DAJ CYNK
  • Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.
Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.

Moderator: Moderatorzy

  • Strona 10 z 53
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 53
 #985696  autor: forum_tg
 26 mar 2018, 16:33
z czystej ciekawości zapytam, czy modami jest się "for ever"? szukając coś na forum, zobaczyłem że niektórzy dawno się się tutaj nie pojawiali.
Nie chodzi żeby kogoś rozliczać, zwykłe pytanie.
 #985698  autor: Remington
 26 mar 2018, 16:41
Morvius planuje zrobić z tym porządek, bo to o czym napisałeś jest powszechnie wiadome.
 #985740  autor: Morvius
 26 mar 2018, 18:47
Sprawa regulacji statusów na forum jest w fazie ustalania z resztą administracji. :)

Klasyczny obserwator wątku.
 #985771  autor: babeo
 26 mar 2018, 21:10
Ja już byłem: różowy, fioletowy, różowy, zielony, różowy i obecni znowu fioletowy :-P
 #987116  autor: kozien70
 04 kwie 2018, 19:22
W dniu dzisiejszym został wykasowany mój post w wątku o budowie sieci Plus. Uważam, że skasowano go niesłusznie - został prawdopodobnie usunięty wraz z postami dwóch kłócących się użytkowników. Nie otrzymałem żadnej informacji o przyczynach. Nie wiem, kto go usunął, bo moderator najwyraźniej wstydzi się tego co zrobił i dlatego nie ujawnia swojego nicka ani w rzeczonym wątku ani na priv.

Zatem:
czy na forum można wprowadzić obowiązek informowania, który moderator zmodyfikował wątek?
- czy na forum można wprowadzić obowiązek informowania przez moderatora o powodach usunięcia wpisu?
- czy moderatorzy mogliby wykazywać odrobinę dobrej woli i zaczęli przenosić posty, które wg nich są niezgodne z tematem wątku zamiast kasować?

Kasowanie bez ostrzeżenia, bez jakiejkolwiek informacji jest irytujące, niekulturalne, zniechęcające do pisania na tym forum i po prostu wkurza. Zwłaszcza jeśli traktuje się tak osoby, które mają tu spory staż i dość duży wkład.
Czekam na ujawnienie się tajnego moda-kasownika i wyjaśnienia z jego strony.Tutaj na forum, w tym wątku. Chyba, że to również zostanie wykasowane.
 #987120  autor: Morvius
 04 kwie 2018, 19:36
kozien70 pisze:Zatem: czy na forum można wprowadzić obowiązek informowania, który moderator zmodyfikował wątek?- czy na forum można wprowadzić obowiązek informowania przez moderatora o powodach usunięcia wpisu? - czy moderatorzy mogliby wykazywać odrobinę dobrej woli i zaczęli przenosić posty, które wg nich są niezgodne z tematem wątku zamiast kasować?
To po prostu wina moderatora, który od dawna był nieaktywny. Nasze zasady obecnie obowiązujące wyraźnie nakazują w.w przez ciebie zachowania. Jeszcze raz przepraszam za zaistniałą sytuację. Tu już wyjaśniłem całą sytuację.

Klasyczny obserwator wątku.
 #987145  autor: piotrzet
 04 kwie 2018, 20:49
No właśnie tylko w dniu dzisiejszym tak się nie stało gdyż podobno wkroczył jakiś "stary" moderator. Za co oczywiście @Morvius przeprosił. Jednak moim zdaniem powinniście jak najszybciej usunąć im rangę moderator żeby takie sytuacje się nie powtarzały

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #987153  autor: babeo
 04 kwie 2018, 21:13
Remington pisze:Jest jeszcze jedna istotna informacja - nie usuwamy postów, lecz przenosimy je do kosza, żeby każdy mógł taki post znaleźć i ewentualnie zaprostestować (najlepiej poprzez opcję "zgłoś post").
Jeżeli post jest w koszu to użytkownik nie ma aktywnej opcji "zgłoś post", a przynajmniej ja nie mogę tego zrobić, tj. zgłosić z prośbą o wyjaśnienia usunięcia mojego postu.
Ostatnio zmieniony 04 kwie 2018, 21:16 przez babeo, łącznie zmieniany 1 raz.
 #987155  autor: piotrzet
 04 kwie 2018, 21:16
Owszem i ważne, że ktoś się umiał do nich przyznać. Aczkolwiek moim zdaniem jak ktoś nie loguje się przez dłuższy okres czasu albo nie ma kontaktu z innymi moderatorami powinien być usuwany z tego grona żeby właśnie takie sytuacje się nie powtarzały. Przecież to chyba nie jest aż tak duży problem?

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #987157  autor: piotrzet
 04 kwie 2018, 21:22
A wysyłaliście wiadomości czy czekacie aż się zgłoszą? Bo jak to drugie to na nic wielkiego bym nie liczył. A na większości forów jest tak że to właśnie admini albo moderatorzy starsi wysyłają takie propozycje.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #987172  autor: kozien70
 04 kwie 2018, 22:25
Morvius pisze: To po prostu wina moderatora, który od dawna był nieaktywny. Nasze zasady obecnie obowiązujące wyraźnie nakazują w.w przez ciebie zachowania. Jeszcze raz przepraszam za zaistniałą sytuację. Tu już wyjaśniłem całą sytuację.

Dziękuję za reakcję.
Niektórzy użytkownicy mają tendencję do zgłaszania postów do wykasowania nie mając obiektywnych przesłanek, a kierując się jedynie własnym widzimisię, niechęcią do kogoś, do sieci itp.
Mam cichą nadzieję, że nowi moderatorzy nie będą bezkrytycznie kasować wszystkich zgłaszanych postów, tylko zrobią to po obiektywnej ocenie treści. A użytkownicy przesadzający ze zgłaszaniem będą także dostawać po łapach.
 #987176  autor: f0ku5
 04 kwie 2018, 22:28
kozien70 pisze:Niektórzy użytkownicy mają tendencję do zgłaszania postów do wykasowania nie mając obiektywnych przesłanek, a kierując się jedynie własnym widzimisię, niechęcią do kogoś, do sieci itp.
Nie zdajesz sobie nawet sprawy ile takich zgłoszeń jest ignorowanych. Naprawdę nie kasujemy wszystkich zgłoszonych postów tylko dlatego, że są zgłoszone ;)
 #987180  autor: Morvius
 04 kwie 2018, 22:39
babeo pisze:
Remington pisze:Jest jeszcze jedna istotna informacja - nie usuwamy postów, lecz przenosimy je do kosza, żeby każdy mógł taki post znaleźć i ewentualnie zaprostestować (najlepiej poprzez opcję "zgłoś post").
Jeżeli post jest w koszu to użytkownik nie ma aktywnej opcji "zgłoś post", a przynajmniej ja nie mogę tego zrobić, tj. zgłosić z prośbą o wyjaśnienia usunięcia mojego postu.
Zawsze można po prostu napisać PW i nie robić problemów tam gdzie ich nie ma. To kwestia chęci a nie próby stwarzania problemów a mam wrażenie, że w takim świetle właśnie się stawia moderację. :/
kozien70 pisze:
Morvius pisze: To po prostu wina moderatora, który od dawna był nieaktywny. Nasze zasady obecnie obowiązujące wyraźnie nakazują w.w przez ciebie zachowania. Jeszcze raz przepraszam za zaistniałą sytuację. Tu już wyjaśniłem całą sytuację.

Dziękuję za reakcję.
Niektórzy użytkownicy mają tendencję do zgłaszania postów do wykasowania nie mając obiektywnych przesłanek, a kierując się jedynie własnym widzimisię, niechęcią do kogoś, do sieci itp.
Mam cichą nadzieję, że nowi moderatorzy nie będą bezkrytycznie kasować wszystkich zgłaszanych postów, tylko zrobią to po obiektywnej ocenie treści. A użytkownicy przesadzający ze zgłaszaniem będą także dostawać po łapach.
Dokładamy wszelkich starań aby użytkownicy byli jak najlepiej traktowani i co najważniejsze, sprawiedliwie. Czy ktoś jest na forum 10 lat czy 2 miesiące to dalej dla nas rownowarty user i każdemu musimy zapewnić jak najlepszą pracę na forum :)

Klasyczny obserwator wątku.
 #988961  autor: Kryniczanin
 15 kwie 2018, 07:37
Wszystko opada 2m wgłąb gruntu.

Tutejsza moderacja usuwa posty o tym, że Plus nie współpracuje z jabłkiem - brak certyfikacji, ale posty o zasięgu terytorialnym Kaszub i granicach są jak najbardziej ok.

Moderatorzy jak macie choć odrobinę honoru natychmiast zrzeknijcie się funkcji i odejdźcie.

Wstyd i żenada.
 #988979  autor: forum_tg
 15 kwie 2018, 10:10
Kryniczanin - bez emocji, może ktoś ma informację że przeniosą stolicę z Warszawy gdzieś na Kaszuby, albo powstanie tam bardzo ważne centru gospodarki krajowej więc zasięg w tym obszarze kraju należy dokładnie przeanalizować.
Ale tak na serio: zgadzam się z Tobą. Ostatnio co niektórzy kasują (przenoszą do kosza) zbyt dużo postów. Jak niedawno nic się nie działo i spamu było spoko, to teraz z jednego krańca przeszliśmy na drugi. Może warto to wypośrodkować?
 #988982  autor: Remington
 15 kwie 2018, 10:24
@Kryniczanin,
wczorajsze i dzisiejsze posty, o których wspominasz, zostały już wyczyszczone. Nie siedzimy tu non-stop, ani fizycznie nie jesteśmy w stanie przeczytać wszystkich postów (jest ich kilka tysięcy miesięcznie) - dlatego liczymy w tym na Waszą pomoc.

Co do wpisów o Plusie czy podobnych sytuacji - jesteśmy ludźmi takimi samymi jak każdy, nie jesteśmy nieomylni, edytujemy/przesuwamy/usuwamy każdego dnia masę postów i zawsze może wkraść się w to błąd.

Jeśli będą takie przypadki lub ws. jakichkolwiek uwag co do naszej pracy - piszcie nam o tym w tym wątku - od razu, bo już po kilku dniach wobec takiej liczby postów, trudno jest odtworzyć sytuację.

Za sugestie (tę oraz podobne przesłane wcześniej na PW) dziękujemy. Uwagi i propozycje w tej kwestii możesz kierować też do adminów.
 #989039  autor: jarekt
 15 kwie 2018, 18:55
Chciałem zauważyć, że do nowego działu "Promocje i Bonusy" przeniesiono temat o prepaidowych taryfach internetowych w Play czyli temat o PInK i InK (z działu "Prepaid").

Temat nazywa się "[Play] Internet na Kartę (PInK i nowy InK) oraz 100GB/RWK" http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic ... 76&t=86697.

Są tam oczywiście w tym temacie poruszane również tematy o nielicznych promocjach dostępnych w tych taryfach (m.in. nieaktualne już i zamieszczone w tytule tematu "100GB i RWK") i być może to kogoś zmyliło, że to temat tylko o promocjach.

W każdym razie dział "Prepaid" nie ma teraz tematu o ofertach data/internetowych w Play/P4 (na które składa się w zasadzie łącznie 10 taryf i kilka starszych, o których też tam czasami się dyskutuje), a rozdzielenie tego tematu na posty związane tylko z promocjami w tych taryfach i resztę, to misja samobójcza, niewłaściwa i ją odradzam :).

Nie sprawdzałem dokładnie innych tematów przeniesionych do działu "Promocje i Bonusy" ale na oko reszta jest OK, choć niektóre tematy moim skromnym zdaniem powinny jednak zostać z w dziale "Prepaid", być może tylko w dodatkowym subdziale "Promocje i Bonusy" (dostępnym bezpośrednio w dziale "Prepaid").

Obecne wymieszanie promocji dla prepaida, abo, na telefony itd. w jednym dziale nie jest zbyt czytelne, w dodatku trzeba się np. przenieść o kilka poziomów wyżej do działu "Telekomunikacja" będąc w dziale "Prepaid" (trochę jest klikania) aby zobaczyć co tam może coś ciekawego ktoś wprowadził.
Dodatkowo nazwy tematów zamiast np. "[Play] Bonus za..." brzmią teraz "[KARTA][Play] Bonus za..." co dodatkowo pogarsza czytelność.

Prepaid i promocje dla prepaida, to zawsze dla mnie był osobny świat, no i był jednością :). Aż tu nagle takie "porządki" na Telepolis.

Ale to tak przy okazji pomarudziłem :)
  • Strona 10 z 53
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 53
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 53