DAJ CYNK
  • Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.
Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.

Moderator: Moderatorzy

  • Strona 6 z 53
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 53
 #963371  autor: goral2099
 28 lis 2017, 21:10
cyanoone: Może wyleciał też post, do którego odnosił się vonski? I ten nie był już potrzebny?
 #963418  autor: cyanoone
 29 lis 2017, 01:33
To trzeba było usunąć, bo tak to dziwnie wygląda.

Plus-->Play (2015) -->Plus (2018)
Klucz-->Orange-->Lajt (2017)
 #963594  autor: Remington
 30 lis 2017, 09:28
Usuwamy przenosząc do kosza. Żeby był ślad po poście, autor mógł dostrzec usunięcie i można było odzyskać w razie pomyłki. Do tego wątku trafiają wpisy z różnych tematów, rozpoznać je można po tytule.

To w miarę świeże sprawy, więc jeszcze pamiętam o co chodziło:

Faktycznie było tak, że vonski odpowiedział na post konta, które potem okazało się być spamerem (a wcześniejsze wpisy były wrzucane do przypadkowych działów, byle tylko nabić liczbę postów). Spamera i jego wątki pożegnaliśmy bez żalu.

Co do drugiego postu, to mamy wątek http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic ... 22&t=83663 z zebranymi ofertami no limit w prepaid. Mimo to są tacy (szczególnie nowi lub mało aktywni użytkownicy), którzy nie stosują się na forum do zasady "szukajcie, a znajdziecie", i zakładają nowe tematy żeby im coś polecić, zamiast zajrzeć do odpowiedniego wątku i ewentualnie dopytać. Takie lenistwo to zwykłe śmiecenie forum. Aby nie zrobiła się z tego dyskusja, post trafił do kosza, a autor otrzymał linka gdzie może szukać informacji i jeśli będzie potrzebował niech zada na forum pytania (wątków poświęconych poszczególnym ofertom nie brakuje).

Nie dostrzegam tu przegięcia ;).
 #963692  autor: cyanoone
 30 lis 2017, 22:13
Remington pisze:Faktycznie było tak, że vonski odpowiedział na post konta, które potem okazało się być spamerem (a wcześniejsze wpisy były wrzucane do przypadkowych działów, byle tylko nabić liczbę postów). Spamera i jego wątki pożegnaliśmy bez żalu.
Ale przyznasz, że usunięcie postu moderatora, który "odsyła do regulaminu" jest trochę zabawne. :mrgreen:
Remington pisze:Mimo to są tacy (szczególnie nowi lub mało aktywni użytkownicy), którzy nie stosują się na forum do zasady "szukajcie, a znajdziecie", i zakładają nowe tematy żeby im coś polecić, zamiast zajrzeć do odpowiedniego wątku i ewentualnie dopytać.
Jeśli ta osoba faktycznie otrzymała linka to ok. Moim zdaniem forum powinno być przyjazne, aby takich pytających nawet o drobnostki userów było jak najwięcej, bo dzięki temu forum przetrwa. Nie każda osoba świetnie radzi sobie z obsługą komputera nie mówiąc już o pisaniu na forum, dlatego należy być wyrozumiałym.

Plus-->Play (2015) -->Plus (2018)
Klucz-->Orange-->Lajt (2017)
 #963703  autor: Remington
 30 lis 2017, 23:08
Vonski odpisał też w innym wątku, który potem skleiłem i jego odpowiedź się zdezaktualizowała. Jako mod wie, że gdzie drwa rąbią, tam wióry lecą ;)

Natomiast nowi za takie "wpadki" banów nie dostają :). Sporo się dzieje, choć dla Was nasza aktywność nie jest aż tak widoczna - banujemy spamerów i ich mnożące się klony, nie-spamerom wysyłamy ostrzeżenia z sugestią co było nie tak w poście, interweniujemy w przypadku zgłoszeń gdy ktoś skarży się na wypowiedź kogoś innego, korespondujemy z użytkownikami itd. Skutkuje to tym, że po kilku dniach już się mało pamięta np. dlaczego taki a taki post trafił do kosza, ani że w ogóle trafił :)

Utworzyłem też drugi kosz, niewidoczny dla Was. Tam wrzucamy m.in. spam od botów tak, abyście go nawet nie widzieli. Może z czasem też posty ewidentnych spamerów będziemy przerzucać tam, bo są przecież całkowicie bezwartościowe.

A do Was prośba - widzicie coś wartego naszej interwencji - zgłaszajcie posty lub piszcie na PW, np. sugestie połączenia wątków, zmiany tytułów wątków, czyjś marketing szemrany itd. itp. Postów na forum jest miesięcznie ok. 5 tysięcy, bez Waszej pomocy i nawet nasza spora aktywność to mało. Wątpliwości też możecie zgłaszać, w końcu nikt nie ma wyłączności na słuszność :).
 #963875  autor: forum_tg
 02 gru 2017, 09:41
Raz na ileś może zdarzyć się, że wyleci post który powinien zostać. Ale przy dużej ilości śmieci jest to normalne. Jednakże przeprowadzają analizę zysków i strat, tak mały odsetek błędy nie wpływa negatywnie na całokształt.
Cel nas wszystkich jest jeden: wywalić z tego forum wszystkich spamerów, a forum się rozwijało. Jest kilka osób którym na tym zależy a to już ważne.
Ja czekam jak wreszcie będzie logowanie na forum wymagało potwierdzenia przez moda/admina oraz np. każdy z pierwszych 20 postów także będzie wymagał akceptacji moda żeby został opublikowany.
 #963886  autor: cyanoone
 02 gru 2017, 11:20
Ja czekam jak wreszcie będzie logowanie na forum wymagało potwierdzenia przez moda/admina oraz np. każdy z pierwszych 20 postów także będzie wymagał akceptacji moda żeby został opublikowany.
To są ograniczenia utrudniające życie zwykłym obywatelom. Bez problemu można napisać 20 postów na temat i potem spamować.

Plus-->Play (2015) -->Plus (2018)
Klucz-->Orange-->Lajt (2017)
 #979368  autor: Remington
 22 lut 2018, 20:31
Remington pisze:A do Was prośba - widzicie coś wartego naszej interwencji - zgłaszajcie posty lub piszcie na PW, np. sugestie połączenia wątków, zmiany tytułów wątków, czyjś marketing szemrany itd. itp. Postów na forum jest miesięcznie ok. 5 tysięcy, bez Waszej pomocy i nawet nasza spora aktywność to mało. Wątpliwości też możecie zgłaszać, w końcu nikt nie ma wyłączności na słuszność :).
Podbijam powyższe, zarazem dziękując wszystkim za przesyłane do nas zgłoszenia. Interfejs moderatora nie jest zbyt przyjazny i nie umożliwia przekazania feedbacku autorowi zgłoszenia, więc czynię to niniejszym zbiorczo :).
 #980303  autor: jarekt
 27 lut 2018, 20:19
Ktoś w końcu się zlitował i wysłuchał moich próśb o zmianę tytułu wątku o DILu i dokonał zmiany 22/23 lutego.

Jednakże niepotrzebnie ta osoba rozwinęła skrótowiec RBM (w nawiasach kwadratowych), do pełnego Red Bull Mobile (nie ma chyba drugiego takiego przypadku na naszym forum).
Tytuł przez to jest mniej czytelny, a dodatkowo w postach tytuł jest skracany do
"Re: [Red Bull Mobile] Darmowy Internet LTE (DIL) w RBM5 i RB",
nie ma końcowego "RBM1", a o to chodziło m.in. w tej zmianie:
http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic ... 30#p979450

Skrótowiec RBM jest powszechnie stosowany od lat, i to zarówno tutaj na forum (i innych forach) jak i przez samo P4/RBM.
Poniżej wygląd/nazwa tych taryf w Play24 (z błędnym zapisem RBM5 od lat, bo zamiast "Kartę" jest "Karte" :)).

RBM1:
Obrazek

RBM5:
Obrazek

Proszę o kolejną - mam nadzieję ostatnią - zmianę na:
[RBM] Darmowy Internet LTE (DIL) w RBM5 i RBM1
 #980322  autor: Remington
 27 lut 2018, 20:58
Zmieniłem. Ale następnym razem prośba o zgłoszenie pierwszego postu. Wpisy na forum czasem nam umykają, a reakcję na zgłoszenia mamy znacznie szybszą :).
 #981985  autor: Morvius
 08 mar 2018, 15:17
Zprzyjemnością oświadczam, że użytkownik Gregrin dołączył do grona moderacji. Mam nadzieję, że przyjmiecie go ciepło w nowej roli a on sam się szybko odnajdzie.
:smt006

Klasyczny obserwator wątku.
 #981989  autor: jarekt
 08 mar 2018, 15:29
Powodzenia @Gregrin!
 #982088  autor: Morvius
 08 mar 2018, 23:01
Od dziś również użytkownik Eragon wspomaga nas przy wydajniejszej pracy zespołu Moderatorów. Gratuluję. :)

:smt006

Klasyczny obserwator wątku.
 #982090  autor: jarekt
 08 mar 2018, 23:12
Wstyd się przyznać ale nie widziałem jeszcze ani jednego posta @Eragona. Może dlatego, że 2700 postów ze wszystkich swoich ponad 2800 postów napisał w dziale "Jaki telefon wybrać", a ja tam po prostu nie zaglądam.

W każdym razie również życzę powodzenia!
 #982120  autor: Morvius
 09 mar 2018, 09:15
@jarekt wszystko da się nadrobić. :)

Klasyczny obserwator wątku.
 #982144  autor: Gregrin
 09 mar 2018, 11:46
jarekt pisze:Powodzenia @Gregrin!
Dzięki.
Morvius pisze:a on sam się szybko odnajdzie.
Chyba nie biedzie to takie szybkie bo na razie "walczę" z narzędziami dla modow ;)
 #982148  autor: Morvius
 09 mar 2018, 11:51
@Gregrin daj znać jakbyś miał problem. Jutro będę szkolił ok 19 Eragon'a to mogę to zrobic od razu dla dwójki. Ty sobie powtórzysz a on się nauczy. :)

Klasyczny obserwator wątku.
 #982257  autor: Mila89
 09 mar 2018, 17:43
jarekt pisze:Wstyd się przyznać ale nie widziałem jeszcze ani jednego posta @Eragona. Może dlatego, że 2700 postów ze wszystkich swoich ponad 2800 postów napisał w dziale "Jaki telefon wybrać", a ja tam po prostu nie zaglądam.

W każdym razie również życzę powodzenia!

Nie masz czego żałować, Eragon to jest ultra fan marki Xiaomi... Ktoś pisze że rozważa model X albo Y dostaje propozycje Xiaomi... ktoś pisze ze telefon do 2000zł ale bez Chińskich marek? nic nie szkodzi Xiaomi będzie najlepsze. Chcesz telefon do robienia jaknajlepszych zdjęć? Najlepszym wyborem będzie Xiaomi. Tak wygląda jego 2690 postów z 2700. Coś jak Apple fan jest fanem Appla tak Eragon jest fanem Xiaomi, z tą różnicą że jakoś nie widze apple fana ktory wszedzie wszystkim wciska Iphony

14 lipca wyłaczyłem AdBlocka-


Nokia 33310--> Mitsubishi Trium :P --> Nokia 3310--> SE K300i-->SE K700i-->Samsung L760-->LG KU990--> Nokia e72--> Samsung Galaxy SII--> Sony Z3c--> Xperia XZ--> LG G6
 #982392  autor: Eragon
 09 mar 2018, 23:07
@jarekt Dzięki! Każdego dnia odwiedzam "Jaki telefon wybrać" - więc jeśli nie jesteś tam stałym bywalcem, to nie mieliśmy szansy się spotkać. A szkoda. Będąc moderatorem głównie skupię się na działach powiązanych z telefonami, tam się czuję jak ryba w wodzie :D

@Mila89 Eeeee no również dziękuję za słowa wsparcia! :lol:
Przesadzasz :wink:. Jestem fanem Xiaomi, ale nie jest tak że proponuję każdemu, w każdym temacie. Jeśli ewidentnie widać że ta ( i jej podobne) marki nie jest dla kogoś, to szukam propozycji wśród "standardowych" marek. Zresztą... to jest właśnie piękno tego forum, każdy z nas może wysunąć swoją propozycję, a to autor w ostatecznym rozrachunku podejmie najlepszą dla niego możliwą decyzję.

:smt006
  • Strona 6 z 53
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 53
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 53