DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telekomunikacji, a nie mieści się w innych działach tej sekcji.
Wszystko, co dotyczy telekomunikacji, a nie mieści się w innych działach tej sekcji.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #956604  autor: Remington
 19 paź 2017, 10:09
marcin19883 pisze:W przyszłym roku będzie lepiej. Będzie można łatwo numer wyczyścić z wszelkich baz marketingowych
A tych co dzwonią z informacją, że "twój numer został wylosowany" to też obejmie? Bo oni twierdzą, że danych nie przetwarzają tylko sami je generują.
 #956606  autor: kemsinenu
 19 paź 2017, 10:21
Zdaje się, że aby dzwonić muszą mieć twoją zgodę na "marketing" której przy "losowaniu" z pewnością nie mają, czyli wydaje się to łamaniem prawa.
 #956613  autor: marcin19883
 19 paź 2017, 11:10
Kolega ma rację, trzeba wyrazić zgodę na udział w takim losowaniu. Przecież nie można kogoś zapisać na coś od tak, bez zgody. Jeśli dzwoni taki numer i mówią o losowaniu numeru, to trzeba zgłosić do odpowiednich instytucji.
Według mnie RODO wymusza na przedsiębiorstwach korzystanie, zapisanie swojej bazy danych klientów, do jednej głównej europejskiej. Nie można ukrywać, że się do kogoś dzwoni. Wszystko tam będzie.
 #956665  autor: Cobretti
 19 paź 2017, 18:12
Wyjątkowo upierdliwi spamerzy, codziennie od tygodnia co najmniej 4 razy dzwonią, mam to w blokowanych i z automatu odrzuca bo denerwujące jest odbieranie tego i nikt się nie odzywa, rozłącza się po kilku sekundach, także poczekam jeszcze tydzień i zgłaszam się z tą sprawą na policję.
 #956667  autor: Remington
 19 paź 2017, 18:23
kemsinenu pisze:Zdaje się, że aby dzwonić muszą mieć twoją zgodę na "marketing" której przy "losowaniu" z pewnością nie mają, czyli wydaje się to łamaniem prawa.
Obchodzą to tym, że oni nic nie chcą sprzedawać, tylko zapraszają na bezpłatne spotkanie ws. np. zdrowego żywienia itp.
 #956675  autor: kemsinenu
 19 paź 2017, 18:57
To nadal marketing czyli próba pokazania produktu/usługi potencjalnemu nabywcy. Tak samo jak emaile na kilkanaście zdań z pytaniem na końcu czy wyrażam zgodę na otrzymanie informacji o produkcie, który w zasadzie został właśnie wstępnie opisany
 #956679  autor: Remington
 19 paź 2017, 19:18
To prawda. Rzecz w tym, że nie wiesz z kim rozmawiasz, znasz tylko numer. Skarga do GIODO kosztuje 10 zł, alternatywa to zgłaszać na policję.
 #957600  autor: Cobretti
 25 paź 2017, 13:18
Spamerzy z 799449878 dzwonią dalej, podgląd w blokowanych pokazuje 4x dziennie automatycznie odrzucone połączenie.
 #959012  autor: konkor
 02 lis 2017, 10:41
Ja miałem kilka miesięcy temu taką sytuację, że dzwonił do mnie jakiś numer z Poznania, nie odzywał się i zrobił przekierowanie rozmowy i wzięło mi 10zł z konta ...