DAJ CYNK
  • Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.
Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.

Moderator: Moderatorzy

 #899352  autor: Xy
 09 gru 2016, 19:18
Mało wątków, mało postów. Ludzi też jakby ubyło. Znanych forumowiczów jakoś nie widzę... Cóż to się stało moi drodzy z naszym Telepolisem?

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71
 #900084  autor: lodyga
 14 gru 2016, 17:52
To samo co kiedys z siemensiakiem :( RIP.
 #900087  autor: Ramirez
 14 gru 2016, 18:05
Facebook zabija internet. Fora umierają. Niektóre jakoś tam się maja ale w porównaniu do tego co było 10 lat temu to jest bieda.
 #902861  autor: babeo
 31 gru 2016, 21:59
Temat założony 3 tygodnie temu, a w nim 3 posty. To najlepsze podsumowanie tego, czym jest teraz telepolis. Ale to wszechwiedzący pewnie już sam wie, ale nie nie przyzna.

Jednak tak w paru słowach, po co w ogóle wchodzić jeszcze na telepolis i generować odsłony Compieri? Kogo bawi ta szata graficzna w stylu lat 90, która na ekranie full hd nie zajmuje nawet połowy ekranu? Tak jak napisał Xy, starych forumowiczów już nie ma, a nowych już nie będzie. Cały serwis te relikt przeszłości. Newsy pojawiają się z opóźnieniem. Testy telefonów w formie pisanej są przeżytkiem, gdy mamy o wiele lepsze u jutuberów.

W chwili obecnej telepolis nie jest już żadną marką, nie wyznacza żadnych trendów czy kierunków. Otwarciem trumny (która właśnie zasypujemy) było wprowadzenie płatnego dostępu. Były szumne zapowiedzi dodatkowych tekstów a wyszło z tego jedno wielki ZERO.

Jako to oczywiście z wielkim smutkiem jako forumowicz z ponad 10 letnim stażem. Jedyne co nam pozostaje to wspomnienia jak tu kiedyś było fajnie.
 #903143  autor: Sirmark
 02 sty 2017, 14:00
Babeo, ale co mam napisać. Wolę się skupić na czymś konkretnym niż tłumaczyć to co robiliśmy.
Przez wszystkie lata robiliśmy wszystko tak jak na początku. Minęło 12 lat. Może jednak to rynek się zmienił i odbiorca, który potrzebuje czegoś innego? Może ludzie już nie potrzebują aż tak profesjonalnego podejścia do wszystkich tematów?

Wymagane są zmiany i z nowym rokiem już się odbywają.

--
Masz juz 18 lat? Oddaj Krew
 #903148  autor: babeo
 02 sty 2017, 14:34
SirmarK, oczywiście że rynek się zmienił i odbiorcy się zmienili. Kluczowym jest to co napisałeś:
SirmarK pisze:Przez wszystkie lata robiliśmy wszystko tak jak na początku.
i tu leży pies pogrzebany i problem. My się zmieniliśmy, rynek się zmienił, a telepolis.pl się nie zmieniło. Coś tu chyba nie pasuje? :(
 #903150  autor: Sirmark
 02 sty 2017, 14:44
Babeo, ja tu nie widzę sprzeczności, zawsze wizja była taka, aby robić wszystko na najwyższym poziomie. Zakładaliśmy, że nawet przy zmianie rynku, będzie potrzeba dobre jakości.
Oczywiście dalej mamy ogromne grono czytelników, ale ono może być zdecydowanie większe.

--
Masz juz 18 lat? Oddaj Krew
 #903224  autor: limaK
 02 sty 2017, 21:46
A co z forum? Jak można zdobywać użytkowników, a nie ich tracić, podczas gdy czas się tu zatrzymał kilka lat temu i trzeba dobrze się przyjrzeć datom postów, żeby siebie z błędu wyprowadzić. Jak mają niektóre działy nie zachodzić pajęczyną skoro nomen omen MOBILNIE nie da się z forum normalnie korzystać od ręki, tylko trzeba wykupywać dostęp do zewnętrznej apki... Konkurencja rozwijała skrzydła a tu taki zonk, a przecież forum i serwis to integralna całość, jedno napędza drugie. Sytuacja była do wygrania, była...
 #903227  autor: toomi
 02 sty 2017, 22:26
Jakie są powody odejścia Witka?
 #907976  autor: znawca
 28 sty 2017, 22:17
babeo generalnie masz rację, ale jednej herezji ci nie mogę darować. Testy telefonów w formie pisanej są sto razy lepsze niż filmiki, chociażby dlatego że czytać mogę prawie wszędzie, a oglądać z dźwiękiem już nie... ileż razy się wkurzałem, że zamiast tekstu na interesujący mnie temat jest filmik i muszę czekać aż wrócę do domu, żeby go na spokojnie obejrzeć.

Co zaś do śmierci Telepolis... Ja odszedłem na Spider's Web i Antyweb - więcej tam tekstów, pojawiają się szybciej, no i sto razy ładniejsza strona.

DLACZEGO BBCODE NIE DZIAŁA?!
 #908262  autor: Xy
 30 sty 2017, 09:26
znawca pisze:babeo generalnie masz rację, ale jednej herezji ci nie mogę darować. Testy telefonów w formie pisanej są sto razy lepsze niż filmiki, chociażby dlatego że czytać mogę prawie wszędzie, a oglądać z dźwiękiem już nie...
Popieram.
A ja nawet będąc samemu w domu wolę cokolwiek przeczytać niż oglądać. Na YouTube jest kanał z testami "Mobzilla". Testy może i fajne ale w dalszym ciągu wolę czytać niż słuchać chłopaka mówiącego z szybkością karabinu maszynowego. Do oglądania to może być śmieszny film z kotami, Fail Army, Historia Bez Cenzury czy podobne.
znawca pisze:Co zaś do śmierci Telepolis... Ja odszedłem na Spider's Web i Antyweb - więcej tam tekstów, pojawiają się szybciej, no i sto razy ładniejsza strona.
Na Spider's rządzi Maciej G. z uwielbieniem dla Microsoftu :D W sumie jego teksty czytam trochę dla śmiechu :-)
Jednak mówiąc szczerze na Spiderku, Anty czy Komórkomanii jest więcej niusów, ciekawie opisywane...
Na Telepolis zostało przyzwyczajenie. Może zmieni się na lepsze?

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71
 #908669  autor: znawca
 01 lut 2017, 10:59
Xy pisze: Na Telepolis zostało przyzwyczajenie. Może zmieni się na lepsze?
Oby :P wciąż tu zaglądam z nadzieją

Na YouTube wchodzę po speed testy telefonów (np: od PhoneBuff) oraz gdy chcę zobaczyć jak wygląda interfejs jakiegoś urządzenia.

Komórkomanii nie wspomniałem celowo, bo mają techniczne problemy ze stroną... a może to zamierzone, że poprawnie wyświetla się tylko na smartfonach, natomiast na komputerze nie widać połowy elementów? :D
Xy pisze: Na Spider's rządzi Maciej G. z uwielbieniem dla Microsoftu :D
Ja wolę ekipę po stronie Apple :smt005 ale ogólnie blogerzy technologiczni są fajni, tylko brzmią trochę niewiarygodnie, polecając Chromebooki, smartwatche i komputery hybrydowe jako sprzęt do pracy :D

DLACZEGO BBCODE NIE DZIAŁA?!
 #908717  autor: garfield-
 01 lut 2017, 14:54
z tym robienie wszystkie w dobrej jakości, to bym nie przesadzał, ja tak naprawdę nie wiele widzę wkładu, jako użytkownik forum. Ze zmianami na forum, o które prosiliśmy już niezliczoną ilość razy na czele. Chyba pobiliście nawet szybkość zmian w systemach dawnej TP (tak miałem z tym styczność i wiem co to ), a zostało już Wam tylko PKP do porównania. No sorry ale ile można robić zmiany 3 lata ? Obecnie chyba jedyną Waszą wartością jest ta garstka użytkowników, którym się jeszcze chce, ale tez blednie. Ja w ogóle nie korzystam ze strony czy tej śmiesznej Waszej porównywarki, którym wyciąłem na wstępie - tak naprawdę przez to zmusiliście mnie się do tego, że wziałem się za konfigurację adblocka.

....a może czegoś nie doceniam(y). pochwalcie się sukcesami z ostatnich 2 lat!
Porównywarka już znamy, to że Wam stuknęło 11 lat i 12 lat i żyjecie to też super, ale co jeszcze ?
No dobra seria rozmów witka z zaproszonymi gośćmi - jest czymś nowym.
Poza tym nie widzę, ale chętnie zobaczę co jeszcze.
 #908785  autor: Remington
 01 lut 2017, 21:41
garfield- pisze:No dobra seria rozmów witka z zaproszonymi gośćmi - jest czymś nowym.
Była.
 #908854  autor: forum_tg
 02 lut 2017, 11:12
Wg mnie ludzie uciekają gdyż na forum nastała stagnacja. A kto się nie rozwija, to się cofa. Przykre ale prawdziwe.
W dobie portali społecznościowych, rozwoju konkurencji, trzeba przyciągać userów.
 #909526  autor: Remington
 05 lut 2017, 21:33
Dziwi mnie, że liczne spamerskie posty trafiają do kosza, zamiast być usuwane. Taki post, z linkiem w treści jest nadal widoczny dla wyszukiwarek, a właśnie o to chodzi spamerom, bo poprawia pozycjonowanie.
 #909533  autor: Niezgodna7
 05 lut 2017, 21:55
Mnie bardziej dziwi, że post obraźliwy, w stylu że ktoś mnie rżnie w du.ę - pozostaje, a mój wpis pod tym obraźliwym (jedynie zwracający uwagę na taką wypowiedź w moim kierunku) — jest kasowany przez administrację.

B. O.

Ewidentnie nie wypiję herbatki z administracją Telepolis
 #909544  autor: cyanoone
 05 lut 2017, 22:28
Według mnie mniejsza aktywność na forum jest spowodowana bardzo niskimi cenami na rynku. Do 30 zł miesięcznie mamy oferty, które na dobrą sprawę różnią się pakietem internetu (duży lub bardzo duży), więc nikt sieci nie zmieni z powodu kilu(nastu) nieużytecznych GB. Kiedyś było drogo to się kombinowało, teraz w pakietach all in one nie ma co kombinować. Swoje robi też administracja Telepolis, która nie radzi sobie z utrzymaniem porządku na forum (spam posty w tematach prowadzonych od lat), płatny Tapatalk, reklamy wszędzie, mało ciekawych tematów. Wchodzę tu podobnie jak kolega Xy (i pewnie wielu innych) czyli z przyzwyczajenia.

Plus-->Play (2015) -->Plus (2018)
Klucz-->Orange-->Lajt (2017)
 #909817  autor: DanielR
 06 lut 2017, 23:25
Dokładnie! Też tak uważam. Już jakiś czas temu zwracałem na to uwagę. Po prostu, czasy "wielkich rewolucji" w telekomunikacji mobilnej - zarówno pod względem cen, usług, jaki sprzętu - skończyły się. Przeciętny Kowalski nie ma już za bardzo czym się rajcować. To, co oferują mu obecnie operatorzy + producenci sprzętu, zaspokaja jego potrzeby w 110%. A wiec i nie widzi jakiejś specjalnej potrzeby/chęci zaglądania na takie strony, jak Telepolis.

Z sieci komórkowych korzystam począwszy od 2004 roku.
Aktualny numer:
Era Tak Tak -> Play Fresh / Play na Kartę (MNP) -> Virgin Mobile (MNP)
 #909831  autor: forum_tg
 07 lut 2017, 06:34
dodatkowo też odnoszę wrażenie że operatorzy w ostatnim czasie zmniejszyli ilość promocji, ofert które obniżą w znaczący sposób koszty.
A to, że cena już jest zadowalająca, więc trudno czasami przekonać ludzi żeby wykonali ileś kroków bo zaoszczędzą ok 2-5 zł.