DAJ CYNK
  • Tu można pisać o wszystkim w jakikolwiek sposób - ale bez używania wulgaryzmów i obrażania innych.
Tu można pisać o wszystkim w jakikolwiek sposób - ale bez używania wulgaryzmów i obrażania innych.
 #927916  autor: adiq1033
 25 maja 2017, 22:48
Witajcie.

Zastanawiałem się nad wkroczeniem w wirtualną rzeczywistość. Miałem okazję zagrać na PlayStation VR i spodobało mi się to (aczkolwiek gogle od Sony dedykowane pod konsole w wersji PRO to nieporozumienie za tą cenę...), dlatego chciałbym kupić i wypróbowac gogle VR do smartfona. Pomyślałem też, że przy okazji mógłbym nabyc gamepad BT.

Często obecnie podróżuje (pociąg, autobus), więc chce jakoś urozmaicać sobie tą parogodzinną przeprawę. Rozwiązane w postaci założenia gogli które dałyby mi imitację kilkudziesięciu calowego ekranu i uruchomienie filmu na nim zapewniłoby mi morze atrakcji, o grach nie wspominając, ot taka Fifa w wersji mobilnej z kontrolerem w ręku.

I teraz rodzi się pytanie, co wybrać? Bo jest w czym wybierać, nie ukrywajmy - rynek zalany jest tanimi chińskimi goglami wirtualnej rzeczywistosci. Czy są one jednak warte tych pieniędzy? A moze lepiej mierzyc w coś bardziej markowego, np. Samsung Gear VR + Samsung Game Pad?

Jakie standardy powinien spełniac telefon, aby wszystko działało bez szwanku?
 #927917  autor: goral2099
 25 maja 2017, 23:45
Podłączam się pod temat, bo też się zastanawiam nad jakimiś goglami. Bawiłem się tylko cardboardami, nawet pograłem trochę na PC w Black Mesa i HL2. :) Wiadomo, że kartony na więcej niż parę minut się nie nadają. Jest coś wygodnego i w rozsądnej cenie?

Jeżeli chodzi o pada, to ja do telefonu sprawiłem sobie jakiegoś chinola z uchwytem za 30 PLN i daje radę. Emulatory i androidowe gierki np GTA 3 dają kupę zabawy w podróżach. :)

Jeżeli chodzi o telefon, to żyroskop, min snap800, min 2GB RAM, ekran w zależności od gogli, no i ogniwo pojemne żeby na te kilka telefon wytrzymał.
Ostatnio zmieniony 25 maja 2017, 23:54 przez goral2099, łącznie zmieniany 1 raz.
 #927918  autor: adiq1033
 25 maja 2017, 23:50
Jaki to konkretnie kontroler był? Ja rozważam zakup Samsunga Game Pad lub coś od Steelseries - znane marki, którym moge powierzyć swoje pieniądze.

Co do gogli dopisze jeszcze, że niestety nosze okulary korekcyjne, wiec w moim wypadku wymagana jest regulacja ostrości (jestem krótkowidzem) lub możliwość założenia gogli na okulary.
 #927920  autor: adiq1033
 26 maja 2017, 00:05
A to do gier VR potrzebny jest dedykowany kontroler? Taki który Ty masz nie zadziała? Generalnie to zależałoby mi na tym, aby schować telefon do takich gogli, ustawić sobie obraz który imitowałby ekran telewizora i włączyć emulator lub właśnie Fifę i grac na kontrolerze Bluetooth.
 #927922  autor: goral2099
 26 maja 2017, 00:36
No niby taki kontrolery są wygodniejsze ale nie wiem bo nie próbowałem. Można takie zabawki i za 20PLN dostać. Mi pad odpowiada.

Heh. Pamięć to jest zawodna jednak. :) Za tego pada z uchwytem to 90 a nie 30PLN dałem.
 #928650  autor: adiq1033
 30 maja 2017, 23:54
Zamówiłem na tą chwilę:

1) Kontroler Logitech Powershell (po okazyjnej cenie)
2) Gogle VR DreamZ (polskiej produkcji)

Zdam relacje, a może nawet pokusze się o test tych gogli. :-)
Dawno nic nie naskrobałem dłuższego na Telepolis.
 #928652  autor: goral2099
 31 maja 2017, 00:38
Mój pad występuje pod różnymi nazwami, między innymi Terios t3. Za 10 - 15$ można nabyć na chińskim portalu aukcyjnym. W Polsce za jakieś 90-100PLN.

Ten Logitech nawet ciekawy i wydaje się solidny. Na minus można mu zaliczyć brak analogów. Na plus wbudowane ogniwo. Jak chcesz go używać gdy telefon będzie w goglach? On bezprzewodowo się z telefonem łączy?