DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telekomunikacji, a nie mieści się w innych działach tej sekcji.
Wszystko, co dotyczy telekomunikacji, a nie mieści się w innych działach tej sekcji.
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #477514  autor: sherry
 23 maja 2011, 19:22
Kojarzy mi się, że kiedyś widziałam program który "pokazywał" stare smsy. Może jest więc program który "pokazuje" skasowane kontakty?
Byłabym też wdzięczna za info o programie z tymi smsami tam numer też by się ew. odnalazł ;)
Błagam pomóżcie.
Ostatnio zmieniony 06 cze 2011, 20:15 przez sherry, łącznie zmieniany 1 raz.

 #479254  autor: ganc2
 02 cze 2011, 13:00
kwestia zasadnicza: jaki model telefonu, siec, karta? masz na mysli kontakty w pamieci telefonu, czy na karcie sim? podaj wiecej szczegolow, jesli chcesz bysmy mogli ci pomoc.

 #479358  autor: sherry
 02 cze 2011, 20:00
Chodzi mi o te na karcie sim. Da się odzyskać usunięte bez żadnych kopii zapasowych? A telefon mam SE w sieci plus...
Dzięki za zerknięcie i odpisanie ;)

 #479873  autor: ganc2
 05 cze 2011, 12:07
Przede wszystkim pomysl, jak bardzo zalezy ci na utraconych kontaktach/SMSach i ile jestes w stanie poswiecic by je odzyskac. Bo czasem okazuje sie ze dramatyzujemy, ale jest to gra nie warta swieczki :smt006 no bo na zdrowy rozum, co mozesz w nich miec? numer do chlopaka? klienta? to mozna przeciez sprawdzic chociazby w iBOU lub na billingu u operatora... no dobra, nie wnikam, ale sprobuje ci pomoc.

aha, zanim przejdziemy do rzeczy: staraj nie trzymać się tej karty w telefonie, a już na pewno nie odbieraj SMSów, mogą się przypadkiem nadpisać, chociaż z tego co pamiętam, standardowy firmware SE zapisuje takie rzeczy w telefonie... ale moge się mylic.

Karty SIM bardzo roznia sie od siebie. Zaleznie od wydania, operatora takimi detalami jak ilosc kontaktow ktore mozemy na niej przechowac, (SMSow rowinez) czy nawet liczba znakow mozliwych do wpisania w kontakcie (chodzi mi o kontakty na SIM).

Generalnie powodzenie zalezy od tego, w jaki sposob twoj telefon kasuje kontakty, czy nadpisuje calosc zerami, czy jedynie kasuje pierwszy bajt. Jesli chcesz cokolwiek odzyskac, uzbroj sie w nadzieje (przyda jej sie duzo) i pare niezbednych rzeczy.

Do rzeczy:
Jesli chcesz zrobic to sama, najpierw zaopatrz sie w czytnik kart sim. Na allegro jest to wydatek rzedu 8-50zl, z czego nie polecam najtanszych modeli. Standardowo sa do nich czesto dolaczane lepsze lub gorsze programy do edycji kart, ja polecam jednak:
Sim Card Data Recovery lub Undelete SMS/. Reszta to juz formalnosc, eksplorujesz zawartosc karty SIM i masz nadzieje ze wszystko przebiegnie pomyslnie i chyba tyle mozesz zrobic sama, jesli chodzi o metody chalupnicze, w domowym zaciszu.

Drugie wyjscie to po prostu wyslanie karty sim do labolatorium, ktore zawodowo zajmuja sie odzyskiwaniem danych, oczywiscie polecam cos renomowanego, OnTrack, ale to juz sa koszty (zaleznie od przypadku 60-600+zl), cennik tutaj i brak gwarancji ze sie uda. Firmy te dysponuja profesjonalnym labolatorium i nawet uszkodzony/złamany nośnik nie powinien stanowić większego problemu. Sa to jednak duze koszty, ale jesli naprawde zalezy ci na odzyskaniu kontaktow, jak sama piszesz, bezcennych, to chyba kwota nie jest przeszkoda.

O dziwna istoto, zdradz nam jeszcze swoja plec, bo nie mam bladego pojecia jak sie do ciebie zwracac. Masz meski nick, a piszesz o sobie w zenskiej formie.

 #480135  autor: pakierhakierxd
 06 cze 2011, 14:37
Widać że to kobieta ma taką ikonkę;p

Pozdrawiam :)

 #480716  autor: Adam Krante
 08 cze 2011, 20:06
Swoją drogą ten cały probram do odzyskiwania numerów to raczej nie połacalny wydatek... Przezorny powinien zapisywać numery na karcie i telefonie, wtedy jest mniejsze prawdopodobieństwo na utracenie ich, ewentualnie spróbuj najpierw odzyskać numery z bilingów zamiast inwestować pieniądze i czas na tak na prawdę jednorazowe sprawdzenie :) operator ma obowiązek wydać Ci bilingi z nawet paru miesięcy wstecz :)

Tworzenie stron internetowych to nie magia!

 #480994  autor: sherry
 09 cze 2011, 21:14
Dzięki za radę ;) nieoceniona.
Sherry to skrót od damskiego angielskiego imienia ;p
Rzeczywiście najłatwiej jednak skorzystać z bilingów heh

 #481003  autor: wtd
 09 cze 2011, 22:01
Adam Krante pisze:Przezorny powinien zapisywać numery na karcie i telefonie, wtedy jest mniejsze prawdopodobieństwo na utracenie ich
Ostatnio co raz popularniejsze są smartfony, a obecnie chyba każda platforma umożliwia synchronizację kontaktów z google/outlookiem, jest to chyba najprostsze rozwiązanie - i wygodne przy zmianie telefonu.

 #481163  autor: Adam Krante
 10 cze 2011, 16:07
wtd bardzo dobrze że o tym wspomniałeś, ponieważ zupełnie zapomniałam o takim rozwiązaniu, które jest bardzo pomocne :) jednak zapisanie numerów na telefonie i karcie sim jest dodatkowym zabezpieczeniem :)

Tworzenie stron internetowych to nie magia!

 #481206  autor: sherry
 10 cze 2011, 21:13
Taak, ale na sklerozę nic się nie poradzi.
Teraz to ja nawet kopię zapasową na karcie pamięci mam ;D

 #481430  autor: sherry
 11 cze 2011, 21:49
Jak najbardziej :)
Polak mądry po stracie heheh
Ale najważniejsza jest nauka na błędach ^^