DAJ CYNK
  • Tu można pisać o wszystkim w jakikolwiek sposób - ale bez używania wulgaryzmów i obrażania innych.
Tu można pisać o wszystkim w jakikolwiek sposób - ale bez używania wulgaryzmów i obrażania innych.
 #720944  autor: rhub
 29 maja 2014, 20:49
która konfiguracja jest lepsza? W planach mam zakup pralki, ale chcę też mieć suszarkę, zastanawiam się czy lepiej kupić te sprzęty razem czy osobno?

 #720979  autor: AERO2 USER
 29 maja 2014, 23:05
Ja kupiłem pralko-suszarkę LG F1203CD bo nie miałem miejsca. Można co prawda postawić suszarkę na pralkę odpowiednio mocując ale nawet tak nie zawsze jest miejsce. Osobne urządzenie to większa pojemność bębna ale pranie trzeba przekładać. U mnie do suszenia powinno być max 3 kg a to trochę mało. Suszy dobrze w zależności od programu. Ja bym brał jedno urządzenie.

 #721001  autor: Xy
 30 maja 2014, 08:32
Jeżeli masz mieszkanie w piwnicy o powierzchni 10 m2 to bierz pralko - suszarkę. W innych okolicznościach pralka i suszarka oddzielnie.
My także zastanawialiśmy się czy nie zakupić takiego urządzenia ale doszliśmy do wniosku, że nie ma to żadnego sensu. Jedna suszarka drążkowa w łazience (takie podciągane drążki na sznurkach i mocowane to do sufitu), druga rozkładana na balkon. Jak jest w miarę ciepło to pranie schnie najdłużej dwie godziny. Może krótko, może długo ale ile prądu zaoszczędzone ;-) A miejsce? W łazience na suszarce zawsze coś wisi, a ta balkonowa jak nie jest potrzebna stoi schowana za szafą ;-)

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71

 #721313  autor: Dziedzic Pruski
 31 maja 2014, 10:22
Osobna suszarka jest znacznie lepsza od pralkosuszarki. Przede wszystkim niektóre modele pralkosuszarek zużywają olbrzymie ilości wody do suszenia. Suszarki tego problemu nie mają, bo do chłodzenia wymiennika wykorzystują powietrze.
Najlepiej kup suszarkę z pompą ciepła, bo bierze kilka razy mniej prądu.
Suszarka jest tak wygodna, że nie masz ochoty wieszać prania na sznurze. Ci co mają pralkosuszarki nie wiedzą o co chodzi.

Używam: virginmobile.pl, klucz.net, nju.pl, happycall.pl, aero2.pl, RBM, alditalk.de, vipnet.hr, du.ae
Dawniej: Centertel, Era, Plus, Heyah, T-Mobile, Play
iPhone 6+128GB, iPhone 4, Nokia 6310 i 6230, HTC TD, iPad Air cellular

 #724338  autor: rhub
 10 cze 2014, 21:32
AERO2 USER pisze:Ja kupiłem pralko-suszarkę LG F1203CD bo nie miałem miejsca. Można co prawda postawić suszarkę na pralkę odpowiednio mocując ale nawet tak nie zawsze jest miejsce. Osobne urządzenie to większa pojemność bębna ale pranie trzeba przekładać. U mnie do suszenia powinno być max 3 kg a to trochę mało. Suszy dobrze w zależności od programu. Ja bym brał jedno urządzenie.
jesteś z tego sprzętu zadowolony?? Właśnie zastanawiam się między LG a Electroluxem. Co do miejsca, łazienkę mam małą ale jakoś da się wcisnąć dwa urządzenia i chyba zdecyduję się na dwa.

 #724513  autor: AERO2 USER
 11 cze 2014, 15:45
Jestem zadowolony. Mam kilka programów do suszenia. Ubranie wyjmuje się suche. Cykl pranie + suszenie trwa nawet 5h. Osobnej suszarki nie używałem ale ponoć lepsza i co już pisałem wsad o wiele większy ale pranie trzeba przełożyć z urządzenia do urządzenia. Dla 4 osobowej rodziny wystarczy. LG ma silnik Direct Drive z gwarancją 10 lat. Tyle że jak wcześniej padnie elektronika to i tak będzie klops.

 #724675  autor: Fernando
 12 cze 2014, 01:27
My akurat dostaliśmy na prezent na nowe lokum coś takiego ze zrzutki:
http://www.ceneo.pl/17897394
Sami nie wiem czy byśmy się zdecydowali, ale przyznać trzeba, że wygoda ogromna. To tak jak ze zmywarką - docenisz jak już masz ;)

 #724681  autor: lluukk
 12 cze 2014, 07:14
osobno - bo teoretycznie w pralko-suszarce powinieneś (piorąc 7 kg) połowę wyjąć i suszyć ok 4 kg. a z pompą ciepła się zastanów czy dopłata (w stosunku do zwykłej) zwróci się na zużyciu prądu... no i zawsze jeden element więcej do zepsucia

lluukk

 #724863  autor: rhub
 12 cze 2014, 22:36
dzięki, to już na bank zdecydujemy się na oddzielne urządzenia. LG mnie kusi, mam już ich kilka sprzętów i jak na razie problemów z nimi nie ma. Teraz tylko wybrać jakiś sensowny model

 #727632  autor: Doradca LG
 25 cze 2014, 14:05
Jeśli miejsce nie ma znaczenia to polecam zakupić dwa oddzielne urządzenia. Moja propozycja to kondensacyjna suszarka o załadunku 7kg RC7066A1Z. Nie wiem ile chce Pani przeznaczyć na ten zakup?
Pozdrawiam,
Doradca LG

 #728065  autor: Masterek1
 27 cze 2014, 08:59
Osobiście jestem zdania,że warto jest sprawić sobie od razu pralkosuszarkę ... W poprzednim domu posiadałem dwa takie urządzenia, Zajmowały wiele miejsca.
Obecnie mam jedno .W zasadzie żadnej różnicy w użytkowaniu nie widzę.
Mam ten model:
http://www.skapiec.pl/site/cat/302/comp/4907224
W zasadzie tania nie była ale ma dużą pojemność i dobrą klasę energetyczną (z tego co liczyłem zużywa w zasadzie o 40% prądu mniej od innych pralek).
 #765714  autor: jarre
 27 lis 2014, 20:12
chyba bym kupił osobno suszarkę, może zajmie takie rozwiązanie więcej miejsca, ale wydaję mi się, że tak będzie lepiej, poczytaj też sobie o tym jak wybrać takie urządzenie: ---wymoderowano-Remington---
 #801271  autor: sakwa
 12 maja 2015, 10:13
przede wszystkim pralko suszerek jest zdecydowanie mniej. Powszechniejszy jest zakup pralki i suszarki w oddzielnym urządzeniu. Wbrew pozorom to dobre rozwiązanie bo jak się robi 1 pranie to w drugim można już suszyć. Ciekawe rozwiązanie ma np. electrolux gdzie dokupuje się specjalną podstawkę i suszarkę można włożyć na pralkę. Przez co można dodatkowo zaoszczędzić miejsce.
 #804301  autor: Karofun
 31 maja 2015, 18:00
no to prawda, ale jeśli ktos ma mało miejsca w domu to wtedy lepiej zaopatrzyc sie w jedno urzadzenie posiadające dwie funkcje, pranie i suszenie
 #846409  autor: Marciak
 21 sty 2016, 12:49
Nam właśnie zepsuła się pralka. Zastanawiamy sie nad zakupem pralko suszarki .Mozecie mi napisać jak sie to u Was sprawdziło? Oraz polecicie jakiś w miarę niewielki model?
 #846439  autor: Optek
 21 sty 2016, 15:18
Jest to całkiem przydatne rozwiązanie. Mamy w domu pralko suszarkę oraz ani razu nie żałowaliśmy jej zakupu chociaż jest to droższy sprzęt niż samodzielna pralka. Kupiliśmy bo nie mamy dobre wentylacji oraz jak zimą suszyliśmy mieszkanie to pojawiała się pleśń w mieszkaniu.
Mamy model Candy GVW 5117LWHCS-S . Sprzęt nie jest mały ale ma bardzo dużą pojemność ( 11 kg prania oraz 7 kg suszenia). Pralka ma klasę A +++ oraz ma wiele programów
Wcześniejsza nasza pralka to równiez była Candy. Służyła nam bezawarynie przez prawie 9 lat.

To mądry człowiek ? pomyślał Iwan ? Trzeba przyznać, że wśród inteligentów także trafiają się wyjątkowo mądrzy ludzie, nie da się temu zaprzeczyć.
 #912601  autor: Bellatr1x
 23 lut 2017, 20:27
Pralka + suszarka jako 2 oddzielne urządzenia. U mnie stoją we wnęce jedno na drugim (+specjalny łącznik). Bęben suszarki jest zupełnie inaczej skonstruowany niż pralki. Ubrania po suszeniu 1.5h można zakładać na siebie. Aha, sprzedawca usilnie wciskał mi suszarkę z pompą ciepła (o 1000zł droższą), ale wybrałam zwykłą kondensacyjną (po przeliczeniu planowanego używania, różnica kosztów zwróciłaby się po 5-8 latach) i jestem z niej bardzo zadowolona.