DAJ CYNK
  • Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.
Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.

Moderator: Moderatorzy

  • Strona 8 z 53
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 53
 #982612  autor: Band20
 10 mar 2018, 19:27
p2225 pisze:Wolałbym żeby moderatorem został ktoś z wymienionych przez mnie osób niż osoba, która mało się udziela lub dopiero co założyła konto tak jak Ty.
Nie ilość postów i czas przebywania świadczy a jakość. Też wolałbym żeby modem został kolega wymieniony przeze mnie o dużej wiedzy.


Wymoderowano Morvius
 #982635  autor: Morvius
 10 mar 2018, 20:16
Jeszcze raz przypomnę, tutaj interesują nas konkretne propozycje odnośnie zmian na forum oraz spostrzeżeń co do naszej pracy.

Klasyczny obserwator wątku.
 #984266  autor: cyanoone
 18 mar 2018, 18:34
Nowy rodzaj spamerów. Podejrzewam, że nie tylko ja mam taką wiadomość.
Obrazek

Plus-->Play (2015) -->Plus (2018)
Klucz-->Orange-->Lajt (2017)
 #984267  autor: piotrzet
 18 mar 2018, 18:34
Zgłaszałem już to do jednego z moderatorów. Podobno wiedzą już o tym i coś mają robić z tym

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #984268  autor: f0ku5
 18 mar 2018, 18:43
Dokładnie taką samą PW dostałem.
 #984306  autor: Morvius
 18 mar 2018, 23:35
Ok, zgłoszenie przyjąłem. Oczywiście kierując się ku sprawiedliwej stronie musiałem zapytać samego sprawcę o intencje takiego działania. Niemniej jednak jeżeli do jutra nic nie odpisze to zablokuję jego konto oraz IP jako spamer. Możecie spać spokojnie a każde przejawy nowego sposobu spamerskich podchodów stanowczo zgłaszajcie. :)

Klasyczny obserwator wątku.
 #984311  autor: f0ku5
 19 mar 2018, 00:22
Raczej bym się nie spodziewał, że autor tego spamu się jeszcze zaloguje na forum :P
 #984313  autor: Morvius
 19 mar 2018, 00:32
W drodze sprawiedliwego rozstrzygania sporów muszę tak postąpić. Sami rozumiecie, nie mogę pochopnie podejmować decyzji. :/

Klasyczny obserwator wątku.
 #984315  autor: f0ku5
 19 mar 2018, 00:36
Nie wymagałem od Ciebie natychmiastowego usunięcia spamera, po prostu zażartowałem, że na odpowiedź nie ma co liczyć ;)
 #984317  autor: Morvius
 19 mar 2018, 01:20
W porządku natomiast raczej jestem z drużyny szybkiego reagowania i moja częsta obecność powinna być już powoli przyswajana. :) Więc można to traktować jako DEMO świeżego powiewu wiosny. :P

Klasyczny obserwator wątku.
 #984320  autor: forum_tg
 19 mar 2018, 07:44
Ze spamerami należy walczyć bezwzględnie. Wielu z Nas jest na forum od wielu, wielu lat (co widać po dacie dołączenia), co potwierdza że zależy Nam żeby można było miło przeglądać posty, dowiadywać się nowych informacji, a nie widzieć zaczepki, reklamy, lub super oferty....
Jeżeli nawet Mody/Admini popełnią błąd to niech ten "niby" spamer udowodni że nie jest spamerem i wysłanie przez niego "X" wiadomości miało wyższy cel.
Co do moderacji: to taka moja mała sugestia - czasami nawet jak się wkradnie mały off-top to nie uważam żeby od razu usuwać, bo dwa/trzy posty nic nie zmienią, ale pozwalają na dokończenie konwersacji. Oczywiście nie można pozwolić żeby rozwalić temat, czy rozmowa zeszła w złym kierunku, ale od razu bym nie przenosił do kosza. Najlepiej te kilka postów pozostawić w danym temacie, lub przenieść do innego najbardziej pasującego, ale nie od razu wywalać do kosza. To też jest sposób budowania relacji między Userami.

BTW.
Od kiedy istnieje forum i serwis Telepolis? Na forum najstarsi użytkownicy mają datę przyłączenia 2005, ale zawsze mogły między czasie nastąpić zmiany i konieczność kolejnego założenia konta (stąd moje pytanie).
 #984506  autor: marcin19883
 20 mar 2018, 00:15
Przydałoby się więcej moderatorów, by szybkość po zgłoszeniu postu była lepsza.
 #984515  autor: Remington
 20 mar 2018, 09:15
A jaka szybkość jest przez Was oczekiwana?

Wiesz, ja mam porównanie z zeszłym rokiem, kiedy zgłaszałem, zgłaszałem, a reakcja była po tygodniu. Teraz to jest kilka godzin, a w przypadkach wymagających zastanowienia lub dyskusji moderatorów maks. 1-2 dni.

Problem jest inny i to wiem jako użytkownik - zgłaszający nie dostaje informacji zwrotnej (żeby tak było moderator musi napisać do niego PW, co przy dużej liczbie zgłoszeń jest dodatkową pracą, bo panel moderatora tego nie ułatwia).
 #984563  autor: forum_tg
 20 mar 2018, 12:57
szybkość reakcji jest ok. Nie wymagajmy za dużo. Mody i admini to ludzie a nie roboty! faktycznie brakuje odpowiedzi zwrotnej. Ale już nie raz zostało powtórzone że aktualny panel nie pozwala na to.
Co do ilości modów: może to tylko ocenić załoga zaangażowana w moderację. Może należy zwiększyć liczbę, a może należy odpowiednio rozdzielić zadania? nie mnie to oceniać. Ale należy stwierdzić że zbyt duża liczba nie jest dobrym rozwiązaniem.
 #984565  autor: Eragon
 20 mar 2018, 13:12
Z mojego punktu widzenia - akurat szybkość reakcji jest bardzo dobra.
Może zabrzmi to przewrotnie... ale zawsze wchodzę z nadzieją że akurat będzie jakieś zgłoszenie którym będę mógł się zająć - a tu już dawno po ptokach :D

Także, jeśli nam cokolwiek zgłaszacie poprzez odpowiednią opcję to w 2-3 godziny zostanie sprawa załatwiona.
Jedyne co jest do roboty to moderacja wątków,postów i przypominanie użytkownikom o regulaminie danego działu. W tej kwestii jesteśmy podzieleni odpowiednio po działach.

:smt006
 #984567  autor: iphoneski
 20 mar 2018, 13:17
"Informacja Zostałeś na zawsze wyrzucony z tego forum. Skontaktuj się z administratorem w celu uzyskania dalszych informacji. Powód: spamer Zbanowano Twój adres IP. "
Błąd czy serio uciążliwy jestem? A skoro jestem zalogowanym użytkownikiem to nie można najpierw wysłać info?
PS. Jak napisałem w złym miejscu usuńcie/przenieście.
 #984568  autor: Morvius
 20 mar 2018, 13:19
W rzeczywistości jest nas więcej niż wcześniej, ale chyba dalej o jednego czy wdóch za mało. Każdy z nas zna swoje zadania w zależności od upodobań i na czym się zna. ;)


EDIT
iphoneski zaraz się tym zajmę.

Klasyczny obserwator wątku.
 #984576  autor: Remington
 20 mar 2018, 14:02
Co do naszych reakcji - kilka już razy ktoś mi się skarżył, że nie interweniowaliśmy w jakimś wątku, gdy... - powtarzam: zgłaszajcie, zgłaszajcie, zgłaszajcie, bo wszystkich postów na forum nie jesteśmy w stanie przeczytać, jest ich kilka tysięcy miesięcznie, a nas kilku. Ale zgłoszeniami na pewno ktoś się zajmie.

iphoneski,
to jak Ci się udało napisać ten post? Zmieniłeś IP? Możliwe, że korzystasz z dynamicznego IP i akurat trafiło Ci się jakieś zbanowane kiedyś z powodu kogoś zupełnie innego.
 #984659  autor: iphoneski
 20 mar 2018, 20:03
@Morvius poszedł PW jak chciałeś.
@Remington mam No limit w necie komórkowym i z telepolis muszę korzystać z tego neta. Nie, IP mam cały czas takie samo na stacjonarnym necie, reset routera nie pomógł, zbanowane IP poszło do @Morvius tak jak prosił.
  • Strona 8 z 53
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 53
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 53