DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telekomunikacji, a nie mieści się w innych działach tej sekcji.
Wszystko, co dotyczy telekomunikacji, a nie mieści się w innych działach tej sekcji.
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #1151336  autor: vkjcsakjvcjk
 13 cze 2023, 10:09
Remington pisze:
13 cze 2023, 10:03
To miło, że w pierwszej kolejności zajrzałeś na forum, ale jak to mówią: Google nie boli. Tam już pierwszy wynik zwraca odpowiedź, że to weryfikacja numeru telefonu przez Google.
Czytałem o Google ale ja u nich nigdy żadnego numeru nie podawałem? To legalne, jak to wyłączyć?
Będą teraz każdą dodatkową kartę włożoną do fona weryfikować? Przecież to chamskie zbieranie danych osobowych. Trzeba wyczyść pamięć sklepu play czy coś więcej?
Ostatnio zmieniony 13 cze 2023, 10:12 przez vkjcsakjvcjk, łącznie zmieniany 1 raz.
 #1151339  autor: vkjcsakjvcjk
 13 cze 2023, 10:13
Remington pisze:
13 cze 2023, 10:12
Nie musiałeś im podawać, bo sami poznali Twój numer wysyłając ten SMS 😀.

Musiałbyś zrezygnować z Androida, ewentualnie wgrać jakąś nieoficjalną wersję.
Gdzie na to napisać skargę bo to chore żeby każdy włożony numer jako drugi sobie w ten sposób weryfikowali i to na koszt właściciela karty? Czemu to niby służy poza wyłudzaniu danych osobowych? Dziwię się, że taka cisza na necie w tej sprawie. Tylko, że większość ludzi nawet o tym nie wie bo poza bilingiem brak śladu po tym smsie w fonie.
 #1151343  autor: Remington
 13 cze 2023, 10:48
Skarżyć się możesz np. do UODO (ujawnienie numeru bez Twojej zgody), ale też do UKE czy UOKiK (narażanie na koszty, równie dobrze mogłeś być gdzieś za granicą).

Ale w pierwszej kolejności przeczytaj regulamin tego z czego korzystasz (akceptowałeś go włączając telefon po raz pierwszy), bo pewnie tam jest zgoda na wysłanie SMS-a.
 #1151363  autor: pingpong123a
 13 cze 2023, 13:10
Spróbuj wyłączyć tutaj: myaccount.google.com/phone Przy okazji warto wyłączyć inne rzeczy jak np. historia lokalizacji i usunąć w całości. Zgodę na te sms-y i inne szpiegowskie funkcję daję się przy zakładaniu konta google na telefonie. Wyłącznik tych rzeczy w tym przypadku jest ukryty w więcej opcji czy jakoś tak, pułapka na nieuważnych :-) .
 #1151365  autor: MariuszY
 13 cze 2023, 13:42
vkjcsakjvcjk pisze:
13 cze 2023, 09:56
Mój telefon po włożeniu nowej dodatkowej karty sim sam wysłał smsa na numer 519071003 ?
Ktoś wie o co chodzi? Jakiś atak hakerski na mój telefon? Jak to wyłączyć?
Zgodnie z info z konta Google:

Podczas konfigurowania konta Google możesz podać swój numer telefonu.W takim przypadku sprawdzimy, czy numer należy do Ciebie.
Ze względów bezpieczeństwa co pewien czas będziemy się upewniać, czy nadal korzystasz z tego numeru. Wtedy możesz otrzymywać SMS-y z Google lub zauważyć SMS-y wysyłane do Google. Wiadomość może mieć treść „Google sprawdza numer telefonu tego urządzenia”.
Sposób weryfikacji numeru telefonu możesz zmienić.


Wystarczy zalogować się na konto i w ustawieniach, jak podał powyżej @pingpong123a, wyłączyć automatyczną weryfikację.