DAJ CYNK
  • Tu można pisać o wszystkim w jakikolwiek sposób - ale bez używania wulgaryzmów i obrażania innych.
Tu można pisać o wszystkim w jakikolwiek sposób - ale bez używania wulgaryzmów i obrażania innych.
 #887966  autor: buba1234
 19 wrz 2016, 19:56
Nie wiem, czy można takie tematy tutaj umieszczać, jak nie to przenieście.

Jaki kupić telewizor Full HD 48"-50"

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor?
- 19m2

2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora?
- Z kanapy [wprost] 2,50m, z fotela [troszkę bokiem] 2,8m

3. Ile osób zasiada przed telewizorem?
- 1-2

4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu?
- Głownie ogląda jedna osoba troszkę bokiem, czasem ja oglądam na wprost.

5. Telewizor ma stać czy ma wisieć?
- Stać

6. Jak słońce świeci w pokoju?
- Z boku po południu

7. Jaki masz obecnie telewizor?
- Sony KDL-32V4500 32" LCD z 2009

8. Co chcemy aby telewizor posiadał?
- Jakość obrazu i wykonania, ma brać mało prądu. Hmm, na pewno odtwarzanie USB avi, mkv, mp4, co do reszty to jeszcze nie wiem.

9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora?
- Kablówka analogowo, naziemna cyfrowa. W przyszłości UPC.

10 .Jakie urządzenia?
- Może czasem laptop.

11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor?
- 6-8

12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą?
- Nie wiem.

13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej?
- Ja rzadko oglądam telewizję, raczej seriale [aktualnie avi, pewnie na nowym tv mkv], druga osoba ogląda tvp info, superstację, tvn24, travel channel, tvn, tvn style, rzadko tvp2.

14. Czy zamierzasz serfować po internecie?
- Nie wiem, na pewno to sprawdzę.

15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?
- Nie.

16. Preferencje co do marki?
- Ma być solidna, kupiliśmy w 2009 Sony 32" za około 2.500zł i działa bez usterek.
Jak ostatnio byłem w Saturnie to sprzedawca pytany o Philipsa odradzał, bo mówi że dużo problemów z oprogramowaniem. Ale po chwili słyszę jak inny sprzedawca zachwala Philipsa innemu klientowi. Chociaż widziałem na ceneo przy jakiś Philipsach o problemach z softem. Więc nie wiem. Ten pierwszy sprzedawca co odradzał Philipsa, na pytanie jakie marki są solidne, odpowiedział: Samsung [ mu jakoś nie ufam], LG i Sony [z kolei Sony też ma tego Androida więc nie wiem]. Także jak się nie znam. Jednak skłaniam się ku Sony.

17. Preferencje co do wielkości?
- Dobra dla odległości 2,5 i 2,8m czyli chyba dobry zakres 48"-50"?

18. Co Cię denerwuje w telewizorach?
- W moim z 2009 denerwuje mnie wolne przełączanie kanałów, ale mogę na to przymknąć oko jeżeli ogólnie będzie jakościowy i spełniał pozostałe wymagania.

19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień?
- Po południu

20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup?
- Ma być solidny więc interesuje mnie cena, która mi to zagwarantuje z tego co się orientowałem to chyba 2.500-3.500zł


Zacząłem się zastanawiać czy na odległość 2,5m TV 49-50 cali to nie będzie za duży?

Z 2015 roku podoba mi się Sony KDL-50W805C za 3.000zł w Mall.pl, tej klasy w 2016 roku się nie pokazał. Najbliższy jest z nowego rocznika tv jest klasy 7,5 czyli Sony KDL-49WD759 za 2.800zł w Euro Rtv Agd.

Poza rozmiarem różnią się tym, że Sony KDL-49WD759 ma system fabryczny nie Android jak w starszym, gorszą optymalizację obrazu MotionFlow XR 400Hz [nie wiem czy ten optymalizator obrazu ma duże znaczenie? Starszy ma 800Hz] starszy Sony ma chyba 100 czy 120 Hz matrycę, ten nowy chyba 50-60Hz. W tym roku najlepsze frykasy tylko dla tv z 4k chyba.


Sprzedawca powiedział, że nowy Sony 49" z 4K za 4,500zł ma 50Hz matrycę, a rocznik 2015, których zostały im się 2 SONY KD-49X8309C ma 100Hz i on żałuje, że go nie kupił, bo kupił 50W755C. Tyle dobrego, że powiedział że Android już dobrze działa na 50W755C, czyli pewnie w 50W805C tez pewnie dobrze działa.


Sony KD-49X8309C jest za 3.800zł w morele.net a Sony KD-49X8305C za 3.900zł w neonet.



Oba Sony KDL-50W805C i Sony KD-49X8309C zeszłoroczne i oba maja w nazwach "8", pytanie czy one są tej samej klasy, czy są na tym samym poziomie jakości w swoich rozdzielczościach? Czy różnica 800zł w cenie daje nam ten sam poziom jakości w swoich rozdzielczościach?
Sony KDL-50W805C fullHD 3.000zł i Sony KD-49X8309C Ultra HD 4K za 3.800zł.

Nie ma sensu kupować słabego 4K, lepiej kupić dobry FullHD. Czy jest sens myśleć o tym 4K? Czyt to prawda, ze na dobrym 4K sygnał FullHD bedzie wyglądał lepiej niż na tv z FullHD?


p.s. Ktoś napisał na stronie mediamarktu komentarz, że niby Sony KDL-50W805C nie odtwarza mkv, to chyba nieprawda? W specyfikacji jest, że odtwarza.

________________________________