DAJ CYNK
  • Tu można pisać o wszystkim w jakikolwiek sposób - ale bez używania wulgaryzmów i obrażania innych.
Tu można pisać o wszystkim w jakikolwiek sposób - ale bez używania wulgaryzmów i obrażania innych.
 #861867  autor: adiq1033
 14 kwie 2016, 22:38
Hej.

Wątek gościł nie raz na forum, ale oferty banków wraz cennikami potrafią się szybko zmieniać (a tematy liczą parę miesięcy). Dotychczas korzystałem z mBanku, ale ich opłaty za posiadanie karty debetowej stale rosną. Obecnie wynosi aż 6zł/miesięcznie.

Chciałbym uzyskać odpowiedż gdzie mogę założyć w bezpłatne konto internetowe, bez ukrytych opłat.

Czego potrzebuje do szczęścia:
1) bezpłatne konto internetowe
2) bezpłatna wypłata z bankomatów

Co sprawdzonego mozecie polecic?
 #862032  autor: garfield-
 15 kwie 2016, 23:31
W BZWBK można teraz zgarnąć 100 zeta i do połowy 2017 - 0 zeta za wszystko bez żadnych wymagań. Niestety mi strasznie nie leży ich system bankowaości.

w mBanku jak wydasz obojętnie którą kartą (jeśli masz kilka) 300 pln /mc to nie pobierają tych 6pln. Sposobem na wygenerowanie tych 300pln/mc jest płatność w kasie za czynsz, prąd, telefon. Niestety prowizja jest tam zazwyczaj koło 1 pln.

pozakładałem trochę tych kont obecnie na promocjach rożnych, ale żaden w obłudze online nie dorównuje mBankowi, a tez chciałbym gdzieś uciec
WT-mobile tez jakoś tam znośnie było i dają obecnie 5%cash backu za zwykłe zakupy.

Niestety to są warunki na dziś, co będzie za pół roku nie wiadomo.
Tyle moich bieżących doświadczeń.
 #862044  autor: user_delete44
 16 kwie 2016, 02:00
tych używam i mogę polecić:

1. T-Mobile Usługi Bankowe (dawniej AliorSync), wszystko za darmo + bonus za aktywne używanie karty (do 25 zł cashbacku miesięcznie, jeśli zapłacisz kartą 500 zł lub więcej, trzeba mieć regularne wpływy na konto, a wydać kartą 200 zł ,żeby mieć ją bez opłat).
Wypłaty z bankomatów są bezpłatne. plus 10 przelewów błyskawicznych miesięcznie też bez opłat.
To taki bank MNVO Aliora:) który też ma jakieś darmowe konto internetowe.

2. Orange Finanse, podobnie, darmowo bez warunków, ale zastrzegają, że to promocja trzyletnia. Nie ma cashbacku za płatności kartą, ale z tego co pamiętam jest za płatność faktury Orange.
Ci z kolei działają w oparciu o mBank.

3. VW Bank, konto darmowe, karta i wypłaty z bankomatów też.

4.
 #862046  autor: kovalskybobi
 16 kwie 2016, 07:54
w mbanku ostatnio zmienili zasady opłat za karty. Teraz wystarczy 5 transakcji bez względu na ich łączną wartość. Jeśli tego warunku nie spełnimy - płacimy 4 zł. Niestety dotyczy to chyba tylko nowych kont od kwietnia tego roku.
 #862049  autor: pakierhakierxd
 16 kwie 2016, 08:35
Bezpłatny całkowicie do 28 roku życia Getin (ograniczone bankomaty).
Bezpłatny całkowicie bez warunków Smart Bank ( minus brak wpłatomatów).

Większość banków teraz ma że jak nie korzystasz aktywnie z karty 200/300zł mies. to płacisz ...

Sam myślałem nad zmianą T-Mobile 200zł /miesięcznie aby nie płacić 6zł.Niestety ale przez to że Getin nie każdy darmowy bankomat a smartbank -wpłatomatów brak to już wolę płacić.

Pozdrawiam :)
 #862130  autor: ManiacGSM
 16 kwie 2016, 19:11
Ja mam w T-mobile Bank i łotry od jakiegoś czasu też pobierają opłatę- więc doprecyzujcie bo może o czymś nie wiem. :smt039

PLUSH na Kartę x1. Virgin Mobile x1, Orange FREE x1, PLAY MIX x1.
iP 5s, NOKIA C7, HUAWEI Y5, BB 9810, NOKIA 2610.
 #862135  autor: garfield-
 16 kwie 2016, 20:15
ManiacGSM: obrót 200 pln w miesiącu albo 6 zeta
"podpora": http://static.t-mobilebankowe.pl/upload ... izjiv2.pdf

Ten smart wygląda ciekawie, zwłaszcza w kontekście wypłat za granicą i konta+karty w EUR lub USD.
Ktoś ma bliższe doświadczenia ?
 #862507  autor: adiq1033
 19 kwie 2016, 20:27
piechucki pisze:mBank>>Blik>>darmowa wypłata z bankomatów (sprawdź których, bo to może mieć znaczenie) + płatności w wielu punktach.
https://www.mbank.pl/pomoc/faq/uslugi/blik/
Odwiedziłem ten adres, ale nie ma tam takiego przekierowania "darmowa wypłata z bankomatów", poza tym ten BLIK to chyba aplikacja na smartfona, a ja nie korzystam z mobilnej formy płatności, mam tylko kartę debetową.
wht666 pisze:To taki bank MNVO Aliora:) który też ma jakieś darmowe konto internetowe.
Oj nie mam zaufania do takich nowych banków.
wht666 pisze:2. Orange Finanse, podobnie, darmowo bez warunków, ale zastrzegają, że to promocja trzyletnia
Trzy lata od momentu założenia konta, czy od rozpoczęcia promocji - kiedy się zaczęła?
pakierhakierxd pisze:Bezpłatny całkowicie do 28 roku życia Getin (ograniczone bankomaty).
Jeśli założy się konto do 30 czerwca 2016 to do czerwca 2017 jest bezpłatne, po terminie opłata 7zł/msc.
 #862515  autor: piechucki
 19 kwie 2016, 20:40
adiq1033 pisze:
piechucki pisze:mBank>>Blik>>darmowa wypłata z bankomatów (sprawdź których, bo to może mieć znaczenie) + płatności w wielu punktach.
https://www.mbank.pl/pomoc/faq/uslugi/blik/
Odwiedziłem ten adres, ale nie ma tam takiego przekierowania "darmowa wypłata z bankomatów", poza tym ten BLIK to chyba aplikacja na smartfona, a ja nie korzystam z mobilnej formy płatności, mam tylko kartę debetową.
I właśnie o to chodzi. Rezygnujesz z karty (która w przypadku niespełnienia warunków jest płatna) instalujesz aplikację i wypłacasz kasę za free. Ponadto jest już sporo punktów, gdzie blikiem zapłacisz. Co więcej - jest to o tyle bezpieczniejsze, że nikt Twojej karty nie skopiuje (bo jej fizycznie nie ma, jej rolę przejmuje smartfon - aplikacja zabezpieczona hasłem), a jednorazowy kod identyfikujący płatność jest ważny bardzo krótko.
Zresztą, nikt Cię nie zmusza. Możesz przecież chwilę (miesiąc, może dwa) korzystać z obu narzędzi (karta, blik) i samemu ocenić.
 #929341  autor: forum_tg
 03 cze 2017, 21:33
ale jakie masz inne wymagania? np. wszystkie bankomaty za darmo, albo brak obowiązku minimalnej ilości płatności w sklepach etc.