DAJ CYNK
  • Tu można pisać o wszystkim w jakikolwiek sposób - ale bez używania wulgaryzmów i obrażania innych.
Tu można pisać o wszystkim w jakikolwiek sposób - ale bez używania wulgaryzmów i obrażania innych.

Moderator: Moderatorzy

 #976523  autor: Kerimus
 07 lut 2018, 22:56
To tylko na reklamach pokazują jakie cuda tego typu robią telefony.
Pewnych aspektów technicznych robienia w nocy zdjęć, lub w ogóle w złych warunkach oświetleniowych, nie przeskoczysz.
Tu niestety, potrzeba już trochę wiedzy fachowej.
Do zdjęć w dzień telefon jak najbardziej się nada, ale do tych co powyżej aparat fotograficzny i jednak trochę wiedzy na ten temat.
Bez tego - czyli wiedzy - mając nawet najlepszą lustrzankę też źle zrobimy zdjęcie nocą.
 #976539  autor: Morvius
 08 lut 2018, 09:06
Wątki zostały połączone. Można kontynuować i wspólnie wymieniać się doświadczeniami. :smt006

Klasyczny obserwator wątku.
 #989601  autor: irmarcin
 18 kwie 2018, 23:29
Cześć,

mam pytanie - zadaję w wątku Huawei, bo teraz mam taką komórkę, ale takie sam problem miałem też np z samsungami.
gdy robię zdjęcia tą komórką i zgrywam je później na kompa i chce wywołać (np na stronie empik com) to muszę zdjęcia z komórki ucinać, by pasowały one do tradycyjnych proporcji, w jakich są wywoływane zdjęcia (9x13 lub 10x15). zdarza się, że będąc ze znajomymi na wycieczce wciskamy się na zdjęcie, by weszły wszystkie osoby, a później i tak muszę kogoś obciąć :)
jak można to zmienić na komórce, by nie było takich cyrków i proporcje były takie, jak do wywołania?

Pozdrawiam,
Marcin
 #989603  autor: Eragon
 18 kwie 2018, 23:50
Nie da się.
Takie formaty są tylko do zdjęć i są to nie użytkowe formaty... w snesie że - wyobrażasz sobie telefon o proporcjach 2:3?
Zauważ też że kadrowanie aparatów jest dostosowane pod wyświetlacze. Świata nie zmienisz.

A i uznaj za plus fakt że możesz ręcznie obcinać(dopasowywać) - dzięki temu naprawisz błędy, wywalisz niepotrzebne...itp.
Może da się to jakoś zrobić systemowo lub appką - ale nigdy szczerze mówiąc się tym nie interesowałem, więc przekazuję Ci tyle ile wiem.

PS. Poza tym pamiętaj że zmiana proporcji robionych zdjęć, jeśli Ci sie uda, będzie powodować że przy oglądaniu ich na telefonie pojawią się czarne paski...

:smt006