DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telekomunikacji, a nie mieści się w innych działach tej sekcji.
Wszystko, co dotyczy telekomunikacji, a nie mieści się w innych działach tej sekcji.
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #882565  autor: RomanK
 13 sie 2016, 11:46
Witam.
Mam pytanie odnosnie zakupu telefonu. Chcialbym kupic sobie nowy telefon i znalazlem bardzo interesujaca oferte. Ktos wzial telefon na abonament i go sprzedaje.
I teraz moje pytania to :
1. Czy taka osoba moze sprzedac ten telefon (czy w umowie nie ma zadnego zakazu)
2. Czy jesli go kupie, a wlasciciel przestanie placic abonament czy poniose jakies konsekwencje?
3. Czy powinienem podpisac ze sprzedajacym jakas umowe kupna-sprzedazy?
4. Jakie dokumenty powinien mi przekazac sprzedajacy?

Z gory dziekuje za odpowiedzi
 #882572  autor: piechucki
 13 sie 2016, 12:14
1. Tak (...chyba że w umowie jest jakaś klauzula...ale ja o takich nie słyszałem - w razie czego to jest jego problem, a nie Twój, pod warunkiem pkt. 3)
2. Nie (chyba, że są jakieś kruczki prawne, o których nie wiem - poprawcie mnie, jeśli się mylę)
3. Obowiązku prawnego nie ma, ale dla spokojności warto
4. Jeśli chcesz korzystać z gwarancji (a pewnie chcesz) to dowód zakupu i kartę gwarancyjną (którą często jest właśnie dowód zakupu).
 #882690  autor: Wiola_K
 14 sie 2016, 15:12
Jeśli blokują to kartę sim za pewne a nie sam telefon. Operatora nie obchodzi co robimy z telefonem. Mamy płacić za usługi i to jest ważne.