DAJ CYNK
  • Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.
Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.

Moderator: Moderatorzy

 #909736  autor: Mila89
 06 lut 2017, 18:15
Forum jak wiadomo umiera jednym z niewielu dzialow ktory jednak zyje jest dzial "hyde park" w opisie tego dzialu czytamy:


"Tu można pisać O WSZYSTKIM w jakikolwiek sposób - ale bez używania wulgaryzmów i obrażania innych.



O WSZYSTKIM a tymczasem Morvius postanowił jednoosobowo de facto o zamknieciu tego działu poprzez usuniecie kilkunastu tematów... przejrzałem pobierznie te tematy wiele z nich bylo wartosciowych wiele reprezentowalo odpowiedni poziom(nawet Morvius sie w nich wypowiadal) a tymczasem arbitralnie zostaly wyrzucone. Bardzo prosze o ponowna weryfikacje i przywrocenie wiekszosci. To ze wg Morviusa jakis temat "prowokuje spam to nie jest zaden argument, spamu tam nie ma ale idac tym tropem 99% tematow mozna wywalic do kosza

14 lipca wyłaczyłem AdBlocka-


Nokia 33310--> Mitsubishi Trium :P --> Nokia 3310--> SE K300i-->SE K700i-->Samsung L760-->LG KU990--> Nokia e72--> Samsung Galaxy SII--> Sony Z3c--> Xperia XZ--> LG G6
 #909743  autor: Xy
 06 lut 2017, 18:52
Właśnie tak patrzę, że poleciało wiele tematów wcale nie zachęcających do spamowania. Wiele z nich zakładanych było przez osoby którym ostatnie, co można zarzucić to spamowanie... Nie wiem o co chodzi :shock:

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71
 #909751  autor: Mila89
 06 lut 2017, 19:05
XY w czesci z nich zarowno ty jak i Morvius sie wypowiadaliscie... byly tematy gdzie co kupic gdzie wynajac co ktos poleca na prezent itd... tematy wytrzymaly pare lat czesc z nich miala wiele wypowiedzi a tutaj nagle Bang i koniec nagle za "fabryke spamu" zostaly uznane. Moze wywalcie caly dzial?

14 lipca wyłaczyłem AdBlocka-


Nokia 33310--> Mitsubishi Trium :P --> Nokia 3310--> SE K300i-->SE K700i-->Samsung L760-->LG KU990--> Nokia e72--> Samsung Galaxy SII--> Sony Z3c--> Xperia XZ--> LG G6
 #909752  autor: Xy
 06 lut 2017, 19:09
To nie ja usuwam hurtowo połowę Hyde Parku. Owszem, były wątki typowo spamerskie do nabijania postów, reklamowania Bóg wie czego ale widziałem, że było wiele sensownych i one także wyleciały w kosmos. Było pytanie o felgi samochodowe, koszula na prezent, gdzie kupić fajny zegarek, mój wątek o stronie typu wiadomości, bagażnik dachowy czy prezent na 40 urodziny. Sorry ale ja kompletnie nie rozumiem działania polegającego na koszeniu tego typu wątków.

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71
 #909753  autor: Morvius
 06 lut 2017, 19:13
Tak, to prawda. Postanowiłem pozbyć się wpisów, które umarły lub nie zostały ciepło przyjęte i posiadały kilka odpowiedzi. Ponadto postanowiłem zablokować i usunąć tematy, które prowokowały do udostępniania spamu. Wybaczcie ale nie rozumiem tej bulwersacji. W sobotę usunąłem 94 zgłoszenia z Hyderpark o spamowaniu, dziś jest problem, że zablokowałem tematy generujące spam. Podejścia nie zmienię. Dalej będę blokował i usuwał wszytko co przyciąga spamerów oraz reklamodawców wszelakich usług niezwiązanych z polityką portalu. Nawet środki na pryszcze się znalazły.

Klasyczny obserwator wątku.
 #909755  autor: Xy
 06 lut 2017, 19:18
Mój wątek dot. strony z wiadomościami to był spam? Wątek o wyborze felg to był spam? Pytanie o bagażnik dachowy to był spam?

W takim razie dlaczego zostały wątki typu Pokemon Go, wynajem auta w Krakowie, inwestycja w złoto czy buty do 300 zł?
Było wykosić wszystko jak leci. A najlepiej usunąć cały Hyde Park i byłby spokój.

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71
 #909758  autor: Remington
 06 lut 2017, 19:39
Xy pisze:Mój wątek dot. strony z wiadomościami to był spam? Wątek o wyborze felg to był spam? Pytanie o bagażnik dachowy to był spam?
Strona z wiadomościami - sam się zdziwiłem (moderator zamknął dyskusję moderatorowi - dobre!), szczególnie, że pytałeś o wiadomości także technologiczne itp., a to ewidentnie w tutejszej tematyce. Sam ciekaw byłem tamtych propozycji. Podobnie wątek gdzie założyć maila i dlaczego - ale on został zaspamowany. I tylko te.

Natomiast co do reszty... Pomijając zdradzający zamiar wandalizmu i chamstwa temat o kolumnach w bloku. Sorry, ale to nie forum o felgach, prezencie na 40. urodziny, postanowieniach noworocznych, nauce języka, fajnej koszulce itp. Takie pytania w większości zadawali spamerzy - kopiując czyjeś pytania sprzed lat z netu, jak np. tu:
viewtopic.php?p=907030#p907030
albo tu:
viewtopic.php?f=37&t=88356#p907022

Pod wpływem pojawiającego się spamu nabrałem przekonania, że Hyde Park dawno już stracił rację bytu. Z kolei czy forum umiera - dzisiaj było sporo postów w zupełnie normalnej forumowej tematyce.

Z tych 94 zgłoszeń jakieś 2/3 to pewnie moje :D Powtórzę jednak co pisałem wcześniej. Zamykanie wątków i przenoszenie do kosza wcale nie uprzykrza życia spamerom. Wklejone przez nich linki nadal są widoczne dla wyszukiwarek. Albo trzeba wyżynać z postów linki, albo kasować całe posty.
 #909761  autor: Xy
 06 lut 2017, 19:47
Hyde Park był po to, by można było sobie luźniej porozmawiać nie tylko na tematy stricte telekomunikacyjne. Także właśnie o felgach, samochodach, stronach www, wyborze farb do mieszkania czy jakości powietrza. Na każdym forum, gdzie piszę jest taki wątek i nikt nie ma nic przeciwko tematom jak wyżej dopóki leżą sobie w odpowiednim dziale.
Ale skoro mamy tutaj pisać tylko i wyłącznie o telefonach i sieciach to chyba Hyde Park stracił rację bytu. Rozumiem usuwać wątki reklamowo spamerskie nic nie wnoszące do dyskusji. Ale obecne działanie to moim zdaniem lekka przesada.
A jeśli już tak zaawansowane czystki to Hyde Park ma 66 stron. Jak szaleć to szaleć...

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71
 #909762  autor: Remington
 06 lut 2017, 19:53
Xy, wchodzę na forum, klikam jak zawsze link "Zobacz nowe wątki" i widzę połowę wpisów w Hyde Parku na tematy, które wymieniłeś. Z czego większość to spam. Odechciewa się wertować tę listę i wyszukiwać wątki związane z tematyką forum. Hyde Park to poprostu śmietnisko, w którym w dodatku kłębi się od spamu.

Na post o woni z psiego pyska sam odpisałeś zwracając autorowi uwagę. Tyle, że psu śmierdziało... 8 czy 9 lat temu i to komuś z zupełnie innego forum. Podobnie z wątkiem viewtopic.php?p=900559#p899456 założonym przez spamera, podjąłeś dyskusję zamiast zamknąć. Itd.
 #909766  autor: Xy
 06 lut 2017, 20:01
Bo prawda leży po środku, a wiele wątków poleciało niesłusznie. Jasne, że wątek o tym, że kundlowi wali z japy nie nadaje się nawet na hajt park ale w dalszym ciągu uważam, że tematy np. moto powinny tam zostać. Swego czasu był nawet postulat o utworzenie takiego podforum. No ale skoro lepiej wywalić...
BTW skoro te tematy nie nadają się do HP to o czym można tam pisać?
BTW 2 Zobacz ilu z obecnych moderatorów w ogóle już się nie udziela bądź wpada bardzo rzadko. Zastanawiam się ale chyba z czasem i ja opuszczę ten okręt...

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71
 #909769  autor: Morvius
 06 lut 2017, 20:04
xy podaj mi proszę 4 kategorie do jakich należy Hyderpark?

Klasyczny obserwator wątku.
 #909771  autor: Remington
 06 lut 2017, 20:08
Xy pisze:BTW 2 Zobacz ilu z obecnych moderatorów w ogóle już się nie udziela bądź wpada bardzo rzadko.
To fakt. Dziękuję Morviusowi za reakcję, lepiej późno niż wcale ktoś zaczął tu sprzątać.
 #909775  autor: Xy
 06 lut 2017, 20:14
Morvius pisze:xy podaj mi proszę 4 kategorie do jakich należy Hyderpark?
Hyde Park główny oraz: Sport, Film i Muzyka, Komputery i Konsole oraz Humor.

Z opisu działu: "Tu można pisać o wszystkim w jakikolwiek sposób - ale bez używania wulgaryzmów i obrażania innych."
Gdzie jest więc zakaz zakładania tematu np. Moto? Nie upieram się, że taki temat MUSI BYĆ. Ale powiedz mi dlaczego jeden z tego typu wątków wyleciał. Nie było spamu, reklam ani nic...

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71
 #909776  autor: Morvius
 06 lut 2017, 20:19
W gwoli ścisłości, dział Hyderpark dzieli się na:
-Humor
-Komputery i konsole
-Muzyka i filmy
-Sport.
Nie widzę tam motoryzacja, meble kosmetyki biżuteria etc. A jak się zakłada wątek? wybierając odpowiedni działa i w nim zakładając odpowiedni temat. To, że się zrobił śmietnik nie znaczy, że nie można tego poukładać więc moja odpowiedź brzmi tak, usunę resztę zbędnych śmieci i odpowiednie przeniosę do poszczególnych działów. Koniec z dziadostwem. I tobie xy też radzę wziąć się za robotę a nie pisanie ze spamerami o pierdołach.

Klasyczny obserwator wątku.
 #909785  autor: Morvius
 06 lut 2017, 20:54
Apeluję również do użytkowników o zgłaszanie treści, które waszym zdaniem nie mieszczą się w ramie regulaminu. Każde zgłoszenie zawsze jest rozpatrywane indywidualne, jesteśmy do waszej dyspozycji. :) Nie gryziemy.

Klasyczny obserwator wątku.
 #909790  autor: ObserwatorZRamieniaONZ
 06 lut 2017, 21:34
Nie podoba mi się sam fakt usuwania postów z hyde parku jeżeli nie były one jednoznacznie spamem lub spamogenne tylko i wyłącznie przez widzi mi się jednego moderatora. Na podstawie czego zostało to usunięte?Oczywiście oprócz instynktu Morviusa.
Gdzie jest jakiś regulamin tej piaskownicy? A jeżeli jest takowy to na pewno jest tam mowa o pisaniu posta pod postem! Morvius, jako mod powinieneś to wiedzieć, a sam przyczyniasz się do tego syfu. Używaj edycji!
Morvius pisze:I tobie xy też radzę wziąć się za robotę a nie pisanie ze spamerami o pierdołach.
A po takiej gówniarskiej odzywce to na jego miejscu już zdałbym narzędzi i porzucił ten padół rozpaczy.
Gdzie jest stare telepolis? Gdzie czasy sprzed moderatorów oderwanych od słuchawki callcenter, którym się wydaje, że mając rangę moda coś znaczą i traktują innych z góry!
Byłem tutaj pod innym nickiem praktycznie od 2007-2012 i tęsknie za tamtymi czasami, ale widzę jasno, że one już nie wrócą.
Forum umiera i w sumie dobrze, nie ma nad czym rozpaczać. Telepolis po przejęciu przez comperie tez stoi w miejscu, Witek coś tam próbował zaklinać rzeczywistość, ale w końcu sam odszedł widząc jaki dom publiczny tutaj zapanował.

Dobrej nocy wszystkim, a moderatorom rozsądku życzę.
 #909843  autor: Mila89
 07 lut 2017, 09:16
Morvius a co z dzialem Android??? Sa ta glowne tematy: HTC LG Sony Samsung ale jezeli ktos pisze np o Xiaomi Opto czy innych wynalazkach to pisze "pod glownymi tematami" tez wywalisz te tematy?
Te glowne dzialy nie powstaly poto zeby pokazac tematy na jakie nalezy sie wypowiadac ale poto zeby osoba szukajaca np Humoru nie musiala sie przebijac przez 50 stron

To jest Hyde park i kazdy temat o ile nie jest jaskrawie reklamowy i wulgarny powinien zostac
Morvius pisze: I tobie xy też radzę wziąć się za robotę a nie pisanie ze spamerami o pierdołach.

A za ten tekst to powinienes wyleciec... ew XY powinien zlozyc wypowiedzenie.

14 lipca wyłaczyłem AdBlocka-


Nokia 33310--> Mitsubishi Trium :P --> Nokia 3310--> SE K300i-->SE K700i-->Samsung L760-->LG KU990--> Nokia e72--> Samsung Galaxy SII--> Sony Z3c--> Xperia XZ--> LG G6
 #909847  autor: Xy
 07 lut 2017, 09:54
Morvius pisze:W gwoli ścisłości, dział Hyderpark dzieli się na:
-Humor
-Komputery i konsole
-Muzyka i filmy
-Sport.
Nie widzę tam motoryzacja, meble kosmetyki biżuteria etc. A jak się zakłada wątek? wybierając odpowiedni działa i w nim zakładając odpowiedni temat. To, że się zrobił śmietnik nie znaczy, że nie można tego poukładać więc moja odpowiedź brzmi tak, usunę resztę zbędnych śmieci i odpowiednie przeniosę do poszczególnych działów. Koniec z dziadostwem. I tobie xy też radzę wziąć się za robotę a nie pisanie ze spamerami o pierdołach.
Po pierwsze piszemy "Gwoli ścisłości", nie "W gwoli ścisłości". Taka fraza w języku polskim nie występuje.

Po drugie główny dział Hyde Parku służy do zakładania wątku na temat, który nie łapie się w wymienione podkategorie.

Po trzecie usuwanie tematów, które w żaden sposób nie prowokowały do spamowania, kłótni czy reklam jest zwyczajną nadgorliwością i kłóci się z sensem Hyde Parku.

Po czwarte nazwy własne jak np. nick na forum piszemy wielką literą.

Po piąte nie wszystkie działania na forum muszę odnotowywać sygnaturką w poprawionym poście, przeniesionym wątku, ostrzeżeniu czy banowaniu.




Ja chyba rzucam tę robotę. Skoro Hyde Park to folwark własnego widzimisię Morviusa.
Szkoda, bo jednak kilka lat tu spędziłem i było całkiem fajnie.

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71
 #909861  autor: goral2099
 07 lut 2017, 11:02
Z jednej strony rozumiem Morviusa, bo rzeczywiście śmietnik reklamowo-spamowy się tu zrobił. I te tematy prowokowały do tego. O bagażnik dachowy pretensji nie mam, bo odpowied,i i tak nie otrzymam. Forum puściutkie tak naprawdę.

Z drugiej strony styl tego posunięcia i odzywki Morviusa nie śwadczą zbyt dobrze o autorze (mega eufemizm). ;)
 #909863  autor: Sirmark
 07 lut 2017, 11:17
Morvius pisze:Tak, to prawda. Postanowiłem pozbyć się wpisów, które umarły lub nie zostały ciepło przyjęte i posiadały kilka odpowiedzi. Ponadto postanowiłem zablokować i usunąć tematy, które prowokowały do udostępniania spamu.
Niestety, tak jak parę innych osób muszę stwierdzić, że jednak przesadziłeś z usuwaniem tematów. W ten sposób to można by połowę forum wywalić.
Rozumiem usuwanie nowych tematów założonych z linkiem, będących ewidentnie spamem, ale nie tematów będących długo na forum, coś sensownego jednak wnoszących i mających ileś tysięcy.
Proszę o przywrócenie tych tematów.

Takie kluczowe decyzje powinny być przedyskutowane w dziale dla moderatorów. I tam zapraszam na dalsze rozmowy.

--
Masz juz 18 lat? Oddaj Krew