DAJ CYNK
  • Wszystko, co związane z Androidem
Wszystko, co związane z Androidem

Moderator: Moderatorzy

 #942488  autor: Loko_Poko
 31 lip 2017, 16:41
Witam. Wraz z żoną zakupiliśmy telefony, ja Xiaomi redmi note 4 z Android 6 i miui 8, a żona Samsung Galaxy S7 edge z Android 7. Oboje mamy problemy z aplikacjami działającymi w tle, przynajmniej myślę, że problem tego dotyczy. A więc Samsung ma wgrany komunikator Viber i działa on tylko jak jest podświetlony wyświetlacz, gdy wygasa, jakby system usypiał ten program i nie można się dodzwonić ani przesłać wiadomości. Można czekać godzinę i nic, a po podświetleniu ekranu od razu Viber się uruchamia i wiadomość przychodzi. To co znalazłem w ustawieniach to Viber ma wszystkie uprawnienia działania w tle, to samo internet. Dzieje się tak po 3G i po wifi. Problem z Xiaomi jest ten sam tylko dotyczy antyradaru Yanosik. Po wygaszeniu ekranu wywala mi od razu brak połączenia gps. Jak tylko podświetlę ekran wszystko wraca do normy. Uprawnienia na Yanosika nadałem wszystkie. Gdzie leżą problemy w obu telefonach, gdzie szukać przyczyn?
 #942494  autor: klimasz
 31 lip 2017, 17:06
Ale czy po wybudzeniu Galaxy masz już powiadomienia na telefonie? Czy one dopiero potem przychodzą?
 #942516  autor: klimasz
 31 lip 2017, 17:55
a sprawdź w Aplikacje->Viber->Powiadomienia - czy masz ustawione zezwól na powiadomienia, sprawdź również w Baterii, czy aplikacja nie jest uśpiona, ma uprawnione działanie w tle?
a w samym viberze, ustawienia włącz ekran przy wiadomościach, to też podnosi chyba komfort użytkowania
 #943850  autor: Loko_Poko
 07 sie 2017, 17:25
Witam ponownie. Poradziłem sobie z Viberem. Problem był w baterii, aplikacja faktycznie była uśpiona. Niestety mój Yanosik dalej wyłącza gps po wygaszeniu ekranu. Tutaj w baterii wszystko jest na pracuj w tle i przesyłaj dane w tle. Nie wiem gdzie jeszcze szukać?
 #943855  autor: cyanoone
 07 sie 2017, 18:33
Niestety mój Yanosik dalej wyłącza gps po wygaszeniu ekranu. Tutaj w baterii wszystko jest na pracuj w tle i przesyłaj dane w tle. Nie wiem gdzie jeszcze szukać?
Ustawienia-->Bateria i wydajność-->Zarządzaj (...)->Wybierz Aplikacje-->Yanosik-->Bez ograniczeń

To tyle. :D

Plus-->Play (2015) -->Plus (2018)
Klucz-->Orange-->Lajt (2017)
 #943862  autor: Loko_Poko
 07 sie 2017, 19:12
@cyanoone dzięki za próbę pomocy, ale do tego już dawno doszedłem. Mam ustawione tak jak piszesz i dodatkowo niżej mam jeszcze zezwól na lokalizację w tle i nic, gps dalej wyłącza się po wygaszeniu ekranu.
 #943866  autor: lluukk
 07 sie 2017, 19:28
Loko_Poko pisze:@cyanoone dzięki za próbę pomocy, ale do tego już dawno doszedłem. Mam ustawione tak jak piszesz i dodatkowo niżej mam jeszcze zezwól na lokalizację w tle i nic, gps dalej wyłącza się po wygaszeniu ekranu.
ustawienia - bateria i wydajność - zarządzaj użyciem baterii przez aplikacje - tryb oszczędzania baterii - nie blokuj

ustawienia - lokalizacja - tryb lokalizacji - wysoka dokładność

i zobacz jak będzie

lluukk
 #943880  autor: Loko_Poko
 07 sie 2017, 20:45
Ok pomogło ustawienia - bateria i wydajność - zarządzaj użyciem baterii przez aplikacje - tryb oszczędzania baterii - nie blokuj. Dziwne, że jak włączę tryb oszczędzania baterii i dodam Yanosika do wyjątków to nie działa.