Telekomunikacja jak na dłoni

KOSZ

Tu przenoszone są na 14 dni nic nie wnoszące do dyskusji posty z innych działów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
UWAGA!
Jeżeli Twój wpis został przeniesiony do Kosza, to na pewno z jakiegoś konktretnego powodu. Przeważnie jest to źle przedstawiona forma lub nie na temat. W tej sytuacji proszę przeczytać ponownie regulamin działu i poprawnie umieścić temat/odpowiedź w odpowiednim dziale. Najczęstsze działy:
1) "jaki telefon wybrać?"- Regulamin.
2) "Linkownia"- Linki reklamujące do linkowni! Wszystko wyjaśnione od Czwartej odpowiedzi na pierwszej stronie.

W razie kłopów nasza EKIPA służy pomocą.
Wiadomość
Autor

Największa konferencja telekomunikacyjna PLNOG

Postprzez Paulina » 5 sty 2017, o 15:58

Hej!

Tylko do niedzieli macie szansę zostać prelegentem PLNOG18! :)

Już po raz osiemnasty najlepsi eksperci z branży ICT i IPS spotkają się, żeby porozmawiać o przyszłości telekomunikacji w Polsce i wymienić się doświadczeniami. Motywem przewodnim będą wyścigi samochodowe, poruszymy tematy: bezpieczeństwa sieci, Data Center, IoT i wiele, wiele innych. Pojawią się ścieżki edukacyjne oraz specjalne miejsce dla społeczności branży telekomunikacyjnej. Wszystkich zainteresowanych tematem telekomunikacji i teleinformatyki zapraszamy 06-07.03.2017 do warszawskiego Hotelu Mariott.

Nie zwlekaj, tylko podziel się z nami swoimi pomysłami, pochwal się nad czym pracujesz i co udało Ci się osiągnąć! Zgłoszenia przyjmujemy do 8 stycznia :)

A dla tych, którzy swobodniej czują się w roli słuchacza, także mam informację - 13 stycznia zmienia się próg cenowy i wejściówka będzie już kosztować 999 zł. Kupując ją teraz oszczędzasz 200 zł!

Wszystkie szczegóły znajdziecie pod tym adresem: http://telepolis.pl

W razie pytań/problemów - piszcie
Ostatnio edytowano 19 lut 2018, o 12:40 przez Remington, łącznie edytowano 1 raz
Powód: spam
Paulina
Obserwator
Obserwator

Re: Internet LTE dla domu

Postprzez Dzozef » 3 lut 2017, o 14:59

grzesio to musiałeś jakąś kiepską radiowke trafić, ja zrobiłem dokłądnie na odwrót z tym że mieszkam w większej miejscowości - tam LTE się niestety nie nadaje do niczego, za wąskie jest pasmo, żeby to działało jako internet domowy przy większej ilości użytkowników, u Ciebie też to w końcu się popsuje. Wybrałem internet z radiówki (lokalny operator-Wymoderowano. Morvius-) i mam wyniki 96/10 Mbit bez żadnego wahania prędkości w zależności od pory dnia, i bez żadnych "lejków" i innych cudów. Moim zdaniem LTE się nie nadaje jako internet dla domu, żeby podłączyć np. smart tv do tego itp itd., operatorzy LTE tną streaming mocno.
Dzozef
Obserwator
Obserwator

Re: Snowboard

Postprzez eryk_tr » 15 lut 2017, o 09:41

tecza1616 napisał(a):Żebyś się nie bał :) To jest fajny sport.

Fajny, ale dla kogoś kto nigdy na czymś takim nie jeździć też trochę trudny. Łatwiejsze moim zdaniem są narty.
No i dla kogoś kto zaczyna przygodę z nartami czy snowboardem polecam wybierać się na tzw ośle łączki, czyli stoki o stosunkowo niskim koncie nachylenia. Zobaczcie jak to wygląda w BeskidArena: https://beskidarena.webcamera.pl/

Fajny szeroki stok. Niemal jak w Alpach. Z Bielsko-Białej mają tam dobry dojazd.

A jak się zrazisz, to zawsze można coś innego porobić np link. Góry to nie tylko stoki.
eryk_tr
Cichy Czytelnik
Cichy Czytelnik

Re: Samsung Galaxy S6 - problem z internetem

Postprzez Andrzej55 » 26 lut 2017, o 23:29

Tak sobie myślę, że problem z dostępem do sieci nie jest chyba jednak największą bolączką posiadaczy Samsunga Galaxy S6. Sporym kłopotem jest bowiem wymiana stłuczonej szybki, a o taką usterkę naprawdę nietrudno. Dlatego też w razie kłopotów, bez wątpienia warto skorzystać z oferty w ---wymoderowano-Remington---, gdzie można zlecić wymianę szybki, bez modułu, a wszystko można w zasadzie załatwić drogą zdalną.
Andrzej55
Nowicjusz
Nowicjusz

Re: Prezent dla dziewczyny

Postprzez marena » 14 mar 2017, o 12:11

No właśnie dobór prezentu do osoby czy okazji to najlepszy sposób na wybranie tego, co będzie najlepsze w danym momencie i może się sprawdzić jako prezent. Ja przy zakupie dla mamy zdecydowałam się na elegancką garsonkę damską, ale przy tym wiedziałam i znałam jej gust i upodobania, do tego jeszcze jakaś drobnostka w postaci kosmetyku i stworzenie idealnego prezentu trudne nie jest. A prezent dla dziewczyny? Trzeba iść podobnym tropem.
marena
Cichy Czytelnik
Cichy Czytelnik

Re: Prezent dla dziewczyny

Postprzez gracek » 19 mar 2017, o 22:03

może wspólny wyjazd by się sprawdził?
gracek
Obserwator
Obserwator

Re: Warto wziąć kredyt na nowy komputer?

Postprzez Esperantooos » 24 mar 2017, o 16:56

Nie warto się w ogole pchać w kredyty
Esperantooos
Nowicjusz
Nowicjusz

Re: Jak radzicie sobie ze stresem w codziennym życiu?

Postprzez Small_Kitten » 26 mar 2017, o 13:34

Najważniejsze to znaleźć sobie jakieś zajęcie, które pozwoli się odstresować i znaleźć ujście dla całego nagromadzonego napięcia.
Small_Kitten
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez tomkot » 30 mar 2017, o 23:16

Odnośnie pozbycia się stresu i napięcia, to najlepszy jest bardzo intensywny (regularny) wysiłek fizyczny. Najlepiej zorganizowane zajęcia cressfit, sztuki walki, itp. Bardzo oczyszczające

---------
książki
tomkot
Obserwator
Obserwator

Postprzez paulides » 31 mar 2017, o 13:41

Bieganie, siłownia, pływanie, jazda rowerem, czyli szeroko rozumiana aktywność fizyczna.
Człowiek nie jest w Nieskończoności jedyną istotą obdarzoną rozumem. / Tesla
paulides
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez -Gosc- » 31 mar 2017, o 14:14

Najlepsze jest degustowanie piwa na wolnym powietrzu, oczywiście dobrego, nie koncernowych sików smakujących jak woda. Poza tym najlepsze są spacery, wycieczki w plener.
-Gosc-
Młody wyjadacz
Młody wyjadacz

Model telefonu: Samsungi
Sieć: 4G, 3G. Byle nie plej.

Re: Warto wziąć kredyt na nowy komputer?

Postprzez TheAnimal » 2 kwi 2017, o 19:17

Ale dobrze dobrany kredyt jest pomocny. Ja mam teraz leasing konsumencki na samochód w Raiffeisen Leasing wzięty i jest to naprawdę dobra, mało obciążająca opcja. Rata to niecałe 700 zł, przez 5 lat spokojnie będę w stanie to utrzymać a jakość samochodu jest nieporównywalnie lepsza niż to co sam mógłbym sobie kupić za gotówkę. Podobnie kwestia komputera. Leasing za jakieś 10k, masz komputer, który będzie potrafił robić kawę.
TheAnimal
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez Izka123 » 7 kwi 2017, o 12:16

spoko, ja nie mam wypalenia zawodowego ale ostatnio cierpie na chroniczne zmęczenie . Ciągle bym spała. Po pracy zawsze lubiłam coś porobic, czytac film, nauka słówek a teraz po prostu NIC
Nawet ćwiczę, a i tak jakoś nie mam sił.. straszną bierność czuję.. może coś na to macie? Myślę, że to wszystko jest związane z moimi obowiązkami. Wiem, że wisi nade mną pisanie pracy magisterskiej i w tym jest problem. Ze jestem obciązona tym psychicznie, niektórych rzeczy, których nie można domknąć strasznie męczy
Izka123
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez Small_Kitten » 9 kwi 2017, o 10:14

skąd ja to znam. Ja mam dokładnie tak samo, dlatego czekam na tą Wielkanoc żeby wreszcie sobie odpocząć.
Small_Kitten
Nowicjusz
Nowicjusz

Muzułmańskie sklepy - wyzysk i średniowieczne niewolnictwo

Postprzez Brytania » 10 kwi 2017, o 12:21

Dobra wiadomość: 60 muzułmańskich sklepów w Anglii zostało zamkniętych. Zła - nadal istnieją pozostałe sklepy sieci 99p Store. W sieci dochodziło do średniowiecznego niewolnictwa. Polka wygrała €55,000 za to, że zmuszano ją do pracy po 70 godzin tygodniowo, kiedy była w zaawansowanej ciąży oraz nie wypłacano nadgodzin (pracowała za darmo). Anglik Ben Chaney narzekał na nieludzkie warunki, niewolnicze stosunki w pracy i dyskryminację rasową.
Sklepy otwierano celowo naprzeciw Poundlanda aby doprowadzić go do ruiny.
Muzułmańskie sklepy 99p Stores weszły w skład sieci Poundland w 2015 roku. W tym roku 2017 - 60 z nich poszło pod zarząd komisaryczny.

Źródło: http://brytol.com Brytyjski Serwis Internetowy Brytol (Anglia, Walia, Szkocja, Irlandia Płn)
Brytania
Obserwator
Obserwator

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kosz