DAJ CYNK
  • Wiesz coś o nowej promocji u operatora? Podziel się tutaj z innymi użytkownikami!
    [Tylko promocje i bonusy ograniczone czasowo]
Wiesz coś o nowej promocji u operatora? Podziel się tutaj z innymi użytkownikami!
[Tylko promocje i bonusy ograniczone czasowo]

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: W tym dziale, można dowolnie rozwijać tematy związane z różnymi promocjami bonusami i innymi podobnymi.

Pamiętaj!
Przy zakładaniu tematu proszę dopisywać prefix!
[ABO]-ABONAMENT
[KARTA]-KARTA
[@]-internet
[INNE]-NIE DOTYCZY/INNE
  • Strona 8 z 10
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
 #983517  autor: marcin19883
 14 mar 2018, 19:10
piotrzet pisze:Jakbyś czytał forum to byś wiedział. Regulamin masz także bardzo nie wiem o co ci chodzi. Wystarczy umieć czytać ;)
Powiedz mi gdzie o tym pisze? http://www.t-mobile.pl/pl/zamow-bezplatny-starter#
Gdzie typowy Kowalski to znajdzie, jeśli widzimy tylko regulamin "WARUNKI OFERTY PROMOCYJNEJ "BEZ LIMITU ZA 1ZŁ DZIENNIE" DLA UŻYTKOWNIKÓW T-MOBILE NA KARTĘ" i przy zamawianiu "Regulamin „Bez limitu za 1 zł dziennie” dla Użytkowników T-Mobile na kartę"
Przy zamawianiu pisze tylko: "Starter zostanie dostarczony kurierem. Podaj adres, pod którym będziesz dostępny/a w godzinach 9.00 – 17.00 w dni powszednie. Przygotuj dowód osobisty lub paszport, aby odebrać przesyłkę. Starter nie wymaga dodatkowej rejestracji."
 #983529  autor: marcin19883
 14 mar 2018, 20:00
piotrzet pisze:Przecież przy zamawianiu są wszystkie te dane więc bardzo nie wiem jaki masz problem?
Tylko adres i PESEL jest przy zamawianiu startera na karte. Przy przenoszeniu jest wszystko. Mylisz przeniesienie numeru z zakupem starteru i rejestracją
 #983685  autor: Gregrin
 15 mar 2018, 15:50
marcin19883 pisze:podać nr, serie dowodu osobistego i podpisać się.
Ale gdzie tu "pełne dane" ?? Spisali tylko dokument na podstawie którego potwierdzali twoją tożsamość a prawidłowość poświadczyłeś swoim podpisem. Gdzie tu "wymuszanie" danych ?
 #983698  autor: marcin19883
 15 mar 2018, 16:45
Gregrin pisze:
marcin19883 pisze:podać nr, serie dowodu osobistego i podpisać się.
Ale gdzie tu "pełne dane" ?? Spisali tylko dokument na podstawie którego potwierdzali twoją tożsamość a prawidłowość poświadczyłeś swoim podpisem. Gdzie tu "wymuszanie" danych ?
Adres zamieszkania, PESEL, dowód osobisty, podpis. Wszystko jak na tacy. I jeszcze zgody marketingowe. Mam tylko im za złe, że nigdzie o tym nie pisze, że należy podać dane dowodu osobistego i podpis. Jak zamawiałem Virgin, to wystarczył tylko PESEL i nr zarejestrowany
 #984038  autor: reboot
 17 mar 2018, 13:24
Czyli różnica między abonamentem a prepaidem polega na tym, że w prepaidzie wypełnia się wniosek o Zwrot i dzwonią lub nie dzwonią i można być w doopie, a w abonamencie po prostu jest tylko wniosek o Zwrot i Odstąpienie i nie trzeba się martwić spełnieniem jakichś dodatkowych warunków?

WKS
 #984130  autor: goldenmen
 18 mar 2018, 06:42
marcin19883 pisze:Ale mnie T-mobile wykiwał. Sprytem wymusili pełne dane podczas rejestracji darmowego starteru. Nie wystarczył im PESEL. Trzeba było kurierowi podać nr, serie dowodu osobistego i podpisać się. Kurier mówił, że T-mobile wszystkiego wymaga do rejestracji. :( A już chciałem przenosić swój numer po testach tego starteru. Teraz nie jestem pewien, bo moga mieć kruczki o jakich nam sie nie śniło.
A gdzie w ustawie jest obowiazek od razu zarejestrowania startera?

starter mozesz zarejestrować w pózniejszym czasie , mozesz go komus sprezentowac , sprzedac. dopiero gdy bedziesz chciął korzystac to go zarejestrujesz np w salonie na poczciw zabce itd.
oczywiscie jest to ułatwienie od razu rejestracja ale nie znaczy ze musisz to zrobić.

Własnie sprawdziłem i jaki wałek trzeba wyrazic zgode na spam zamawiajac numer w t-M na ten numer dodatkowy co przychodzi niby sms wyraza sie tez zgode na spam !!!
 #984142  autor: biala1991
 18 mar 2018, 09:35
goldenmen pisze:A gdzie w ustawie jest obowiazek od razu zarejestrowania startera?
Wydaje mi się, że operator, który dostarcza darmowy starter ma prawo domagać się rejestracji przez kuriera. To uczciwy warunek, bo klient sam decyduje czy zamawia darmowy starter z rejestracją czy pójdzie np do Biedronki go kupić a rejestrację odłoży na później. Nieuczciwe jest wprowadzanie w błąd klienta co do danych podawanych podczas tej rejestracji, bo przecież powinien wystarczyć sam pesel, nr i seria dowodu nie powinny być spisywane. Wypełniając formularz, który nie zawiera "danych dowodowych" klient myśli, że wszystko jest w porządku, przy odbiorze okaże dowód a kurier potwierdzi, zgodność. Tymczasem nie kończy się na okazaniu i operator oprócz obowiązkowego peselu pozyskuje również nr i serię dowodu. I to jest nie fair, bo gdyby klient od początku wiedział na czym stoi i zobaczył te dane do wypełnienia w formularzu, możliwe że zrezygnowałby z zamówienia.


goldenmen pisze:Własnie sprawdziłem i jaki wałek trzeba wyrazic zgode na spam zamawiajac numer w t-M na ten numer dodatkowy co przychodzi niby sms wyraza sie tez zgode na spam !!!
To stała praktyka, przy przenoszeniu numeru do abo też podajemy jakiś inny numer kontaktowy a TM zastrzega sobie prawo spamowania tego dodatkowego numeru (no przecież klient sam go udostępnił :) ) i jest to zaznaczone małym druczkiem na końcu umowy.
 #984241  autor: marcin19883
 18 mar 2018, 16:44
Ja już na stronie T-Mobile zgody marketingowe wycofałem dla nr, który podałem do kontaktu. Mnie bardzo zdziwiło, że kurier nie chciał dać darmowego startera, bez nr dowodu osobistego i podpisu. Zawsze kiedy odbierałem prepaidy u innych kurierem, to tylko PESEL pokazałem i nic więcej nie było potrzebne do rejestracji.
Więc tak, jestem wkurzony, że wymusili dane dowodu. Nie musiałem startera odbierać, ale jak już kurier przyjechał, to nie chciałem odsyłać z niczym
 #984256  autor: piotrzet
 18 mar 2018, 18:11
No to zrobił poprawnie. Do rejestracji jest potrzebny paszport albo dowód osobisty. Więc bardzo nie wiem jaki masz problem?

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #984269  autor: biala1991
 18 mar 2018, 19:05
Problem polega na tym, że przy rejestracji wymagane jest nazwisko i Pesel a nie nr i seria dowodu. Dowód jest potrzebny do okazania, kurier powinien sprawdzić nazwisko i Pesel w dowodzie i porównać z danymi w zamówieniu. Nie ma obowiązku spisywania nr i serii dowodu, pomimo że niektórzy lansują taką tezę :D
 #984275  autor: marcin19883
 18 mar 2018, 19:42
No własnie biała1991 wyjaśniła to doskonale. No i na końcu musi być wyraźny podpis. To szybka droga do wzięcia na ciebie kredytu :( gdyby kurier był fałszywy itp. Kilka dni minęło a nadal dukumenty nie wróciły do T-mobile :( długo coś idą.
 #984277  autor: piotrzet
 18 mar 2018, 19:49
Dziwne bo na każdej stronie co czytam jest napisane wyraźnie "Przedstawiciel sieci będzie potrzebował naszego imienia i nazwiska, numeru PESEL oraz numeru i serii dowodu tożsamości. Wraz ze zniesieniem obowiązku meldunkowego nie musimy przedstawiać aktualnego adresu zamieszkania." I to nie jest napisane na jednej stronie a na kilku. Więc niby te strony wprowadzają w błąd?

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #984280  autor: marcin19883
 18 mar 2018, 19:57
piotrzet pisze:Dziwne bo na każdej stronie co czytam jest napisane wyraźnie "Przedstawiciel sieci będzie potrzebował naszego imienia i nazwiska, numeru PESEL oraz numeru i serii dowodu tożsamości.
Pokaż mi gdzie o tym pisze na stronie T-mobile zamów darmowy starter? http://www.t-mobile.pl/pl/zamow-bezplatny-starter :-) Abonament to ja rozumiem, ale prepaid? serio?
  • Strona 8 z 10
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10