DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telekomunikacji, a nie mieści się w innych działach tej sekcji.
Wszystko, co dotyczy telekomunikacji, a nie mieści się w innych działach tej sekcji.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #877809  autor: hedger
 18 lip 2016, 20:03
Mam taki problem: T-Mobile nie dostarcza mi sygnału tam, gdzie mieszkam w Warszawie. Problem dotyczy zasięgu. Partnerka z Playem takich problemów nie ma. Nie chcą zgodzić się na polubowne odstąpienie od umowy. Argumentują tym, że umowa między nami opiewa na "dostarczanie usług telefonii mobilnej, a nie stacjonarnej, więc nie mają obowiązku dostarczenia sygnału pod mój adres." Rozmawiać nie mogę, a płacić muszę, bo grożą mi komornikiem. To pokazuje , że żyjemy w państwie feudalnym, by nie rzec policyjnym. Nierzetelność i nieuczciwość z ich strony, to mapa zasięgu, którą mają na swojej stronie, która nie ujawnia ich kłopotów z pokryciem zasięgiem całej Warszawy. Dlatego ich wybrałem. Okazało się, że mapa nijak ma się do rzeczywistości. Co teraz? Na stronie UKE widnieje zapis, że oni bronią się przed klientami takim zapisem. Zapis moim zdaniem kwalifikuje się do zaskarżenia, bo narusza ewidentnie powszechne zasady współżycia społecznego i dobrych obyczajów. Łamie zasadę konkurencji i uczciwego świadczenia usług. Czy trzeba aż iść do sądu, by zaskarżyć ten przepis? To właściwie kwalifikuje się pod zapis zbiorowy, bo narusza prawa ogółu społeczności. Proszę o poradę.
 #877822  autor: baca01
 18 lip 2016, 20:32
Mogłeś kupić starter za 5 zł i sprawdzić jak to to działa. Na stronach www opów stoi jak byk że mapa jest tylko w charakterze poglądowym. Teraz zapłacisz nie 5 a ....x5zł i zapewne lojalka na dwa lata.
 #877884  autor: Kryniczanin
 19 lip 2016, 07:50
Tak jak Ci napisałem w pozostałych dwóch miejscach - przestań trollować.
W czym trolluje? W tym, że pokazuje jak jest?
Mogłeś kupić starter za 5 zł i sprawdzić jak to to działa. Na stronach www opów stoi jak byk że mapa jest tylko w charakterze poglądowym. Teraz zapłacisz nie 5 a ....x5zł i zapewne lojalka na dwa lata.
Taaaa Sposób dobry na 24 godziny.

Zasięg dziś jest jutro go nie ma. Tak wygląda rzeczywistość. Protesty, likwidacje stacji dla oszczędności, zmiana ustawienia anten.

Tu poczytaj sobie jak można mieć fajnie podczas umowy ze sprawdzonym zasięgiem

http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic.php?t=66717

hedger

Niestety pozostaje Ci płacić i płakać. Tak to wygląda od strony prawnej.

Jaki masz abonament? Jaka kara umowna (ile tysięcy 5-6?)
 #877892  autor: Kryniczanin
 19 lip 2016, 09:22
Nic mu to nie pomoże.

Mapka zasięgu nie jest integralną częścią umowy ma charakter jedynie orientacyjny a i mapka T to zasięg na zewnątrz budynków.
 #877903  autor: JacekK
 19 lip 2016, 11:13
Mapa zasięgu na stronie każdego operatora ma charakter orientacyjny i ma wyłącznie wartość poglądową, nie jest częścią umowy ani też podstawą do roszczeń z tytułu braku zasięgu w konkretnej lokalizacji. To nie jest telefonia stacjonarna, gdzie operator ma obowiązek dostarczyć Ci sygnał do gniazdka znajdującego się pod konkretnym adresem. Operator ma obowiązek zapewnić Ci sprawność usług wszędzie tam, gdzie ten zasięg jest. Oczywiście operatorzy powinni pokrywać swoim zasięgiem jak najwięcej zaludnionych miejsc, ale to już inna sprawa.

Gdyby zasięg był warunkiem umowy, można by wtedy reklamować brak zasięgu np. w piwnicy lub konkretnych pomieszczeniach, a przecież operator nie odpowiada za topografię terenu czy rodzaj ścian.

Nic z tym nie zrobisz. Polecam poczytać o dodatkowych antenach zewnętrznych. Nie wierzę, że zasięgu nie ma też na zewnątrz na wyższej wysokości.

A tak w ogóle, to od zawsze odradzam umowy abonamentowe, zwłaszcza długoterminowe. Po co brałeś taki abonament? ;) Dla telefonu?

Założyciel i redaktor naczelny MVNO-GSM.PL. Tu prywatnie.