DAJ CYNK
  • Tu można pisać o wszystkim w jakikolwiek sposób - ale bez używania wulgaryzmów i obrażania innych.
Tu można pisać o wszystkim w jakikolwiek sposób - ale bez używania wulgaryzmów i obrażania innych.

Moderator: Moderatorzy

 #829652  autor: misiek303
 18 paź 2015, 10:51
Cześć. Do tej pory wynajmowałem mieszkanie w Wawie ale przydałoby się zastanowić nad kupnem bo jednak wynajmowanie całe zycie rownież nie jest takie dobre. Z dziewczyną powoli rozglądamy się za nowym lokum. Nie chcemy kupować mieszkania na Bielanach czy na innym zadupiu, interesuje nas coś bliżej. Jakie mniej więcej okolice możecie polecić?
 #829864  autor: Optek
 19 paź 2015, 13:11
Wola, Mokotów czy Wilanów. Może jest drożej ale sa bardzo dobrze skomunikowane z resztą Warszawy oraz jest tam spokojnie. Stawiałbym raczej na mieszkanie nowe a nie z rynku wtórnego. Ceny wcale się tak bardzo nie różnią. Mieszkania nowe są wprawdzie trochę droższe ale jest to już lepsza technologia i taniej jest to ogrzać, czynsz jest niższy tak więc zaoszczędzisz sporo na rachunkach.
Ciekawa inwestycja jest realizowana na ---wymoderowano-Remington---. Brat jest obecnie na etapie finalizowania kupna mieszkania. Jeśli Cię interesuje to zobacz sobie.

To mądry człowiek ? pomyślał Iwan ? Trzeba przyznać, że wśród inteligentów także trafiają się wyjątkowo mądrzy ludzie, nie da się temu zaprzeczyć.
 #829868  autor: mikkel
 19 paź 2015, 13:42
Ja mieszkam na Wierzbnie blisko metra i polecam.
Jest tutaj bardziej kameralnie, tzn. w mojej okolicy nie ma takich blokowisk co odczuwamy jak teraz córka poszła do szkoły. Nie ma zmian i są tylko 2 klasy pierwsze a słyszałem że potrafi być czasem ponad 10 klas pierwszych.
Oczywiście wszystko zależy od kasy i priorytetów. Jeżeli ważniejsza jest lokalizacja to kupisz mniejsze mieszkanie. Jeśli większe mieszkanie to w dalszej lokalizacji chyba że jesteś w stanie wyłożyć pół bańki to nie ma problemu. No i jeszcze kwestia, stare czy nowe budownictwo.
 #832694  autor: Optek
 02 lis 2015, 08:31
Warszawa tania nie jest i raczej nigdy nie bedzie bo coraz więcej osób się tutaj przeprowdza, szuka sobie mieszkania. Może i drogo kupujesz ale za to potem możesz drogo sprzedać. Zarobki są również wyższe.Zresztą wskaż mi jakieś tanie większe miasto w Polsce?

W przypadku ---wymoderowano-Remington--- ceny za m2 oscylują w granicach 7000 zł.Nie jest to tak dużo jak na ten region Warszawy, który co jak co ale należy do dość prestiżowych.

To mądry człowiek ? pomyślał Iwan ? Trzeba przyznać, że wśród inteligentów także trafiają się wyjątkowo mądrzy ludzie, nie da się temu zaprzeczyć.
 #832886  autor: loker
 02 lis 2015, 23:08
Moim zdaniem pół miliona zł to takie optimum obecnie. Znaczy za ćwierć mieszkanie będzie albo do kapitalnego remontu, albo w stanie surowym, więc prawie na jedno wychodzi. I to wcale o jakiś mega wypasionych lokalizacjach nie mówię.

Choć jak ktoś mnie wyprowadzi z błędu (jeżeli w nim tkwię), to będę bardzo wdzięczny.
 #832901  autor: iPlus
 03 lis 2015, 00:43
moim zdaniem nie warto kupować mieszkania w Warszawie, czasem lepiej kupić w innej miejscowości większe albo tańsze o tym samym standardzie, no chyba, że się naprawde dobrze zarabia od 7000 zł wzwyż to ok
 #844865  autor: montys
 12 sty 2016, 15:22
Odradzam rynek wtórny Mokotów, ze względu na niski standard mieszkań, problemy z parkowaniem, brak wind. Rzeczywiście lepiej postawić na okolice i osiedla typu ---wymoderowano-Remington---, ceny mieszkań o wiele niższe a standard rewelacyjny.
 #844869  autor: Arvath
 12 sty 2016, 16:11
Optek pisze:Mieszkania nowe są wprawdzie trochę droższe ale jest to już lepsza technologia i taniej jest to ogrzać, czynsz jest niższy tak więc zaoszczędzisz sporo na rachunkach.
Czynsz w nowym niższy?
Ciekawe. Mam mieszkanko w bloku z płyty z 60's, czynsz na poziomie 400pln za 2osoby, tanio motzno.
Czynsz w nowym budownictwie to >800pln. A to się moim zdaniem nie opłaca wcale, mieć mieszkanie własnościowe a płacić czynsz+ rachunki po 1200. Prawie jak wynajem...
 #852297  autor: Tamara
 22 lut 2016, 09:59
misiek303 pisze:Cześć. Do tej pory wynajmowałem mieszkanie w Wawie ale przydałoby się zastanowić nad kupnem bo jednak wynajmowanie całe zycie rownież nie jest takie dobre. Z dziewczyną powoli rozglądamy się za nowym lokum. Nie chcemy kupować mieszkania na Bielanach czy na innym zadupiu, interesuje nas coś bliżej. Jakie mniej więcej okolice możecie polecić?

a ja polecam żoliborz, zdecydowanie
 #942676  autor: eryk_tr
 01 sie 2017, 06:48
Warszawa to obecnie jeden wielki plac budowy. O ile w ofertach na Bielanach i Białołęce można przebierać o tyle jest tam pewien problem z szybkim dojazdem do centrum, bo trzeba korzystać z linii autobusowych, później ewentualnie z metra. Zajmuje to sporo czasu.
Dobrą dzielnicą do zamieszkania jest np Wilanów. Sprawdźcie sobie jeszcze ---wymoderowano-Remington--- - mieszkania są na etapie budowy. Ceny zaczynają się od około 7 tys za 1 m kw. Bez dwóch zdań zaletą jest dogodna lokalizacja, sprawna infrastruktura komunikacyjna z resztą miasta. Możliwość mieszkania w spokojnej okolicy, stosunkowo blisko centrum.