DAJ CYNK
  • Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.
Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.

Moderator: Moderatorzy

 #853005  autor: Sirmark
 26 lut 2016, 13:08
Temat wątków "tasiemcowych". Swego czasu uznaliśmy, że całą dyskusję dotyczącą określonego tematu (np. na temat konkrentej oferty) pakujemy w jeden wątek. Wątki te się na tyle jednak rozrastają, że nawet ciężko je moderować.

Temat wrócił choćby w postaci wypowiedzi Gregrina
Gregrin pisze:Sa watki tasiemce ale po co ? Jakby zostawić pierwsza i ostatnie parę stron takiego postu to jakie były by straty ?? Żadne, bo z tego nikt przecież nie korzysta, nie odwołuję się i nie czyta ;)
Moim zdaniem warto by siąść, zobaczyć na zawartość forum i po dobrym przeanalizowaniu całej konstrukcji (przedyskutowaniu z użytkownikami ?) zbudować parę wątków głównych (specjalnie zatytułowanych? podwieszonych?) w którym byłyby tylko informacje. Oczywiście można by w takich watkach pisać ale treści nie leżały by tam długo tylko admini albo dodawaliby je do pierwszego postu (a posty usuwali z wątku) jako nowe info/uaktualnienie albo przerzucali by do wątku z dyskusja (w stylu hydepark) albo usuwali.
Tak budowało by się aktualny watek + spore FAQ małym nakładem sil. Pytania w wątku dyskusyjnym po których następowało by podanie linku do tematu głównego mogło by bardzo szybko lądować w koszu (łatwo je zauważyć) i tym samym dyskusja tez nie była by jakoś specjalnie zakłócana a osoba zadająca pytanie miałaby swoja odpowiedz (a post w koszu).
Tak więc, pytanie do was. Jaki przyjmujemy schemat, tak aby był i większy porządek, wygoda i większa możliwość kontroli nad bałaganem w tych tasiemcowych tematach?
Jak będzie dla was wygodniej?

--
Masz juz 18 lat? Oddaj Krew
 #853019  autor: bazooka
 26 lut 2016, 13:33
A w jakim stopniu jest w stanie nad tym zapanować obecna moderacja :?:

Jeśli dokładnie się przyjrzymy, mimo że są przesłanki by coś wydzielić z jednego wątku do nowego, moderatorzy tego nie robią. Po drugie pojedyncze zdanie, jak Gregrina, z którym się zgadzam, nie musi być wcale wolą większości forumowiczów.
Jeśli mogę coś zasugerować to ankietę 2tyogniową z konkretnym pytaniem dotyczącym obowiązku moderacji/porządkowania tematów przez moderatorów, i nie tylko wówczas gdy im się to podoba.
Niezmierne ciekawe są dla mnie odpowiedzi w tym temacie moderatorów, dlatego proszę tu o ich wypowiedzi - być może wyjdzie szydło z worka, komu się tu pewnych rzeczy po prostu robić nie chce, innymi słowy: mają na porządek na forum wylane :?:
 #853033  autor: Golarz Filip
 26 lut 2016, 13:52
Jeśli dobrze rozumiem to co zostało napisane przez Gregrina, to jestem za. W mojej opinii jest Nas- zielonych ludzików na tyle dużo- że ogarniemy temat. Tylko muszą być jasne deklaracje czego chce większość. Trzeba pamiętać, że wszystkich się nie zadowoli ale każda zmiana czy odświeżenie formatu wychodzi na plus.
 #853041  autor: reboot
 26 lut 2016, 14:13
Powinno się tworzyć kolejne wątki o nazwie np. FAKT Mobile ( informacje,rozmowy,pytania,problemy ) cz. 2, kopiując np. pierwszy post z części pierwszej + zamykając część pierwszą i dodając link do niej w pierwszym poście nowego wątku.

Nic nie powinno być definitywnie kasowane, bo czasem nawet informacje sprzed kilku lat mogą być dla kogoś istotne.

WKS
 #853049  autor: piechucki
 26 lut 2016, 14:46
reboot pisze:Nic nie powinno być definitywnie kasowane, bo czasem nawet informacje sprzed kilku lat mogą być dla kogoś istotne.
... a ktoś "robiący porządek" może to usunąć "na wieki wieków, amen" ... :(
 #853143  autor: Gregrin
 26 lut 2016, 23:12
Moje zdanie już jest znane i dalej uważam to za dobry a do tego dość prosty sposób na ogarniecie tego wszystkiego
reboot pisze:Powinno się tworzyć kolejne wątki o nazwie np. FAKT Mobile ( informacje,rozmowy,pytania,problemy ) cz. 2
Tu bardziej chodzi o sposób tworzenia. Bo nowe watki o tym samym i powtarzanie czegoś co było 10, 20 czy ileś tam stron wstecz to nic nowego ;) Np w temacie o RBME http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic ... start=1530 Moim zdaniem należy takie watki wydzielać i umieszczać link w spisie żeby można było później do nich wracać, dodawać kody, nowe informacje itp. Zostawiając to w wątku nie ma szans na powrót do tematu i najpewniej co jakiś czas temat się będzie powtarzał.
No i nie jestem za rozbijaniem wszystkich wątków np o przedłużeniach umowy w abonamentach. Ale tam tez można pierwszy post wykorzystać do linkowania popularnych/atrakcyjnych ofert które przewijają się w temacie (np play za 19,90). Tam rozdrabnianie nie ma sensu ale możliwość zobaczenia kto/kiedy co ugrał może dać szybki obraz sytuacji.
reboot pisze:Nic nie powinno być definitywnie kasowane, bo czasem nawet informacje sprzed kilku lat mogą być dla kogoś istotne.
I nie musi. Stare długie tematy można zostawić na dyskusje albo utworzyć nowe już odpowiednio przemyślane a tamte same odejdą w zapomnienie.
Nie wiem jaki to ma wpływ na obciążenie serwisu ale jeśli istotne to skopiowanie pierwszej i ostatniej strony z tematu żeby utworzyć nowy i odstawić stary można przeprowadzać regularnie bo w takich watkach będą tylko informacje o okresowych awariach/problemach itp.
 #853144  autor: cyanoone
 26 lut 2016, 23:43
Moim zdaniem warto wydzielić nowy wątek jeżeli stało się coś ważnego dla danego tematu np. całkowita zmiana oferty Virginmobile.

Plus-->Play (2015) -->Plus (2018)
Klucz-->Orange-->Lajt (2017)
 #854406  autor: Sirmark
 04 mar 2016, 16:32
cyanoone pisze:Moim zdaniem warto wydzielić nowy wątek jeżeli stało się coś ważnego dla danego tematu np. całkowita zmiana oferty Virginmobile.
Tak mi się też wydaje.
Wątek powinien być w miarę konkretny, a jakby pierwsza strona zawierała najważniejsze informacje, to powinno to sporo załatwiać. Bo ze zbyt dużym przerzucaniem z jednego wątku w drugi to raczej tu za dużo nie wyjdzie.

To może na początek zmieńmy coś z jednym tematem i zobaczymy?

--
Masz juz 18 lat? Oddaj Krew
 #854422  autor: bazooka
 04 mar 2016, 17:37
Z całym szacunkiem, ale zobacz sam - jakie zainteresowanie przez modów... jeden Golarz zaangażowany w porządkowanie...reszta ma to gdzieś...
Co z tego, że coś wydzielimy, jak nikt tego nie będzie pilnował, bo po co - ich zdaniem jest wszystko okey, i jak widać użytkownikom nic nie przeszkadza.
Ja tam się wycofuje ze swoich propozycji - niestety społeczność przewijająca się przez to forum nie jest wart porządków - przykro mi - ale taka prawda...
...i tak wejdzie, nic nie poszuka, założy kolejny wątek - zapyta - otrzyma odpowiedź i odejdzie.
Policz Adminie ile masz na forum aktywnych, niedawno logowanych użytkowników, którzy mają ponad 10 postów choćby i nie założyli nowego wątku :?:
Mimo wszystko dzięki za chęci SirmarK - doceniam.
 #854776  autor: Mila89
 07 mar 2016, 13:43
Wypowiem sie jako jeden z "autorow" Tematow 'tasiemcowych" czyli ten dot predkosci internetu... wg mnie powinno to pozostać na obecnym poziomie tzn bez zadnej ingerencji. Temat o ktorym mowie dotyczy predkosci internetu... ma prawie 6 lat i doskonale tam widać jak ewoluowały predkosci uzytkownikow... jak sie zmienialy poglady na to co szybkie a co wolne... jezeli teraz wszystko skasujecie a zostawicie tylko ostatnie strony to wszystko przepadnie

Pozatym ja nie wiem w czym jest wiekszy problem w moderowaniu tematu ktory ma np 1500 komentarzy od tego co ma 30 komentarzy. Czy wy serio za kazdym razem patrzycie na wszystkie strony i wszystkie posty w ciagu ost 6 lat czy tylko na te powiedzmy z ostatniego tygodnia?

14 lipca wyłaczyłem AdBlocka-


Nokia 33310--> Mitsubishi Trium :P --> Nokia 3310--> SE K300i-->SE K700i-->Samsung L760-->LG KU990--> Nokia e72--> Samsung Galaxy SII--> Sony Z3c--> Xperia XZ--> LG G6