DAJ CYNK
  • Tu można pisać o wszystkim w jakikolwiek sposób - ale bez używania wulgaryzmów i obrażania innych.
Tu można pisać o wszystkim w jakikolwiek sposób - ale bez używania wulgaryzmów i obrażania innych.

Moderator: Moderatorzy

 #900626  autor: Xy
 18 gru 2016, 10:38
Remington pisze:Moderator dyskutuje ze spamerem wklejającym linki w każdym swoim poście. Dobre.
Nie uważam tego za spam.

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71
 #903545  autor: Wallenrod
 04 sty 2017, 17:51
Hej, hej a co sądzicie o aukcjach poleasingowych? Przeglądałem oferty leasingu i trafiłem na coś takiego np w Raiffeisen. Opłaca się zainteresować jeżeli nie potrzebuję nowego samochodu?
 #903549  autor: garfield-
 04 sty 2017, 18:06
@Marciak na jakie ukryte opłaty trafiłeś w idea banku ?
 #904072  autor: adacomp
 07 sty 2017, 20:13
Jak mam tyle kasy żeby kupić za gotówkę a nie na kredyt czy inne leasing to nowy.
Tylko nie samą ceną zakupu jest opłacalność ale późniejszą eksploatacja także a może przede wszystkim.
Ja wolę jednak używany i najlepiej japoński z japońskiej fabryki.
 #910662  autor: radoslaus
 12 lut 2017, 11:07
Z używanymi samochodami jest trochę jak na loterii. Dlatego aby zminimalizować ryzyko kupienia jakiegoś powypadkowego i z cofniętym licznikiem, warto kupować w sprawdzonych miejscach. Mam tutaj na myśli komisy z autami poleasingowymi. Przynajmniej wiadomo skąd pochodzi dany model i jaki jest jego rzeczywisty stan techniczny. Wszystkie te samochody po leasingu mają książki serwisowe z pełnymi danymi o naprawach. Poza tym są to zadbane i mało zjeżdżone samochody. Jeśli ktoś szuka auta używanego, ale w doskonałym stanie, jest to świetna opcja i warto ją rozważyć.
 #915656  autor: luzzik
 13 mar 2017, 18:07
Ukir ma całkowitą rację. Nie opłaca się kupować starego na firmę. Dużo lepszym rozwiązaniem jest leasing. Zwłaszcza gdy bierzesz samochód osobowy. O ile przepisy się nie zmienią to nie musisz rozliczać kilometrówki i udowadniać ile kilometrów zrobiłeś. Tak samo wszystkie zakupy: paliwo, akcesoria, oleje, nawet wycieraczki, czy dywaniki stanowią koszt bo przecież ten samochód nie jest twój tylko go użytkujesz płacąc raty leasingowe. W każdej racie masz oczywiście VAT. Ja biorę leasing i ubezpieczenie w banku gdzie mam konto firmowe ---wymoderowano-Remington--- . To bardzo wygodne rozwiązanie do tego samochód mam na łódzkich numerach.
 #915790  autor: marena
 14 mar 2017, 11:19
No na firmę to rzeczywiście nie ma większego sensu, tu przydałby się lepszy, ale do użytku włąsnego to już inna sprawa
 #917838  autor: Small_Kitten
 26 mar 2017, 12:57
Nie każdego stać na samochód prosto z salonu więc musi się zadowolić używany. Jednak nie uważam, żeby to była jakaś ujma. Zakup auta używanego bardziej się opłaca bo można za mniejsze pieniądze kupić zadbany i sprawny samochód.
 #922691  autor: nagminna
 25 kwie 2017, 17:06
Jeżeli na firmę to tylko nowy. I tak cała jego wartość i koszty użytkowania idą w koszty działalności. Przeciwnicy kupna nowego auta mówią że samochód najwięcej traci na wartości po wyjechaniu z salonu. Zgoda. Ale i tak oddałbyś te pieniądze państwu w formie podatku, a tak masz samochód nowy, sprawny i niezawodny do pracy i zarabiania pieniędzy. Nie będziesz z nim siedział ciągle na warsztacie. Tym co się zastanawiają jaki samochód kupić polecam blog o przedsiębiorczości ---wymoderowano-Remington--- .
 #935217  autor: umcusumc
 29 cze 2017, 09:26
spedyk91 pisze:Nie opłaca się kupować nowego samochodu. Przecież po wyjeździe z salonu traci o wiele na swojej wartości. Już lepiej kupić używany samochód taki dwu, trzy letni. Takie samochody także można kupić w salonie i te o wiele bardziej się opłaca
Zależy dla kogo "nie opłaca się". I zależy w jakim sensie. Tobie być może się nie opłaca ;)
 #942939  autor: Tarlins
 02 sie 2017, 11:12
Zależy. Jeśli ktoś kupuje auto na długo to lepiej nowe, ale jeśli ktoś często zmienia to lepiej używane. Zrobić rozrząd, olej, filtry, kupić opony jeśli trzeba, tu jest dobry sklep: ---wymoderowano-Remington--- i jeździć i się cieszyć.
 #943000  autor: Xy
 02 sie 2017, 15:49
Tarlins pisze:Zależy. Jeśli ktoś kupuje auto na długo to lepiej nowe, ale jeśli ktoś często zmienia to lepiej używane. Zrobić rozrząd, olej, filtry, kupić opony jeśli trzeba, tu jest dobry sklep: ---wymoderowano-Remington--- i jeździć i się cieszyć.
Prezerwatywy też polecasz używane?

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71
 #947633  autor: marena
 28 sie 2017, 10:48
Jak dla mnie to raczej kwestia kosztów. Mało kogo stać na kupno nowego samochodu z salonu, większość ludzi kupuje jednak używane, a takie mające do 5 lat są raczej dość porządne.