DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #977986  autor: settokaiba
 16 lut 2018, 19:46
Witam,
jak w temacie.
SZukam telefonu, który miałby naprawdę solidną baterię.
Sam jestem posiadaczem od 6 lat samsunga gt 5230 avilla. Po dziś dzień bateria avilli wytrzymuje mi standardowo 6/7 dni zahaczając czasem nawet o 10.
Do czego używam telefonu ?
głównie standardowo. smsy i dzwonienie, czasem posłucham sobie jednego czy 2 utworów, czasami zagram w jakąś grę.
Nie korzystam z internetu, z nawigacji, nie słucham na nim muzyki, nie gram notorycznie.

Wiec czego oczekuję od telefonu:
:!: preferowałbym coś w zbliżonej wielkości do avilli.
:!: Nie interesuje mnie telefon o ekranie galaxy czy jakiś tam wypaśnych telefonów. klasycznie do kieszeni by się zmieścil i był poręczny.
:!: Nie będę korzystał z internetu i podobnie jak avilla , ani gps, ani notoryczne gry czy słuchanie muzyki - do tego mam mp3.
Głównie klasycznie smsy i rozmowy.
Posiadając już niestety 4 model avilli przez te 6 lat (dotyk niestety pada, no i zawsze kupowane są używane) zawsze jadę na najniższym stopniu podświetlenia ekranu, nie mam tapet typu mocożerne gify, nie działa mi bluetooth w tle itp.
głos mam ustawiony zwykle w na 50/60%.
Dlatego dzięki tym prostym zabiegom avilla mi tyle trzyma.
Wiem od kolegi o samsungu solidzie, że ma mega wytrzymałą baterię.
Ale akurat on mi nie pasuje.
:!: Oczekuję też od telefonu własnego ustawienia muzyki na dzwonek i sms w formie utworow mp3 - solid niestety tego nie oferuje.
:!: mile widziana wyraźna tapeta - więc szukałbym czegoś w stylu dotykowej avilli, gdzie ten ekranik (mały w porównaniu z smartfonami) jest jaki jest, ale napewno większy i wyraźniejszy od kwadratowego ekraniku solida.
:!: No i aparat. te minimum 3.2mpx jednak jest pomocne.

Jesteście w stanie biorąc pod uwagę mój opis pomóc mi w doborze jakiegoś fona ?
ale tak żebym nie musiał na czuwaniu ładować baterii co 3,4dni.
preferowałbym tak jak w przypadku avilli 6/7dni .

czyli podsumowując:
ani nie piszę dużo smsow ani dużo i długo nie rozmawiam.
nie korzystam z neta, nawigacji itp bajerow.
nie gram non stop - jeśli juz to jakis pasjans czy diamenty na 5 min gdy czekam na autobus.
nie slucham muzyki.

klasyczne użytkowanie fona do standardów celów.

ps. tak wiem, że dziwnie to pewnie brzmi w dobie wyczesanych smartfonow, gdzie bez fona z netem ani rusz, ale ja tam bajerów nie potrzebuję.
 #977990  autor: settokaiba
 16 lut 2018, 19:55
martin87 pisze:6-10 dni, ciężko będzie to przebić z tymi smartgonowymi zabawkami, które nie dobijają do 3 dni, co jest komedią.
dlatego właśnie nie szukam nic smartfonowego.
nie musi być nowy z salonu.
Tylko jakiś model co żywotnością dorównywał avilli.
nie znam się kompletnie w fonach. dla mnie fon to jak w wypocinach.
używam go do pisania i czesto w pracy do rozmów - krótkich.
nie gadam godzinami, nie piszę tony smsow.
coś poręcznego. nawet nie musi mieć konkretnie dotyku. byle tylko wtedy nie był pokroju solida z ekranem wielkości znaczka pocztowego.
 #977991  autor: martin87
 16 lut 2018, 20:00
Może ta odnowiona Nokia 3020, ma 3G, jakis tam aparat, ale to telefon bardziej pod sms, rozmowy, czuwanie powinna mieć na akceptowalnym poziomie. Gdyby nie aparat to oryginalna nokia 3020.
Ja mam Motorolę EX115, ale ona trzyma tylko 5 dni.
 #978911  autor: settokaiba
 20 lut 2018, 18:01
i co , to już koniec propozycji ???
Forum iście typowo telefonowe i tylko jedna jedyna osoba miała cokolwiek do powiedzenia ?
no miałem nadzieję na większą pomoc z Waszej strony.

Nikt więcej nie podsunie żadnego pomysłu ?
gadając z gościem ze skupu stwierdził, że skoro mi bajery i net nie jest potrzebny to patrzeć pod telefony z opcją 2G i na czas czuwania.
Ktoś ma jeszcze jakiś pomysł ?