DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki Samsung oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki Samsung oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
 #452658  autor: DeLirQa
 13 sty 2011, 01:02
Witam :-D Mam zaszczyt przedstawić małą recenzję samsunga S8300. Jest to kolejny telefon serii ultra-szczegółowo mówiąc następca modelu u900.
Wygląd i wykonanie:
Jest to stylowy, elegancki telefon. W pewnym sensie oryginalny, bo na rynku mało jest aparatów z dotykowym wyświetlaczem i wysuwaną klawiaturą alfanumeryczną. Co do wykonania to jest ono na dobrym poziomie-ramka wokół wyświetlacza jest zrobiona ze szczotkowanego metalu, cała reszta z plastiku(dobrej jakości) Spasowanie materiałów jest na wysokim poziomie-nic nie skrzypi, trzyma się kupy. Jedynie można mieć zastrzeżenie do pokrywy od baterii-jest podatna na rysy. Slider w tym telefonie chodzi niemal genialnie. Telefon waży 118g i ta masa jest odczuwalna, gdy trzyma się aparat w ręku czy też wykonuje połączenie.
Wyświetlacz oraz jakość dotyku:
W tym telefonie zastosowano ekran o przekątnej 2,8 cala, wyświetlający 16mln kolorów w rozdzielczości 240x400 pixeli w technologii AMOLED(jeden z pierwszych telefonów z wyświetlaczem tego typu). Jakość wyświetlanego obrazu jest bardzo dobra-kolory są dobrze odwzorowane, duży konrast oraz niemal idealna czerń. Dotyk jest w technologii pojemnościowej. Jakość działania dotyku jest dobra, jednak można oczekiwać czegoś więcej.
Bateria:
Pięta achillesowa telefonu. Trzyma od 1 dnia do 3(z tymi trzema dniami może być ciężko). Zastosowane ogniwo w aparacie jest zbyt małe-jedynie 880 mah, więc cudów nie można się spodziewać.
Jakość rozmów:
Rozmowy są na akceptowalnym poziomie zarówno w jedną, jak i w drugą stronę. Jest dobrze jakościowo, jednak mogło być nieco głośniej. W czasie użycia trybu głośnomówiącego również jest niezbyt głośno.
Wiadomości:
Telefon umożliwia nam pisanie SMSów, MMSów i e-maili. Przy wprowadzaniu tekstu możemy używać fizycznej bądź gdy aparat nie jest rozsunięty z ekranowej numerycznej. Brakuje ekranowej qwerty(co chyba nie jest złym posunięciem, ponieważ przy takiej wielkości wyświetlacza pisanie byłoby niekomfortowe). Fizyczna klawiatura jest wygodna, "klik" jest wyczuwalny, aczkolwiek sama klawiatura jest nieco za mała. Z ekranową zaś jest gorzej. Czasami trudno jest trafić w znak, który chcemy wprowadzić. Słownik T9 jest przeciętny(brakuje w nim niektórych podstawowych słów), jednak ja piszę w trybie abc, więc ta niedogodność mnie nie dotyczy.
Multimedia:
Telefon ma odtwarzacz mp3, czyta pliki .avi, posiada aparat o rozdzielczości 8mpx, kamerę nagrywającą w D1(720x480) oraz radio fm z rds. odtwarzacz mp3 dość dobrze wykonuje swoją rolę. Odtwarzana muzyka na słuchawkach jest ok, jednak na standardowych słuchawkach dźwięk jest trochę za płaski, brakuje mu nieco niskich i wysokich tonów. Niestety aparat nie ma wejścia mini-jack, ale dołączone słuchawki do zestawu mają przejściówkę z tym wejściem, więc można podłączyć swoje słuchafony :) (jakość mp3 bedzie na pewno sporo lepsza). Dźwięk z wbudowanego głośnika jest zdecydowanie zbyt cichy, głownie z powodu zastosowania jednego głośnika do rozmów i multimediów(chociaż s7220 też miał jeden głośnik i było tam głośno). Tak więc moc głośnika może nie wystarczyć do np. usłyszenia nadchodzącego połączenia. Ciekawą funkcją jest rozpoznawanie muzyki. Otóż gdy np. mamy jakąś piosenkę, ale nie znamy jej tytułu to telefon nagrywa fragment jej i za pośrednictwem internetu znajduje tytuł, artystę, album. Co do aparatu i kamery to niestety nie mogę nic napisać, bo aktualnie w moim telefonie aparat jest padnięty. Wspominałem o tym, że telefon odtwarza divx i sprawuje się w tym całkiem dobrze. Filmy do rozdzielczości 720x500 pixeli odtworzy(wiekszych nie odpalałem jak na razie).
Internet:
Aparat ma wbudowaną przeglądarkę netfront 3.5 Chodzi ona poprawnie, jednak demonem prędkości nie jest. Połączyć się z internetem możemy poprzez GPRS, EDGE, UMTS i HSDPA(do 7,2mb). Niestety, brakuje Wi-Fi, przez co często ten brak przekreśla kupno tego telefonu przez potencjalnych klientów. Ogólnie internet przegląda się przeciętnie(w telefonach z androidem jest dużo lepiej)
GPS:
Aparat ma wbudowany odbiornik GPS z funkcją AGPS. Przy próbie określenia położenia telefon bardzo szybko łapie fixa. Niestety, telefon jest bez systemu, więc jeżeli będzie potrzeba używania nawigacji to zostaje NaviExpert(ewentualnie wbudowany program route66, jednak nie testowałem go)
Dodatki:
Telefon ma niektóre funkcje znane z innych samsungów np. mobile tracker czy rozpoznawanie muzyki. Posiada również aplikację mapy google.
Podsumowanie:
Zalety tego telefonu:
+stylowy wygląd
+dobre wykonanie
+dobrej jakości wyświetlacz
+obsługa divx
+dobra jakość mp3 na sluchawkach(niefabrycznych)
Do plusów zaliczyłbym zapewne dobry aparat i kamerę(czytałem wiele opinii na ten temat)
Wady:
-słaba bateria
-cichy głośnik
-brak Wi-Fi(nie dla każdego musi być od razu wadą)
-niewygodna dotykowa klawiatura

Ogólnie mówiąc to telefon jest dosyć kontrastowy. Jest multimedialny, stylowy, z dobrym wyświetlaczem, ale wszystkie zalety może zaćmić słaba bateria, która może nie pozwolić na np. obejrzenie filmu czy posłuchania na dłuższą metę muzyki. Niektórych może odstraszyć niewygodna klawiatura dotykowa czy też za mała fizyczna.

[ Dodano: 2011-01-13, 01:03 ]
Od razu zaznaczam, ze jest to recenzja, a nie prawdziwy test, wiec o niektorych elementach nie ma nawet wzmianki
Ostatnio zmieniony 11 paź 2011, 01:18 przez DeLirQa, łącznie zmieniany 1 raz.

Miałem: Sagem myX5m, Siemens C75; J700; N73; ME45; K310i; X700; S7220; S8300 x2; KP500; U8500; N8; KE970; E2600.
Teraz mam:Alcatel One Touch Idol+8GB, Samsung G810, Samsung U900.

 #453455  autor: Matipce90
 16 sty 2011, 16:17
no fajny jest kumpel go ma :) ale nie ma to jak kupić sobie galaxy s albo zmienić na nexusa s :) !

" VISCA EL BARCA " ---> " VISCA SAMSUNG " ---> " VISCA GALAXY S " ---> ]:->

 #453497  autor: Moradin
 16 sty 2011, 20:08
No na razie z Nexus S z tego co można poczytać jest problem z samoczynnym resetowaniem się telefonu przy dłuższych rozmowach- pytanie czy jest to problem z przegrzewaniem czy co najwyżej błąd w oprogramowaniu... Co do nawigacji online to w przypadku naviexperta masz takie udogodnienia jak dopasowanie trasy do godziny wyjazdu (uwzględnia natężenie ruchu) co ma swoje plusy i pozwala zaoszczędzić sporo czasu podczas godzin szczytu.