
In all those mysteries you're taken by surprise
You never thought to see that look was in his eyes
 #767652  autor: ChuckyCiechanow
 04 gru 2014, 19:11
No WBK nieźle zagrał z opłatami za kartę .. . I jeszcze żeby usunąć kartę należy wybrać się do oddziału ....
No chyba że zglosimy zgubienie/kradzież karty :)
 #767698  autor: ciekawy
 04 gru 2014, 20:38
to ten WBK w kulki se leci, rezygnacja z karty powinna być przez tel, net, a nie oddział
 #768163  autor: Xy
 06 gru 2014, 11:58
A ja myślę czy nie zmienić banku. I zastanawiam się jaki ewentualnie wybrać. Zależy mi na:

- darmowe konto (lub opłata jeżeli nie dokona się płatności kartą na x złotych)
- wypłaty bez prowizji z bankomatów w Polsce
- aplikacja banku dostępna na Androida i Windows Phone
- intuicyjna obsługa konta przez Internet
- wpłatomat
- przelewy bez prowizji
- szybkie odświeżanie stanu konta

W zasadzie najważniejszy jest dla mnie ostatni punkt. Teraz mam konto w ING ale coraz bardziej mnie zaczyna denerwować. Opłata za kartę jest coraz wyższa, wymagany limit płatności kartą aby nie pobierano opłaty za kartę także coraz wyższy. Robiłem zakupy w zeszłą niedzielę i do dnia dzisiejszego nie mam tej kwoty wyszczególnionej w transakcjach. Przedwczoraj tankowałem samochód i także nie widać tego w aplikacji jak i logując się na konto przez Internet. Tzn. nie widać, że coś kupowałem ale pieniążków ubywa. Miło by było widzieć za co... Dwa tygodnie temu zdechły wszystkie wpłatomaty w mieście i były nieaktywne przez około 3 dni.
Tak więc jest jakaś realna opcja na co można zmienić konto w ING? Od razu zaznaczę, że mBank odpada na starcie.
Jak nie będzie nic lepszego to nie zmieniam banku ;-)

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71
 #768165  autor: bazooka
 06 gru 2014, 12:07
Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma, ale chętnie dowiem się o powodach tak kategorycznego odrzucania mBanku :?:
Nie jestem z tych co ten bank będą reklamować, ale zarazem nie czuję żadnych problemów czy dyskomfortu (100zł obrotu miesięcznie, jednak mi wystarczają bankomaty Euronetu i te inne współpracujące).
Najszybsze wpłatomaty są te macierzyste - sam byłem bardzo zadowolony z ING i założyłem tam konto właśnie z powodu konieczności robienia codziennie takich wpłat (a wpłatomat po drodze do domu).

Blokada płatności za transakcje, często nie jest winą banku i opóźnienie może zdarzyć się wszędzie. Mam jakieś tam konto w ING, ale nie mam karty i nie sprawdzę jak to z tym poblokowanymi środkami na koncie. Mnie irytują inne sytuacje, gdy blokada się nie pojawia - a środki są ściągane nawet po 5dniach bez wcześniejszej blokady. Miałem tak 2 razy, za pierwszym razem, się nawet cieszyłem przez 4dni, że coś pieprznęło i mi nie potrącili...ale uciecha trwała 1 dzień :)
 #768170  autor: pakierhakierxd
 06 gru 2014, 12:23
Ja mam konto w Mbanku ale zrezygnowałem z karty kiedy wprowadzili opłaty za nią.Konto było ok -tylko na ten czas brak wszystkich bankomatów jest nie na miejscu
Potem miałem Getina za darmo też i wszystko -ok ale brakowało wpłatomatów,teraz jestem w T-mobile uslugi bankowe i jak dla mnie jest najlepiej :)

Pozdrawiam :)
 #768173  autor: Xy
 06 gru 2014, 12:43
Kolega miał konto w mBanku. Miały być przelewy w czasie rzeczywistym, miało być szybko, miało być bezawaryjnie. Owszem, było, ale przelewy szły tak jak w innych bankach, były częste awarie systemu i ogólnie jakoś nie był zadowolony. Zmienił na jakiś inny.
I tak myślę, że chyba oprócz ING nie będzie nic ciekawszego... Zobaczę zaraz czy mi zdjęło kasę czy nie. Jeśli tak to dobrze, jeśli nie to już nie jest dobrze ;-)

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71
 #768176  autor: bazooka
 06 gru 2014, 13:04
W mBanku po 2006 roku wiele się zmieniło, następny przełom miał miejsce w 20xx, kiedy ulegli sporowi zbiorowemu.
Mam normalne przelewy (nie wiem o jakie dokładnie chodzi, ale nie korzystam z płatnych, szybkich żadnych) - chyba że chodzi o te w granicach banku - to też ok.
System jest nowy od chyba roku - troszkę cukierkowy, ale powiązanie z fb usunięto - nie wiesza się,
Myślę, że to subiektywna opinia kolegi.
In minus to jak dla mnie apka na Androida, nie korzystam z niej - zasobożerna - wolę skorzystać z wersji mobilnej strony. Na razie niczym mnie nie zachęcili - tak jak w BZWBK, kiedy był dobry procent na lokatę mobilną.

Na ten czas to konieczność wypłacania z bankomatów jest "nie na miejscu" :) ...nie no to moja opinia, bo po prostu nie lubię gotówki.
 #771993  autor: mbartsm
 21 gru 2014, 14:28
Witam mam trzy konta WBK, ING, T-Mobile. Powiem tak uciekam z WBK za te opłaty od lutego ale w sumie bank wporządku bo jest i placówka i bankomaty ale tylko PKO a tak to wszystko za darmo. W T-Mobile wszystko za darmo jedynie brak wpłatomatów i oddziałów, ale taka ciekawostka za wypłate kasy z Poczty Polskiej z ich terminalu pobrał bank opłatę. Pozostaje ING brak jakich minusów jedynie opłata za kartę. Co myślicie zostać tylko w ING czy radzicie co innego? Pozdrawiam.
 #771994  autor: pakierhakierxd
 21 gru 2014, 14:31
Są wpłatomaty i to 3 wpłaty darmowe ! ,bankomatów cała masa -wszystkie za free,oddziały są Aliora jak coś -ja nie korzystam z oddziałów raz próbowałem w Getinie,powiedziałem sobie nigdy więcej!

Pozdrawiam :)
 #772043  autor: ciekawy
 21 gru 2014, 18:23
ktoś pytał jaki bank wybrać,

teraz dobrą ofertę ma Sync albo jak kto woli T usługi bankowe dostarczane przez Alior Bank :),

bezprowizyjne bankomaty,
bezpłatna karta,
bezpłatne konto bez wymogu wydaj minimum ileś tam zł kartą żeby nie płacić,

Deutsche Bank też ok, poza wymogiem płać kartą minimum żeby nie płacić za kartę,
konto bezpłatne,

z początku konto wydaje się dziwne ale da się przyzwyczaić,

nigdy nie lubiałem ING, nawet kiedy rozważałem założenie konta w tym banku to jak analizowałem cennik, ofertę to zawsze mnie odstraszał ten bank, nie moja bajka,

BZ WBK też jak dla mnie nie taki cennik,

City Bank, odpada, zły cennik,

jak piszecie mBank to piszcie mBank, a nie Mbank :),

a propo mBank i Inteligo - co myślicie o tych bankach, który wolicie i dlaczego ?

mi te banki kojarzą się z tym że są dla tego samego targetu i mają dobre cenniki, a co wy o tym myślicie ?

banki inwestycyjne, ze stron netowych widać, że mają lepsze oprocentownie niż inne banki,

GetinOnline, Idea Bank, Meritum, mają dobre cenniki, można korzystać na codzień, BGŻ Optima tylko oszczędnościowe,czyli trochę lepszy procent mają te konta od innych,

PKO,
dla emerytów i na konto giełdowe notowania na żywo za normalną cenę,

Eurobank,
no właśnie dla kogo ?
niby nowoczesny, a cennik jakby dla emerytów
 #772123  autor: loker
 21 gru 2014, 23:16
Inteligo to internetowe konto PKP BP S.A., co daje bardzo dużo bankomatów za free, na dodatek wydających nominały 20 zł.
  • Strona 9 z 16
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 16
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 16