DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telekomunikacji, a nie mieści się w innych działach tej sekcji.
Wszystko, co dotyczy telekomunikacji, a nie mieści się w innych działach tej sekcji.
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #815031  autor: Marek_G
 31 lip 2015, 13:17
Ostatnio zdarzało mi się oglądać program "Nasz nowy dom" TV Polsat. Program polegał na tym, że ekipa remontowa przyjeżdżała do domów w tragicznym stanie i je remontowała. Co ciekawe w każdym odcinku dom wyposażano w TV SAT od Cyfrowego Polsatu i jak to prowadząca określała "Superszybki internet LTE" z ruterem i laptopem.
Większość tych domów to tereny "bardzo wiejskie" i zastanawiam się jak tam wygląda sytuacja z zasięgiem tego LTE. Czy w tych remontowanych domach naprawdę jest zasięg czy może "macie EDGE i się cieszcie" bo za darmo. Ciekawie by to było gdyby twórcy programu dobierali domy do remontu pod kątem zasięgu LTE :wink:
Ktoś wie jak to wygląda? Może ktoś się bawił w szukanie tych domów na StreeView i porównywaniu z mapą zasięgu Plusa?
 #815033  autor: kamil1221
 31 lip 2015, 13:30
Z tego co ostatnio wyczytałem na stronie CP mają dość ciekawe podłączenie tego "domowego LTE". Wykorzystuje ono instalacje kabla satelitarnego do poprowadzenia sygnału do routera.

Tu masz to opisane > http://www.cyfrowypolsat.pl/oferta/inte ... ternetu.cp

Wygląda to dość sensownie. Plus też ma trochę tych nadajników.
 #815051  autor: KR2615
 31 lip 2015, 15:53
Reklamy są tylko po to aby:
-poinformować odbiorce o swoim istnieniu (CP to nie tylko TV ale także Internet)
-zbudować pozytywne wyobrażenie usługi w głowie klienta
-rozbudzić jego porządanie
a w konsekwencji doprowadzić do wizyty w salonie sprzedaży gdzie konsultant mówiąc językiem korzyści postara się naciągnąć klienta na jak najwyższe miesięczne zobowiązanie sprzedając mu usługę, która niekoniecznie jest mu potrzebna.

Ludzie są generlnie ignorantami, przed teleiwizorem żadko siedzi ktoś taki jak Marek_G kto zastanowi się, ile reklama ma wspólnego z rzeczywistością. A że przeciętny cebulak nie ma pojęcia skąd wziąść neta, warto zrobić mu mączkę z mózgu i wmówić, że mobilny na wsi będzie działał z prędkością światłowodu i zastąpi internet stacjonarny.
 #815092  autor: ja.michal
 31 lip 2015, 18:10
kamil1221 pisze:Tu masz to opisane > http://www.cyfrowypolsat.pl/oferta/inte ... ternetu.cp

Wygląda to dość sensownie.
Idea słuszna, ale w praktyce prędkość jedynie do 30 Mb/s, a jest to obarczone rodzajem technologii przesyłu sygnału po kablu koncentrycznym. Kolejna sprawa to obsługa jedynie pasma 1800 MHz (brak obsługi uruchamianego 800 MHz). Ostatnia sprawa w wypadku awarii, szczególnie w CP, nie masz internetu bo z tego co kojarzę karta SIM jest we wnętrzu zainstalowana na stałe, a zerwanie plomb narusza gwarancję i warunki umowy (w przypadku CP dzierżawisz sprzęt).
 #815147  autor: loker
 31 lip 2015, 22:32
KR2615 pisze: że mobilny na wsi będzie działał z prędkością światłowodu i zastąpi internet stacjonarny.
Mi darmowe LTE w Red Bull Mobile zastępuje internet stacjonarny. W Warszawie.