DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy awarii w sieciach stacjonarnych i komórkowych.
Wszystko, co dotyczy awarii w sieciach stacjonarnych i komórkowych.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #982727  autor: molibden
 11 mar 2018, 10:35
Jak w temacie. Na numer brata ludzie nie moga sie dodzwonić za pierwszym razem bo ciągle słychać komunikat że numer jest nieosiągalny. trzeba jeszcze raz zadzwonić i dopiero wtedy jest połączenie. Na wielu telefonach i z wielu sieci taki problem taki występuje. Zastanawiam się czy to wina jego aparatu czy coś z jego numerem jest nie tak. ma numer w Play.
Ostatnio zmieniony 11 mar 2018, 11:27 przez Eragon, łącznie zmieniany 1 raz. Powód: Dodano sieć w tytule.
 #983747  autor: marcellove
 15 mar 2018, 19:30
green90000 pisze:
molibden pisze:ma numer w Play.
Znane zachowanie tej sieci. Doraźnie można wyłączyć LTE w telefonie i zostawić tylko 2/3G.
Witam,ja również mam ten sam problem w Play. Na 9/10 połączeń z jednym konkretnym numerem Play do Play słyszę komunikat,że Abonent jest niedostępny i aby się do Niego dodzwonić muszę ponownie zadzwonić.Moim zdaniem to wina konfiguracji sieci i transmisja LTE nie ma tu nić do rzeczy.Posiadam telefon tylko 2G i dzwonie również na aparat tylko 2G. Z innymi numerami w sieci Play nie mam problemów!

http://www.speedtest.net/result/7605798589.png
 #985889  autor: jutek
 27 mar 2018, 15:54
Ja potwierdzam, że problem występuje i ustępuje po wyłączeniu LTE. Oczywiście Play zwala wszystko na telefon, przez ponad dwa lata od pierwszego zgłoszenia nie naprawili tego, więc można przyjąć, że u nich tak będzie już zawsze.
 #985890  autor: marcin19883
 27 mar 2018, 16:04
Lte800 ma często silniejszy zasięg niż 2G i dlatego tak się dzieje, że nie można się dodzwonić. LTE nie obsługuje rozmów. Trzeba poczekać na VoLTE od Playa i oczywiście telefon kompatybilny. Można w ostateczności na obecnym telefonie wyłączyć lte800. Są od tego specjalne aplikacje lub menu serwisowe.