DAJ CYNK
  • Wszystko, co związane z Androidem
Wszystko, co związane z Androidem

Moderator: Moderatorzy

 #962644  autor: wysol
 24 lis 2017, 20:04
Cześć

Mam taki problem, tydzień temu w niedziele zalałem mój telefon Lenovo K3 Note (z 2s był w pojemniku z wodą). Na początku nie działał ekran, ale położyłem na ciepłym kokpicie auta i po godzinie zaczął działać, potem jednak ekran zaczął latać, jakby woda była pod szkłem hartowanym. Wyłączyłem, włożyłem do ryżu, przetarłem tam gdzie jeszcze było mokre, wyłożyłem baterie itp. Niestety po nocy, kiedy chciałem uruchomić włączył się tylko ekran z napisem Lenovo, android (ten początkowy, startowy ekran). Od razu zaniosłem do serwisu, dzisiaj odebrałem, Pan powiedział, że rozebrali, wszystko wysuszyli, ale nadal nic :/. Zacząłem sam myśleć co może być nie tak i doszedłem do tego, że karta sd od zalania przestała działać, włożyłem inną i działała, ale telefon dalej się nie uruchamia poza ten ekran startowy. Co powinienem zrobić w takim przypadku, czy rzeczywiście nie da się już odzyskać telefonu, a może da się zainstalować nowy system czy coś? (tylko na kartę sd mogę się dostać jak coś). Telefon był zrootowany.
 #962668  autor: Xy
 24 lis 2017, 21:31
Dobiłeś go szybkim ogrzewaniem, włączeniem gdy nie był do końca suchy i ryżem.
Po zalaniu należy telefon w miarę możliwości rozebrać (obudowa, bateria, itp) i owinąć w papierowy lub zwykły ręcznik. Nie wolno suszyć na kaloryferze, suszarką, itp. Nie wolno telefonu włączać zanim nie zobaczy go serwis. A najgorsze, co można zrobić to wrzucić go w ryż.
Telefon w ogóle jest widoczny pod komputerem? Może jakiś program do odzyskiwania danych lub obsługi telefonów z martwym ekranem? Tylko żebyś go nie ubił jak mi się udało totalnie zamordować Galaxy S4 ;-)

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71
 #962769  autor: wysol
 25 lis 2017, 18:05
Pobrałem z 3 programy do zarządzania telefonem z pozycji komputera i tak wszystkie trzy reagują po podłączeniu kablem usb do komputera, jednak nie potrafią do końca doprowadzić połączenia. Jeden pokazał, że prawdopodobnie tryb debugowania nie jest włączony, co zrobić w takim przypadku? Telefon po podłączeniu normalnie się ładuje.
 #962826  autor: wysol
 26 lis 2017, 08:54
Przepraszam za post pod postem, ale zmieniło się coś. Zainstalowałem Androida 7.1, a następnie plik super su i telefon ruszył z ekranu startowego na ten obrazek 2:25 na video

https://www.youtube.com/watch?v=YxxXC-FnJTc

jednak potem nic dalej się nie dzieję i po pewnym czasie telefon sam się restartuje