DAJ CYNK
  • Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.
Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.

Moderator: Moderatorzy

 #909790  autor: ObserwatorZRamieniaONZ
 06 lut 2017, 21:34
Nie podoba mi się sam fakt usuwania postów z hyde parku jeżeli nie były one jednoznacznie spamem lub spamogenne tylko i wyłącznie przez widzi mi się jednego moderatora. Na podstawie czego zostało to usunięte?Oczywiście oprócz instynktu Morviusa.
Gdzie jest jakiś regulamin tej piaskownicy? A jeżeli jest takowy to na pewno jest tam mowa o pisaniu posta pod postem! Morvius, jako mod powinieneś to wiedzieć, a sam przyczyniasz się do tego syfu. Używaj edycji!
Morvius pisze:I tobie xy też radzę wziąć się za robotę a nie pisanie ze spamerami o pierdołach.
A po takiej gówniarskiej odzywce to na jego miejscu już zdałbym narzędzi i porzucił ten padół rozpaczy.
Gdzie jest stare telepolis? Gdzie czasy sprzed moderatorów oderwanych od słuchawki callcenter, którym się wydaje, że mając rangę moda coś znaczą i traktują innych z góry!
Byłem tutaj pod innym nickiem praktycznie od 2007-2012 i tęsknie za tamtymi czasami, ale widzę jasno, że one już nie wrócą.
Forum umiera i w sumie dobrze, nie ma nad czym rozpaczać. Telepolis po przejęciu przez comperie tez stoi w miejscu, Witek coś tam próbował zaklinać rzeczywistość, ale w końcu sam odszedł widząc jaki dom publiczny tutaj zapanował.

Dobrej nocy wszystkim, a moderatorom rozsądku życzę.
 #909843  autor: Mila89
 07 lut 2017, 09:16
Morvius a co z dzialem Android??? Sa ta glowne tematy: HTC LG Sony Samsung ale jezeli ktos pisze np o Xiaomi Opto czy innych wynalazkach to pisze "pod glownymi tematami" tez wywalisz te tematy?
Te glowne dzialy nie powstaly poto zeby pokazac tematy na jakie nalezy sie wypowiadac ale poto zeby osoba szukajaca np Humoru nie musiala sie przebijac przez 50 stron

To jest Hyde park i kazdy temat o ile nie jest jaskrawie reklamowy i wulgarny powinien zostac
Morvius pisze: I tobie xy też radzę wziąć się za robotę a nie pisanie ze spamerami o pierdołach.

A za ten tekst to powinienes wyleciec... ew XY powinien zlozyc wypowiedzenie.

14 lipca wyłaczyłem AdBlocka-


Nokia 33310--> Mitsubishi Trium :P --> Nokia 3310--> SE K300i-->SE K700i-->Samsung L760-->LG KU990--> Nokia e72--> Samsung Galaxy SII--> Sony Z3c--> Xperia XZ--> LG G6
 #909847  autor: Xy
 07 lut 2017, 09:54
Morvius pisze:W gwoli ścisłości, dział Hyderpark dzieli się na:
-Humor
-Komputery i konsole
-Muzyka i filmy
-Sport.
Nie widzę tam motoryzacja, meble kosmetyki biżuteria etc. A jak się zakłada wątek? wybierając odpowiedni działa i w nim zakładając odpowiedni temat. To, że się zrobił śmietnik nie znaczy, że nie można tego poukładać więc moja odpowiedź brzmi tak, usunę resztę zbędnych śmieci i odpowiednie przeniosę do poszczególnych działów. Koniec z dziadostwem. I tobie xy też radzę wziąć się za robotę a nie pisanie ze spamerami o pierdołach.
Po pierwsze piszemy "Gwoli ścisłości", nie "W gwoli ścisłości". Taka fraza w języku polskim nie występuje.

Po drugie główny dział Hyde Parku służy do zakładania wątku na temat, który nie łapie się w wymienione podkategorie.

Po trzecie usuwanie tematów, które w żaden sposób nie prowokowały do spamowania, kłótni czy reklam jest zwyczajną nadgorliwością i kłóci się z sensem Hyde Parku.

Po czwarte nazwy własne jak np. nick na forum piszemy wielką literą.

Po piąte nie wszystkie działania na forum muszę odnotowywać sygnaturką w poprawionym poście, przeniesionym wątku, ostrzeżeniu czy banowaniu.




Ja chyba rzucam tę robotę. Skoro Hyde Park to folwark własnego widzimisię Morviusa.
Szkoda, bo jednak kilka lat tu spędziłem i było całkiem fajnie.

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71
 #909861  autor: goral2099
 07 lut 2017, 11:02
Z jednej strony rozumiem Morviusa, bo rzeczywiście śmietnik reklamowo-spamowy się tu zrobił. I te tematy prowokowały do tego. O bagażnik dachowy pretensji nie mam, bo odpowied,i i tak nie otrzymam. Forum puściutkie tak naprawdę.

Z drugiej strony styl tego posunięcia i odzywki Morviusa nie śwadczą zbyt dobrze o autorze (mega eufemizm). ;)
 #909863  autor: Sirmark
 07 lut 2017, 11:17
Morvius pisze:Tak, to prawda. Postanowiłem pozbyć się wpisów, które umarły lub nie zostały ciepło przyjęte i posiadały kilka odpowiedzi. Ponadto postanowiłem zablokować i usunąć tematy, które prowokowały do udostępniania spamu.
Niestety, tak jak parę innych osób muszę stwierdzić, że jednak przesadziłeś z usuwaniem tematów. W ten sposób to można by połowę forum wywalić.
Rozumiem usuwanie nowych tematów założonych z linkiem, będących ewidentnie spamem, ale nie tematów będących długo na forum, coś sensownego jednak wnoszących i mających ileś tysięcy.
Proszę o przywrócenie tych tematów.

Takie kluczowe decyzje powinny być przedyskutowane w dziale dla moderatorów. I tam zapraszam na dalsze rozmowy.

--
Masz juz 18 lat? Oddaj Krew
 #909871  autor: Xy
 07 lut 2017, 11:54
Także ten... Dzięki SirmarK :-)
Widzisz Morvius? I po co Ci była ta samowolka?
I bardzo Cię proszę wytłumacz mi dlaczego miałbym nie pisać w Hyde Parku o motoryzacji, malowaniu ścian czy wyborze obiektywu do aparatu? Czekam na odpowiedź...

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71
 #909882  autor: userro2
 07 lut 2017, 12:47
Nieco wyżej robiłeś wykład o języku polskim, a lepszy nie jesteś.
"Także" oznacza "również". Również ten? Również ten - co?
Ten bełkotliwy tekst używany, gdy autor czuje, że musi coś powiedzieć/napisać, ale nie bardzo wie co, pisze się "tak że, ten", "tak że, tego". Tak jest poprawnie ortograficznie, choć sama fraza nadal jest idiotyczna.
 #909892  autor: Morvius
 07 lut 2017, 13:30
Pozostawię to wszystko bez komentarza. Moja opinia jest wam znana, z pewnością nie będę się już przejmował linkami do reklam lub firm, które was tak w jednym dniu rażą w drugim zaś tęsknicie za nimi niemiłosiernie. Kwestię starych tematów rozumiem. Moje "odzywki" jak to uważacie są uzasadnione niemniej nie dotyczą one tematów publicznych.

Klasyczny obserwator wątku.
 #909896  autor: Xy
 07 lut 2017, 14:16
userro2 pisze:Nieco wyżej robiłeś wykład o języku polskim, a lepszy nie jesteś.
Czasem w grę wchodzi coś takiego jak kontekst wypowiedzi. Zwrot "Także ten..." lub "także tego..." jest stosowany powszechnie i nie jest błędem językowym więc czepianie się na siłę jest czepianiem się na siłę.
userro2 pisze:Ten bełkotliwy tekst używany, gdy autor czuje, że musi coś powiedzieć/napisać, ale nie bardzo wie co, pisze się "tak że, ten", "tak że, tego". Tak jest poprawnie ortograficznie, choć sama fraza nadal jest idiotyczna.
Przyczepianie się Użytkownika gdy czuje, że musi coś napisać i przyczepić się ale nie bardzo wie jak i do czego więc wytyka coś, co wydaje mu się błędne mimo, że ów zwrot błędny nie jest. "Bełkotliwe idiotyzmy" pomijam, nie jest to mój poziom wypowiedzi.

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71
 #909906  autor: goral2099
 07 lut 2017, 14:54
Morvius: Ale nie zrozumiałeś. Chwała Ci za to, że się za tą syzyfową robotę wziąłeś. Naprawdę. To jest potrzebne i dobrze, że się dzieje. Tylko wylałeś dziecko z kąpielą. Nie chodzi o sam fakt usuwania czegoś, bo to jest potrzebne. Tylko się rozpędziłeś za bardzo, moim zdaniem. Forumowicze Ci opisali swoje wątpliwości, ty opisałeś swoje. Nie ma co się obrażać i atakować, bo nie o to tu chodzi, tylko tzw złoty środek trzeba znaleźć.

Wiem, że to dużo więcej roboty niż przy wywalaniu całych wątków, ale tu trzeba by chyba konkretne wypowiedzi niekiedy ciąć i konkretnych użyszkodników banować. To wg mnie jest ten złoty środek...ale jak wspomniałem bardziej czasochłonny.
 #909909  autor: Morvius
 07 lut 2017, 15:16
Aktywnych moderatorów jest nie więcej jak 3. Z doskoku raz na kilka msc może 4. Bez pomocy użytkowników i ich zgłoszeń ciężko jest też samemu ocenić czy dany post/ temat jeszcze żyje i czy coś z niego będzie. Odpowiedzialność spada na barki jednego moderatora podejmującego decyzje. Opinię wyrażają wszyscy. Nie obrażam się, przyjąłem krytykę i wysunąłem odpowiednie wnioski. Proponuję casting na więcej moderatorów skoro tych kilku nie potrafi wszystkich zaspokoić.

Klasyczny obserwator wątku.
 #909910  autor: Xy
 07 lut 2017, 15:16
goral2099 pisze:Morvius: Ale nie zrozumiałeś. Chwała Ci za to, że się za tą syzyfową robotę wziąłeś. Naprawdę. To jest potrzebne i dobrze, że się dzieje. Tylko wylałeś dziecko z kąpielą. Nie chodzi o sam fakt usuwania czegoś, bo to jest potrzebne. Tylko się rozpędziłeś za bardzo, moim zdaniem. Forumowicze Ci opisali swoje wątpliwości, ty opisałeś swoje. Nie ma co się obrażać i atakować, bo nie o to tu chodzi, tylko tzw złoty środek trzeba znaleźć.
I to jest sedno całego wątku. Tyle w temacie.
Dziękuję, idę na spacer, więcej nie mam nic do dodania.
Hyde Park to dział abyśmy pisali O WSZYSTKIM. O wszystkim, nie znaczy, że mamy tolerować SPAM.

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71
 #909956  autor: ManiacGSM
 07 lut 2017, 18:50
Długo się nad tym zastanawiałem jak ugryźć ten orzech-mam tutaj wyłącznie na myśli mój temat o kolumnach w bloku, który poleciał do kosza (i niech tak zostanie), jeżeli tym kogoś uraziłem (zakładając ten temat) to teraz z miejsca Wszystkich przepraszam.

-nie miało to na celu nikogo urazić, a tym samym chciałbym tylko dodać ,że nie było to na celu w żadnym stopniu propagowanie jakiegokolwiek wandalizmu. Dodam ,że również mieszkam na osiedlu i cenię sobie po powrocie z pracy spokój. Ot tak tylko ,chciałem tylko wiedzieć jaki macie w domu sprzęt. Ale jeżeli ktoś to źle zinterpretował i poczuł się tym samym przeze mnie urażony, to jeszcze raz Serdecznie Przepraszam.

Druga sprawa w swoim profilu miałem wpis na kod zniżkowy pewnej firmy przewozowej z której skorzystałem w zeszłe lato raptem trzy- bądź cztery razy. Przez niektórych użytkowników oraz adminów mogło to być źle zrozumiane jako SPAM w moim profilu. Tak więc chciałbym tylko grzecznie wytłumaczyć się ,że z tą firmą nie mam nic wspólnego i dla nich nie pracuję. Natomiast ,aby nie dolewać oliwy do ognia -skasowałem wpis pod swoim profilem o darmowym kodzie. I uroczyście przysięgam ,że to się już więcej nie powtórzy z jakąkolwiek inną promocją- lub firmą. Daję słowo ,że nie będę nic udostępniać ,aby nie łamać regulaminów ,lub być posądzonym o pracę dla jakiejś firmy (większej/mniejszej) z branży IT, Komórkowej ,czy też jak to było w moim przypadku przewozów pasażerskich.

PLUSH na Kartę x1. Virgin Mobile x1, Orange FREE x1, PLAY MIX x1.
iP 5s, NOKIA C7, HUAWEI Y5, BB 9810, NOKIA 2610.
 #909977  autor: Remington
 07 lut 2017, 20:57
Maniac, napisałeś przecież tak:
ManiacGSM pisze:Jak w temacie, jakie kolumny ze wzmacniaczem macie w bloku ? , tak żeby sąsiedzi nie wytrzymywali ??? chodzi mi o moc... :wink: :twisted:
Trzeba mieć naprawdę dużo wyobraźni by zrozumieć to jako coś innego niż chęć dokuczenia sąsiadom ;) Co akurat dobrze rozumiem, bo sąsiedzi potrafią być straszni... Niemniej propagowanie czegoś co nie bez powodu jest wykroczeniem, po prostu publicznie by nie przystawało. To miałem na myśli w swojej wypowiedzi o "wandalizmie".
 #909979  autor: Sirmark
 07 lut 2017, 21:04
Morvius, nie obrażaj się, bo ogólnie robisz dobrą robotę.
To co się stało, ja tego nie traktuje jako "zbrodni", tym bardziej, że cześć wątków można przywrócić. W miarę chyba wyjaśniliśmy i działamy dalej tak, aby było dobrze.

--
Masz juz 18 lat? Oddaj Krew
 #909980  autor: Sirmark
 07 lut 2017, 21:05
Remington pisze:Trzeba mieć naprawdę dużo wyobraźni by zrozumieć to jako coś innego niż chęć dokuczenia sąsiadom
Nie znam tematu, ale wychodzę z założenia, że nawet jak ktoś wpadnie na jakąś głupotę to dobrze jest podyskutować. Z dyskusji można wyciągnąć dobre wnioski. :)

--
Masz juz 18 lat? Oddaj Krew
 #910092  autor: Remington
 08 lut 2017, 13:17
A spamer działa w najlepsze, dzisiaj kolejne wpisy z nowych profili w starych wątkach.
 #910104  autor: goral2099
 08 lut 2017, 14:02
Trzeba wysłać Morv-sygnał! Morvius przybywaj! Jesteś potrzebny. :)
 #910108  autor: Morvius
 08 lut 2017, 14:38
Jajcarze się znaleźli. :P Remington zakładam blokady na IP oraz po nicku. Trzeba się przemęczyć.

Klasyczny obserwator wątku.
 #910117  autor: Mila89
 08 lut 2017, 15:25
Morvius przypominam:
SirmarK pisze: Proszę o przywrócenie tych tematów.
Bo juz 2 dni mijaja a ty dalej nie przywrociles tematow

14 lipca wyłaczyłem AdBlocka-


Nokia 33310--> Mitsubishi Trium :P --> Nokia 3310--> SE K300i-->SE K700i-->Samsung L760-->LG KU990--> Nokia e72--> Samsung Galaxy SII--> Sony Z3c--> Xperia XZ--> LG G6