DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telekomunikacji, a nie mieści się w innych działach tej sekcji.
Wszystko, co dotyczy telekomunikacji, a nie mieści się w innych działach tej sekcji.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #909638  autor: No_123
 06 lut 2017, 14:33
Mam pytanie odnośnie takiej sytuacji - wysłałem smsy do jednej osoby i nie dostałem raportu doręczenia ani odpowiedzi ze strony odbiorcy. Kilka dni wcześniej-wczoraj, przedwczoraj normalnie dostawałem raport a odbiorca odpowiadał. Teraz nawet nie dostaję raportu typu "oczekuje". Wysyłając na inny numer dostaję i raporty doręczenia i odpowiedzi. Czy telefon odbiorcy jest wyłączony czy problem może być inny?
 #909647  autor: Remington
 06 lut 2017, 14:54
To bardzo dziwne. SMSC zawsze coś odpowiada w zależności od aktualnego stanu - oczekuje, doręczono, nie doręczono. Wyłączony numer dałby status, że nie doręczono. Może jednak oczekuje, tylko z jakich powodów nie dostałeś tego statusu.
 #909688  autor: No_123
 06 lut 2017, 17:00
A no i przy przełożeniu karty do innego telefonu sytuacja bez zmian, bo już myślałem że telefon ma jakieś problemy.
 #909893  autor: No_123
 07 lut 2017, 13:36
Okazało się że telefon tego kolegi jest włączony tylko z jakiś powodów nie dostaje on smsów. Wysłał do mnie i ja od niego dostałem. Czy orientuje się ktoś czy jeśli wyślę do niego smsa za pośrednictwem messengera albo what'sApp, to go dostanie czy mamy się opierać na metodzie prób i błędów?