DAJ CYNK
  • Tu można pisać o wszystkim w jakikolwiek sposób - ale bez używania wulgaryzmów i obrażania innych.
Tu można pisać o wszystkim w jakikolwiek sposób - ale bez używania wulgaryzmów i obrażania innych.
 #724030  autor: rhub
 09 cze 2014, 22:19
korzystacie? Polecacie jakieś konkretne firmy? Czy komuś zepsuły drukarkę?

 #724046  autor: dwaeuro
 09 cze 2014, 23:38
Z nimi to nigdy nie wiadomo. Swego czasu najlepsze były VISION tech, które zazwyczaj kosztowały ok. połowy ceny oryginału a i miały większą pojemność. Ostatnio zdarzył im się bubel, choć nie ma problemu z reklamacją.
Duże problemy miałem z zachwalaną ActiveJet, zalały mi mojego kochanego, 12-letniego hp i gdyby nie szybka reakcja byłoby po drukarce. Lecz też było to tylko jednorazowe wydarzenie.
Na pewno nie kupowałbym zamienników no name, bo to często napełniane w garażu po raz setny pojemniki lub co gorsza chinole bez żadnej kontroli jakości. To już lepiej samemu w domu napełniać i zaoszczędzać 95% ceny.
Czy się opłaca? Hmmm... Tak! Ceny oryginałów np. do HP są chore i kupując zamiennik 2-3 razy tańszy zaoszczędzimy bardzo dużo i nawet gdyby załóżmy dziesiąty zniszczył mi drukarkę i zmusił do kupienia nowej to i tak nie stracimy.

Nowa Huta Wolne Miasto!

 #724109  autor: user_delete34
 10 cze 2014, 11:23
rhub, konkretna drukarka czy pytasz ogólnie? To drugie nie ma sensu.

Mam Brothera 315W i tusze Dulin (brak logo, tusze z Niemiec). Nie czuję gorszej jakości (ogólnie pod tym względem mój stary HaPek był o wiele lepszy, ale ja nigdy nie drukuję zdjęć ani czegoś na tyle istotnego, by musiała być bdb jakość) za to drukuję dosłownie za grosze. Żadnych problemów w ciągu 2 lat. Nie ma komunikatów, że tuszu nie czyta ani nic takiego.

 #724248  autor: Precelos
 10 cze 2014, 19:02
ja mojego juz prawie legendarnego hp 5150, naście razy napełniałem strzykawkami z tuszem
a co najlepsze kartridż ma juz 10 lat i od początku nie był wymieniamy!!

Obrazek

 #724251  autor: Sig
 10 cze 2014, 19:06
W sumie chyba większość, co ma Brothery używa zamienników :-), bo to czyni te drukarki śmiesznie tanie w eksploatacji.

I'll touch you in any way or manner that my professional judgment indicates.

 #724316  autor: rhub
 10 cze 2014, 21:11
mam brothera j152W i do tego konkretnego modelu szukam, właśnie się zastanawiam nad active jet, sporo znajomych mi je poleciło, ale może znajdę coś tańszego i dobrego? Podobno ten sam producent wypuścił linię jakichś tańszych ale niestety mało info na ten temat jest. Do garażowych nie mam przekonania, tym bardziej że drukarka jeszcze na gwarancji

 #724329  autor: Xy
 10 cze 2014, 21:22
W mojej ex-pracy były drukarki laserowe i zdecydowana większość pracowała na zamiennikach oryginalnych tonerów. Nie można było kupić oryginałów gdyż przepisy wymagały rozpisania przetargu. Efektem taniości (w zasadzie jedyne kryterium brane pod uwagę) były awarie drukarek pracujących na zamiennikach. Monochromatyczne Samsungi i HP poszły do śmietnika. Kolorowe Samsungi wymagały kosztownej naprawy. Co ciekawe najdroższe drukarki HP (takie wielkie jak komoda, wysokości jakieś 1,20 m) posiadały oryginalne tonery... OKI także jechały na dedykowanych proszkach i fuserach.
Natomiast ja w domu zajechałem Lexmarka tuszem ActiveJet.
Po moich doświadczeniach obstawiam, że lepiej kupić oryginał. Aha, w domu nie mam drukary. Korzystam z takiego urządzenia u mamy w pracy ;-)

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71

 #724350  autor: user_delete27
 10 cze 2014, 21:42
Od paru lat w domu używam Epsona SX235W na tuszach noname. Koszt oryginalnego epsonowskiego tuszu T1291 o pojemności 12 ml to w granicach 50-70zł za sztukę, natomiast na allegro można wyrwać powiększoną wersję T1281 18ml no name tuszu w cenie ok 2zł za sztukę ( bez znaczenia czy color czy black ) więc oszczędność jest ogromna ( dużo drukuje ;)) - różnic w jakości nie widzę, co prawda czasami drukarka strzeli focha i nie wykryje tuszu po wymianie ( wina kartridża), ale przy takiej różnicy w cenie to nie problem.
Jeżeli coś ma się zepsuć to padnie nawet gdy będziemu używać tylko namaszczonych przez producenta tuszy ( daję głowę że oryginalne tuszę za 50 zł produkują te same małe żółte łapki co i tusze za 2 zł bez loga producenta).

 #724359  autor: user_delete34
 10 cze 2014, 21:51
rhub pisze:tym bardziej że drukarka jeszcze na gwarancji
To ja po użyciu tych dołączonych do zestawu od razu, oczywiście na gwarancji, przeszedłem na Dulinowe. Nie żałuję, bo nawet nowa drukarka spłaci się szybko, a nie widać jakichkolwiek niedomagań.

W sumie warto by się zastanowić, czy więcej daję za tusz, czy papier. :D 29 ml za 6 zł to darmocha.

 #724371  autor: Precelos
 10 cze 2014, 22:16
Xy pisze:Efektem taniości (w zasadzie jedyne kryterium brane pod uwagę) były awarie drukarek pracujących na zamiennikach.
ja w pracy mam hp laserjet 1018, kolega na podobnym sprzecie i mimo kilkuletniej eksploatacji nadal wszystko dziala super
wszystko zalezy od jakosci tuszu stosowanych w zamiennikach
Xy pisze:Natomiast ja w domu zajechałem Lexmarka tuszem ActiveJet.
lexmarki ogolnie sa kiepskie, typowe jednorazowki do domu

Obrazek

 #724446  autor: rhub
 11 cze 2014, 12:19
no to już teraz mam mętlik, chyba zamówię kilka rodzai po jednej sztuce i będę testować. Zastanawiam się między Dulin, BlackPoint, Actis. Tych najtańśzych się obawiam, podobno niektóre mają gwarancję że w razie awarii z powodu tuszu producent zamiennika na własny koszt naprawia sprzęt? Ktoś się spotkał z czymś takim?

 #724453  autor: user_delete34
 11 cze 2014, 12:35
rhub, pierwsze słyszę o takiej gwarancji. Jednak co do tuszy Dulin w przypadku mojego modelu (315W) - też się tego obawiałem, pytałem o to na innym forum. Znalazłem pełno pozytywnych opinii, spróbowałem i dalej polecam, bo nie dzieje się nic. Jak też wspomniałem wcześniej - gdyby się nawet coś stało po czasie, tusze wychodziły Cię wcześniej za grosze i na drukarkę uzbierasz szybciej niż w innych przypadkach. Poczytaj opinie nt tych tuszów i Twojego modelu (ja pytałem chyba na PCFormacie), ale najprawdopodobniej trudno będzie o tańszą opcję.

Taka ciekawostka: drukarka (moja) wskazuje niski poziom tuszu? Wyciągam i wkładam kartdridż i tuszu jest pełno. Są tak pojemne, że wg drukarki 2 razy napełniasz powyższym sposobem za darmo.

 #725043  autor: wook
 13 cze 2014, 19:55
rhub pisze:Tych najtańśzych się obawiam, podobno niektóre mają gwarancję że w razie awarii z powodu tuszu producent zamiennika na własny koszt naprawia sprzęt? Ktoś się spotkał z czymś takim?
w teorii te zamienniki co używam aktualnie mają to, choć nie widzę by drukarka zaczynała szwankować mimo 2-3 lat używania (kosztują te tusz około 60 PLN za komplet)

Jestem dysortografem więc jak zrobię błąd to normalne.
"Od Samsunga, tragicznych plastików, Amoledów i TouchWiz'a Wybaw nas Stevie!

Od Androida i lagów Zachowaj nas Stephenie!

My userzy Was wielkich prosimy, wysłuchajcie nas!"

 #726806  autor: Jules
 22 cze 2014, 12:31
taka gwarancje mają Active Jet/Actis (chyba 5 lat gwarancji) i Asarto (dożywotnia gwarancja) ... co do innych producentów to bywa różnie, a skoro nie oferują czegos podobnego to znaczy że nie do końca są pewni jakości swoich zamienników i ew. kosztów związanych reklamacjami itp.

 #727094  autor: rhub
 23 cze 2014, 15:09
Jednak żeby dać taką gwarancję to trzeba być pewnym swoich produktów, ciekawe jak to wygląda w praktyce.
 #799820  autor: forum_tg
 04 maja 2015, 10:09
Ale dlaczego tak mówisz? pamiętaj że zamiennik a zamiennik to różnica, ja od bardzo, bardzo wielu lat korzystam z zamienników i jestem bardzo zadowolony.
 #800350  autor: Francesca
 07 maja 2015, 08:31
Moja drukarka z HP nie toleruje zamienników - próbowałam kilka razy, żaden nie poszedł. Ale będę ją zmieniać i wtedy pewnie skorzystam z zamienników.
 #810436  autor: Szymon507
 06 lip 2015, 17:56
Na co dzień używam drukarki HP laserjet pro p1102 i używam do niej zamienników, bo wychodzi dużo taniej, a jakość wydruku jest dla mnie zadowalająca.