DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy awarii w sieciach stacjonarnych i komórkowych.
Wszystko, co dotyczy awarii w sieciach stacjonarnych i komórkowych.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #934730  autor: Tomerlan
 27 cze 2017, 14:29
Witam szanownych forumowiczów
Kilka miesięcy temu przeniosłem numer z njumobile do a2mobile.
Parę dni temu przez przypadek odkryłem że na mój numer nie docierają SMSy wysłane z zagranicznych numerów. Sprawdziłem to wysyłając SMSy z Lacymobile (Germany) i Megafon (Russia).
W przypadku Lycamobile (Germany) SMS po prostu nie dochodzi a w przypadku Megafon (Russia) otrzymuję komunikat że SMS nie może być wysłany na mój numer a2mobile.
Mam w/w problem tylko z numerem w a2mobile, Na numery innych polskich operatorów SMSy docierają bez żadnego problemu.
Czy ktoś może ma podobny problem?
 #936918  autor: Tomerlan
 06 lip 2017, 12:12
Dostałem odpowiedź z BOK a2mobile.
Cytuję:
„Przeprowadzona analiza nie wykazała problemów po stronie naszej sieci. W związku z tym w celu wyjaśnienia Abonenci zagraniczni powinni zgłosić problem u swojego operatora. ”

Czyli BOK a2mobile sugeruje że istnieje jakaś międzynarodowa zmowa operatorów zagranicznych w sprawie blokowania SMSów wysyłanych na mój numer.

Kiedyś miałem bardzo podobny problem gdy miałem numer w Play. Nie przychodziły SMSy wysyłane ze Skype. BOK Play też twierdził że to nie ich wina i trzeba problem zgłosić do Skype. Po przeniesie numeru do innego operatora problem w sposób magiczny sam się rozwiązał. Wszystkie SMSy zaczęły przychodzić prawidłowo.
 #936924  autor: Remington
 06 lip 2017, 12:48
Miałem podobny problem w 2003 roku, bodajże w Orange. SMS-y nie chodziły do/od jednego niemieckiego operatora (chyba Vodafone). Okazało się, że na SMS-y musi być bezpośrednia umowa pomiędzy operatorami. I akurat parę tygodni później był news, że sieci się dogadały i będą partnerami roamingowymi i od tego dnia zaczęły też śmigać SMS-y pomiędzy nimi.

Jeśli nadal jest wymóg wzajemnych umów, to kto wie.
 #937620  autor: Michu
 08 lip 2017, 23:12
Remington pisze:Miałem podobny problem w 2003 roku, bodajże w Orange. SMS-y nie chodziły do/od jednego niemieckiego operatora (chyba Vodafone).
Ja miałem to samo. Data chyba podoba Idea <-> niemiecka sieć D2. Na billingu smsy były wyszczególnione, ale nigdy nie dotarły. Wtedy Idea twierdziła, że po ich stronie wszystko jest w porządku.
Podejrzewam, że jeśli temat nie trafi na lvl wyżej niż std BOK to takie odpowiedzi mogą być i teraz po obu stronach.
 #943721  autor: frauschlau
 06 sie 2017, 22:32
[quote][/quote]
U mnie dokładnie to samo i dokładnie ta sama odpowiedź z BOK. Gorzej, bo nie dochodzą też telefony - dzwoniący albo ma "martwą ciszę" albo zajęte. A teraz nagle, kiedy dzwonią z zagranicy, łączą się z czymś dziwnym, jakieś nagranie po angielsku, to odpowiada, że dodzwonili się pod numer testowy. Gorzej, że są za to obicążani.

Jeden z operatorów w Kanadzie powiedział, że umowy dwustronne już nie istnieją - nie wiem, czy temu wierzyć.

Szkoda, bo dobra cena, ale jeżeli nie można się dodzwonić z zagranicy to pozostaje mi przejście do konkurencji.