DAJ CYNK
  • Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.
Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.

Moderator: Moderatorzy

  • Strona 12 z 53
  • 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 53
 #999527  autor: iphoneski
 18 cze 2018, 21:50
LuiN pisze:W weekendy pod newsami powinna Monika sprzątać, ale coś Jej to nie idzie jak widzę.
W ogóle trochę mi jej szkoda bo dopiero niedawno dołączyła a te trolle trochę ją cisną w tych komentarzach.
 #999602  autor: Morvius
 19 cze 2018, 12:19
Ze swojej strony widzę czasami wręcz nadgorliwość w moderacji - objawia się zasypaniem skrzynki e-mail skargami. No ale to są wyjątki, które stale wrzucam na tapetę w dyskusji z Morviusem.
LuiN skargi były i będą, nie wszystkich uda się zadowolić a zależy mi nie tylko na czyszczeniu forum, ale i odbudowaniu starej świetności i przypomnieniu o tym, że każdy temat jest ważny i niepotrzebne zaśmiecanie jest niewskazane. A jedna osoba ma z tym ewidentnie problem lecąc z płaczem jak dziewczynka do mamy bo jej krzysio złamał kredkę. No cóż, wszystkim dobrze nie zrobię. ;) Tak, wiem, że to dwóznacznie odbieracie zboczuchy. :P

Klasyczny obserwator wątku.
 #999608  autor: userro2
 19 cze 2018, 13:19
LuiN pisze:No ale to są wyjątki, które stale wrzucam na tapetę w dyskusji z Morviusem.
Ekhem... Na jaką tapetę?
 #999676  autor: f0ku5
 19 cze 2018, 23:43
LuiN pisze:Ze swojej strony widzę czasami wręcz nadgorliwość w moderacji - objawia się zasypaniem skrzynki e-mail skargami. No ale to są wyjątki, które stale wrzucam na tapetę w dyskusji z Morviusem.
Absolutnie nie zgadzam się, jakoby moderacja obecnie była "załatwiana" zbyt nadgorliwie. Problem po prostu leży w tym, że bardzo długo moderacji tutaj nie było praktycznie wcale i wszelakiej maści trolle czuły się bezkarnie ;)
Obecnie staramy się nad tym panować, a osoba ostrzeżona i/lub zbanowana pisze w takiej sytuacji do administracji, ponieważ myśli, że w takiej sytuacji coś ugra i się na nas w jakiś sposób zemści.
 #999693  autor: Remington
 20 cze 2018, 08:32
Zrobiła się dyskusja o moderowaniu i portalu, i forum, więc połączyłem wątki w jeden.
 #999864  autor: Pabloeq
 20 cze 2018, 23:47
Najwięcej porządku to powinna redakcja robić w komentarzach niezalogowanych pod artykułami, tam to dopiero śmietnik, bzdury i wulgaryzmy, chyba rzadko kiedy ktoś tam kasuje spam?
A kasować powinno się nie tylko obraźliwe ale także bzdury techniczne i przesycone błędami ortograficznymi. Są fora gdzie za ortografię moderacja daje ostrzeżenia, a tu...? Były przypadki gdzie tytuł wątku dyskusji był napisany z błędami i ... nic.
 #999867  autor: f0ku5
 20 cze 2018, 23:54
Błędy ortograficzne mnie osobiście również drażnią, ale żyjemy w takich czasach, że nie można z tym nic zrobić. To po prostu lenistwo ludzi. Jak starałem się kogoś poprawiać to każdy się bulwersował, że polonista ze mnie i generalnie po co ja się czepiam, jak wszyscy rozumieją.
Walka z wiatrakami.
 #999872  autor: Pabloeq
 21 cze 2018, 00:12
Jeżeli nie można zwalczyć (a powinno się przynajmniej jakieś działania podjąć) błędów ortograficznych językowych to chociaż na forum jednak technicznym jakim jest telepolis zwalczać imbecylizm techniczny i błędne zapisy jednostek fizycznych i zwracać uwagę że "gb" to nie jest to samo co "GB" jak również "mhz" to nie jest to samo co "MHz". Są poprostu absolutne podstawy i minima kultury technicznej wypowiedzi których ignorować nie można tak ogólnie bo ignorowanie tego na forach i w postach kształtuje utrwalanie błędów i obniża poziom.
 #999886  autor: Remington
 21 cze 2018, 07:50
f0ku5 pisze:Błędy ortograficzne mnie osobiście również drażnią, ale żyjemy w takich czasach, że nie można z tym nic zrobić. To po prostu lenistwo ludzi. Jak starałem się kogoś poprawiać to każdy się bulwersował, że polonista ze mnie i generalnie po co ja się czepiam, jak wszyscy rozumieją.
Walka z wiatrakami.
Ja podchodzę do tego inaczej - nie korygujemy nic, czasem zwrócę uwagę, nic więcej. Wychodzę z założenia, że jak ktoś jest językowym flejtuchem, to niech to każdy może zobaczyć.
 #1000018  autor: Pabloeq
 21 cze 2018, 23:46
Remington pisze:Ja podchodzę do tego inaczej - nie korygujemy nic, czasem zwrócę uwagę, nic więcej. Wychodzę z założenia, że jak ktoś jest językowym flejtuchem, to niech to każdy może zobaczyć.
Tak, ale zobaczy gimbus który nie wie jak się poprawnie pisze i utrwala z błędami i powiela... i takich potem mamy imbecyli. Właśnie że rażące błędy ortograficzne powinny być wywalane i piętnowane, będzie przynajmniej jakaś edukacja a nie utrwalanie błędów. A już hitem są błędnie pisane tytuły wątków dyskusji. Jest forum elektroniczne gdzie za ortografię dają ostrzeżenia...
 #1000288  autor: forum_tg
 23 cze 2018, 16:30
proponuje scalić zdublowane tematy:
http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic ... 22&t=91640
i
http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic ... 22&t=93075

[edit-Rem] Nieaktualne, ten drugi to post zagranicznych spamerów wklejających stare posty (że niby piszą na temat), po czym je edytujących i wstawiających reklamy.
 #1001458  autor: bolek2004
 30 cze 2018, 12:03
Witam
Po raz drugi w tym miesiącu przywitał mnie komunikat że zostałem wyrzucony z serwisu za spam i żeby się w skontaktować z administratorem.
IP z Play. Nic nigdy nie spamowałem na telepolis. Ileś osób korzysta z tego samego ip i potem blokowani są wszyscy. Jest tu jakaś logika w tym? Przecież ip można zmienić i znowu spamować.
Dlaczego normalni użytkownicy mają cierpieć przez jakiegoś spamera?
Jest jakieś na to rozwiązanie?
Bo teraz po każdym włączeniu kompa nie wiem czy będę mógł korzystać z serwisu.
 #1001460  autor: Morvius
 30 cze 2018, 12:06
Blokada na adres IP jest włączana spamerowi w ostateczności. Więc gdy na takie adres trafimy to z pewnością nie z powodu takiego, że ktoś robi nam na złość. Jestem pewien, że na nowej platformie forum sprawa związana z uwierzytelnianiem skutecznie zablokuje konta spamerskie i konieczność blokowania IP stanie się niepotrzebna. Niemniej jednak twoją sprawę przekazuję wyżej i po rozstrzygnięciu wrócimy z odpowiedzią.

Klasyczny obserwator wątku.
 #1001495  autor: bolek2004
 30 cze 2018, 14:14
To ostatnio mam jakiś niefart chyba bo to już drugi przypadek w ciągu miesiąca. Co więcej dzisiaj po komunikacie udało mi się zmienić ip i też było zbanowane, dopiero po kolejnej zmianie zadziałało.
 #1001496  autor: Morvius
 30 cze 2018, 14:20
bolek2004~przykro nam, że tak się stało. Zapewniam, że na twoim koncie nic nie było robione. Odpowiadam za to. Wynik błędu jakim jest dynamiczne IP powoduje te niedogodności za co z góry przepraszamy.

Klasyczny obserwator wątku.
 #1002031  autor: iphoneski
 03 lip 2018, 21:25
@Patryk A ty czasem nie przesadzasz? Na tej podstawie to mnie i ciebie też by można usunąć. Każdy chwali swoje, to jest normalne. Przecież jak ktoś coś kupił to jakiś powód miał :)
 #1002032  autor: piotrzet
 03 lip 2018, 21:28
Dokładnie od kiedy to za wyrażanie swojego zdania trzeba kogoś blokować? Jeśli robi to zgodnie z regulaminem to ja nie widzę powodu.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1002034  autor: iphoneski
 03 lip 2018, 21:40
Poza tym każdy przecież wie: Patryk plus, Piotrzet t-m, ja play itd :)
 #1002035  autor: habish
 03 lip 2018, 21:49
To jest zupełnie inna sytuacja.
Wychwalasz Play pod każdym newsem a Plusa, Orange i TM krytykujesz? Nie.
PiotrZet to temat który można tylko przemilczeć :-D
Ja wychwalam Plusa wszędzie? Nie. Po prostu mam o nim najwięcej info wiec o nim piszę, o L2100 w N! również miałem info dużo wsześniej, pisałem nawet o tym tutaj: http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic ... 2A#p990808 a że nikt nie pociągnął tematu i uznał mój post za żart, trudno.
  • Strona 12 z 53
  • 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 53
  • 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 53