DAJ CYNK
  • Tu można pisać o wszystkim w jakikolwiek sposób - ale bez używania wulgaryzmów i obrażania innych.
Tu można pisać o wszystkim w jakikolwiek sposób - ale bez używania wulgaryzmów i obrażania innych.
 #800253  autor: Morvius
 06 maja 2015, 16:45
Wirtualna waluta, którą można wymieniać za poszczególne towary sprzedawane w internecie w tejże walucie. Pozostawiam ten post i przenoszę go do Hyderpark, być może komuś się przyda lub temat zaciekawi zachęci do dalszej dyskusji. Zapraszam :)
Ostatnio zmieniony 07 maja 2015, 23:00 przez Morvius, łącznie zmieniany 1 raz. Powód: odpięcie od poprzedniego tematu

Klasyczny obserwator wątku.
 #800625  autor: babeo
 07 maja 2015, 22:52
Ale o co chodzi z tym tematem? :D
 #800627  autor: Morvius
 07 maja 2015, 22:57
Któryś moderator się bawi w usuwanie, usunął post użytkownika a moją odpowiedź na pytanie zostawił. :P Pytanie dotyczyło bitcoinów czyli wymiennej wirtualnej waluty, coś jak złotówki w realu. :)

Klasyczny obserwator wątku.
 #801532  autor: mp107
 13 maja 2015, 17:02
Morvius pisze:Pozostawiam ten post i przenoszę go do Hyderpark, być może komuś się przyda lub temat zaciekawi zachęci do dalszej dyskusji. Zapraszam :)
Tak apropo Bitcoinów i forum.
Proponuję, aby osoby dające ogłoszenia kupna lub sprzedaży z możliwością płatności Bitcoinami dodawali w nazwie tematu zwrot np. "[BTC]".

A tak poza tym to myślę, że warto zapodać jakiś pierwszy temat do dyskusji. ;)
Ja niestety nie mam pomysłu.
 #802082  autor: znawca
 17 maja 2015, 16:01
Znacie jakieś bezpieczne sposoby na kopanie Bitcoinów?

DLACZEGO BBCODE NIE DZIAŁA?!
 #802087  autor: cyanoone
 17 maja 2015, 16:25
Bezpieczne w sensie opłacalne? Jeśli chodzi o opłacalność to chyba najbardziej się opłaca zestaw:
>Raspberry pi + karta SD + radiator
>hub aktywny
>moduły do kopania bitcoin na USB
>chłodzenie na USB

Plus-->Play (2015) -->Plus (2018)
Klucz-->Orange-->Lajt (2017)
 #802094  autor: znawca
 17 maja 2015, 17:19
Bezpieczne w sensie, że nie spalą/nie uszkodzą/nie zawirusują mi komputera, a także że nie będę przypadkiem kopał na konto kogoś innego...

A nie da się, laptopa/PC zmienić w koparkę bitcoinów samym tylko softem, bez kupowania żadnego dodatkowego hardware?
Taki że po prostu instalujesz program "koparka bitcoinów", rejestrujesz się i zaczynasz kopać?

DLACZEGO BBCODE NIE DZIAŁA?!
 #802096  autor: cyanoone
 17 maja 2015, 17:30
To bardziej nabije licznik prądu niż zysku ze sprzedaży waluty. Raspberry pi ma to do siebie, że ciągnie mało prądu. Jeśli chodzi o spalenie to napisałem o radiatorach i chłodzeniu usb. Na allegro są gotowe urządzenia, ale cena duża.

Plus-->Play (2015) -->Plus (2018)
Klucz-->Orange-->Lajt (2017)
 #802128  autor: znawca
 17 maja 2015, 21:55
Ciekawe czy można sobie przeglądać neta na komputerze, gdzie w tle kopią się bitcoiny

DLACZEGO BBCODE NIE DZIAŁA?!
 #802156  autor: cyanoone
 18 maja 2015, 07:01
Być może tak. Kopanie obciąża kartę graficzną.

Plus-->Play (2015) -->Plus (2018)
Klucz-->Orange-->Lajt (2017)
 #803088  autor: mp107
 22 maja 2015, 18:31
To ja może zapodam inny temat.

Używa ktoś klientów Bitcoina na smartfonie?
Ja na Androidzie używam Bitcoin Wallet (ale ostatnie zmiany średnio mi się podobają).
Testowałem inne, ale ten wspomniany wydaje się najintuicyjniejszy i najwygodniejszy.

Na Nokii N9 używałem BitPurse. Jedyne zastrzeżenie jakie mam do niego, to brak odczytu adresów Bitcoin w formie QR-kodów.
 #816934  autor: Monier
 12 sie 2015, 14:39
Witam!

Pojawiła się nowa platforma przeznaczona do inwestowania w opcje binarne przy pomocy
BitCoinów- bitplutos.com

Platforma oferuje możliwość zachowania całkowitej anonimowości, nie wymaga weryfikacji
oraz gwarantuje wypłacalność będąc podmiotem podległym firmie eXclusivE Ltd.
właściciela serwisu eXbino.com działającego na rynku od 2012 roku.

Rejestracja i korzystanie z platformy są anonimowe. Wymagane są jedynie adres e-mail
oraz hasło.


*Dodatkowo numer telefonu jeśli chcemy zapisać się na szkolenia.


Depozyty obsługiwane są w kryptowalucie BitCoin aczkolwiek jest możliwość realizacji
wpłat z regularnych walut poprzez przewalutowanie po aktualnym kursie na BTC, można
również dokonać wpłat poprzez Skrill lub Neteller.

Wszystko bezpośrednio na platformie. Serwis oferuje kilka bonusów startowych zależnych
od wysokości złożonego depozytu, sięgają one od 25% do 100% wartości wpłaty. Oczywiście
by wypłacić bonus należy zgodnie z regulaminem dokonać obrotu bonusem!

Sama platforma oferuje możliwość inwestowania w ponad 90 aktywów: walut, surowców,
indeksów, akcji jak również kurs BTC. Na pojedynczej transakcji inwestor możne zyskać
nawet 85%! Dla początkujących w świecie opcji binarnych i inwestycji serwis oferuje
indywidualne szkolenia oraz całodobowe wsparcie online oraz opcję SpotFollow dającą
możliwość obserwowania innych, bardziej doświadczonych inwestorów.


Zapraszam do inwestowania
Ostatnio zmieniony 19 sie 2015, 08:49 przez Golarz Filip, łącznie zmieniany 1 raz. Powód: usunięcie linków reklamowych
 #890042  autor: valerie89
 04 paź 2016, 11:07
Niestety obecnie niewiele sklepów oferuje możliwość płacenia bitcoinami, miejmy nadzieję, że to się wkrótce zmieni i niedługo będzie można swobodnie robić zakupy w sieci i poza nią płacąc kryptowalutami. Jakby co, to na http://cryptonews.pl/wszystkie/poradniki/ są jakieś poradniki o bitcoinach.
 #890045  autor: mikkel
 04 paź 2016, 11:30
jestem zielony w temacie, ale o co chodzi z tym kopaniem bitcoinów?
i dlaczego na malince?
 #893139  autor: Optek
 26 paź 2016, 11:27
Też z chęcią bym się dowiedział. Kolejne pytanie, to w jaki sposób można nabywać bitcoiny? Czy są jakieś konta bankowe, które umożliwiają legany obrót bitcoinami?
Jak się przegląda takie jak te listy kont osobistych, to chyba żadne nie ma w ofercie możliwości kupowania, przechowywania czy kupowania przy pomocy bitcoinów.

To mądry człowiek ? pomyślał Iwan ? Trzeba przyznać, że wśród inteligentów także trafiają się wyjątkowo mądrzy ludzie, nie da się temu zaprzeczyć.
 #985704  autor: mp107
 26 mar 2018, 16:48
Moim zdaniem akurat politycy nie są żadnym autorytetem w tej kwestii (w wielu innych technicznych zresztą też).
Powinno się pytać raczej specjalistów i osoby z dużą wiedzą w tej dziedzinie.
 #985715  autor: Remington
 26 mar 2018, 17:14
A co to ma do rzeczy? To politycy stanowią prawo, a mają narzędzia, by obrót kryptowalutami bardzo utrudnić. Tak jak zrobili z firmami bukmacherskimi.
 #985722  autor: kurczepieczone
 26 mar 2018, 17:58
mp107 pisze:Moim zdaniem akurat politycy nie są żadnym autorytetem w tej kwestii (w wielu innych technicznych zresztą też).
Powinno się pytać raczej specjalistów i osoby z dużą wiedzą w tej dziedzinie.
specjalisci chcieli uczestniczyc w rozmowach idalej na to nalegaja ale wszystko dzieje sie poza kulisami niedostepnymidla normalnych ludzi....

Remington pisze:A co to ma do rzeczy? To politycy stanowią prawo, a mają narzędzia, by obrót kryptowalutami bardzo utrudnić. Tak jak zrobili z firmami bukmacherskimi.
no właśnie
i co im z tego wyszlo? Kazda wieksza firme bukmacherska stac na kupno nowej domeny np. betway7 albo 1bet-at-home... i kasy do budzetu tez wpada z podatkow mniej.


Wymoderowano. Morvius

P.S.
Staraj się pisać w jednym poście. Pamietaj, że masz dostęp do przycisku "edytuj".
 #986573  autor: fiding
 31 mar 2018, 17:29
I niestety często fajne idea upadają przez osoby rządzące, nie chodzi im tylko i wyłączenie o ochronę społeczności jak lubią wspominać. Głównie chodzi o ich interesy.