DAJ CYNK
  • Tu można pisać o wszystkim w jakikolwiek sposób - ale bez używania wulgaryzmów i obrażania innych.
Tu można pisać o wszystkim w jakikolwiek sposób - ale bez używania wulgaryzmów i obrażania innych.

Moderator: Moderatorzy

 #851345  autor: Voltman1988
 15 lut 2016, 23:32
Nie zrujnuje. Mam Boscha ponad 3 lata i chodzi elegansko. Nie przykładając dużej miary do programów. Wybierz zmywarke co ma kilka a i tak będziesz korzystał z niewielu. Eko to tryb niby oszczędny ale nie wszystko umyje. A czy zmywarka domyje zależy od środkówużytych oraz ilości godzin przełożonych w zmywarce. Bosch czy Electrolux i wiele innych jest. Jak odpowiada ci Bosch to ho bierz. Mi działa bez zarzutu. Rodzice maja wirpoola chyba z 10 lat i dalej działa.
 #851380  autor: Xy
 16 lut 2016, 11:52
Tak więc chciałem podziękować wszem i wobec za pomoc, porady i sugestie. Analizując wszelkie za i przeciw wybraliśmy Boscha z mojego linku (SMV 40D90EU) w Media Expercie, bo było taniej o 42 złote niż w Euro.
Co do marki to widzę, że nie ma się co kierować znaczkiem na obudowie sprzętu. W domu mamy AGD Samsunga (lodówka, odkurzacz), LG (pralka) Electroluxa (piekarnik), Whirlpoola (płyta gazowa), Tefala (czajnik, garnki i patelnie) i teraz dojdzie Bosch. Marka jak marka. Ważne, aby nie no-name ;-)
Pojutrze mają dostarczyć... Zobaczymy jak się będzie sprawowała.

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71
 #871889  autor: kastiel
 16 cze 2016, 07:52
My się zastanawialiśmy nad zmywarką 45 cm a 60 zm. Wybraliśmy tą drugą i jesteśmy zadowoleni. Nie sądziliśmy nawet ,że naczynia tak szybko się zbierają. Mamy 1 dziecko a pomimo tego zmywarkę włączamy praktycznie codziennie. Plus n a pewno za oszczędność czasu jak i kasy na rachunkach bo zużycie wody jest zdecydowanie niższe.
Wybraliśmy zmywarkę marki Candy ( wczesniej mielismy juz kilka sprzętów i byliśmy zadowoleni z firmy). Zmywarka dość pojemna, z koszykiem na sztućce ( szuflada to zbędny bajer moim zdaniem). Kosze są dobrej jakości. Domywa nawet najbardziej zabrudzone gary.
 #872986  autor: Kamilaa
 22 cze 2016, 10:55
Ja ostatnio szukałam zmywarkę do zabudowy na ---wymoderowano-Remington--- . Miałam problem bo zastanawiałam się nad ---wymoderowano-Remington---. Tam mają tak duży wybór, że ciężko się zdecydować. :P W końcu kupiłam i jestem bardzo zadowolona.
 #888920  autor: Miminka
 27 wrz 2016, 17:33
Do tej kwoty to na ---wymoderowano-Remington--- jest pełno zmywarek. Powinieneś spokojnie coś wybrać a i jeszcze na zapas tabletek Ci zostanie
 #892493  autor: Xy
 21 paź 2016, 16:33
Miminka pisze:Do tej kwoty to na electro.pl jest pełno zmywarek. Powinieneś spokojnie coś wybrać a i jeszcze na zapas tabletek Ci zostanie
Odkopię, bo mogę :-D Na electro.pl było najdrożej wobec czego odpuściliśmy na starcie ten sklep :-)
Obecnie widzę, że ceny zmywarek poszły w górę. A nasz Bosch zmywa baaardzo dobrze. Fakt, naczynia zbierają się szybko ale póki jest nas dwoje to nie odpalamy urządzenia częściej jak raz na 5 dni.
Kamilaa pisze:Ja ostatnio szukałam zmywarkę do zabudowy na http://www.homebook.pl/produkty/zmywarki-do-zabudowy . Miałam problem bo zastanawiałam się nad Bosch i Beko. Tam mają tak duży wybór, że ciężko się zdecydować. W końcu kupiłam i jestem bardzo zadowolona.
Jeśli kupiłaś Beko to współczuję :-)
Duży wybór? Wbrew pozorom nie jest duży. Chcąc nabyć zmywarkę 60 cm, z połową załadunku, przyspieszonym myciem i z jeszcze jakąś opcją mamy do wyboru kilka modeli i wybór jest łatwy...

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71
 #894073  autor: annabell
 02 lis 2016, 14:45
Ja osobiście nie zwracam szczególnej uwagi na firmy, aczkolwiek większość sprzętów mam z ---wymoderowano-Remington---nie wiem czy to przez przypadek chyba :p ale słyszałam że z ---wymoderowano-Remington---też mają niezłe sprzeciory.
 #906253  autor: diarek79
 20 sty 2017, 12:21
Ja też nie zwracam uwagi na firmy, jednak większość sprzętów RTV / AGD jakie posiadam w domu jest marki ---wymoderowano-Remington---, nigdy nie miałem z nimi problemu. Pralkę też mam ---wymoderowano-Remington---i nie narzekam!
 #931784  autor: adalis
 15 cze 2017, 21:18
Witam,
Ja na firmę też nie zwracam uwagi a jak zmywarka zepsuła mi się jakoś nie długo po gwarancji to przy wyborze kolejnej głównie patrzyłem na okres gwarancji :-)
 #955846  autor: mol
 13 paź 2017, 15:21
Xy pisze:Obecnie widzę, że ceny zmywarek poszły w górę. A nasz Bosch zmywa baaardzo dobrze. Fakt, naczynia zbierają się szybko ale póki jest nas dwoje to nie odpalamy urządzenia częściej jak raz na 5 dni.
Kurde, a ja nawet jak sam gotuje to w ciągu dnia uzbieram całą zmywarę naczyń. I to spokojnie kilka razy w tygodniu. Fakt, że wtedy w ogóle nie zmywam ręcznie tylko wszystko ładuję do maszyny.

Ogólnie też polecam Bosha. Od kwietnia póki co się sprawdza :D Myje głównie na eko i też daje radę.
 #955848  autor: Remington
 13 paź 2017, 15:30
To spodziewaj się za rok-dwa błędu E15 albo E22 :D. To niestety norma w nich, pomaga wymiana uszczelki.

Na marginesie - zmywarki Bosch i Siemens to niemal to samo, z tej samej fabryki.
 #956087  autor: mol
 15 paź 2017, 15:34
O to nie wiedziałem. A jaki jest koszt takiej uszczelki ?
 #956089  autor: Remington
 15 paź 2017, 15:49
Zapłaciłem jakieś 80 zł za uszczelkę, trzeba jeszcze doliczyć montaż. zamontował mi to mechanik darmowo z assistance'a. Na Youtube jest sporo filmów jak ją założyć samemu, ale sam bym się nie podjął.
 #956097  autor: TomLee
 15 paź 2017, 16:32
Dobre są Siemens, Bosch i również Ariston. Jak masz kasę to kup coś z tego. Ja brałbym Siemensa.
Sam mam od 5 lat zmywarkę Candy, chodzi 1-2 razy dziennie (45 cm), póki co musiałem wymienić koszyk na sztućce i kółka dolnego kosza. Reszta sprawna.