DAJ CYNK
  • Wszystko, co związane z Androidem
Wszystko, co związane z Androidem
 #366630  autor: nishnu
 25 paź 2009, 21:29
Witam,
Mam problem z naliczniem połączeń w play. Dziś wieczorem odkryłem, że może to być związane z telefonem. Zauważyłem, że kiedy mam włączony apn internet to połączenia naliczane są na saldo poza abonamentem (chociaż nie zawsze - zależy od "dnia") - kiedy apn internet jest wyłączony (np. ustawiony jest 'wap' lub nic) to połączenia są poprawnie 'zjadane' z pakietu złotówek.

Czy ktoś z Was spotkał się z takim problemem ?
Wymijając pytania - tak dzwoniłem do BOK'u, ale zgłoszenie wisi i cholera wie kiedy, jeśli w ogóle, dostanę od nich odpowiedź.

 #370436  autor: kamil1221
 17 lis 2009, 22:29
Jaką masz taryfę... ?
Są taryfy gdzie faktycznie Internet idzie po za abonament np OnePlay.

Może też robi różnicę właśnie APN. Jeśli jest Internet to idzie po za abo, a w ustawieniach WAP masz stronę startową ustawioną na wap.playmobile.pl - a ta początkowa strona portalu może być bezpłatna.

 #370446  autor: nishnu
 17 lis 2009, 23:07
mialem taka taryfe gdzie te polaczenia byly rozliczane w abonamencie...
W miedzyczasie, łaskwawie POK wyjaśnił mi w czym problem.
Otóż: galaxy lubi łączyć się z internetem kiedy chce i trzymać to połączenie. Niestety billing w Play potrafi obciążyć tylko jedną przegródkę na raz - więc jeśli internet zablokował pakiet złotówek, to połączenia głosowe (wykonane w tym samym czasie) mogą być naliczane z pierwszego wolnego pakietu - czyli saldo poza ab.

.. Pewnie dlatego w nowych taryfach połączenia internetowe są rozliczane poza abonamentem ;-)