DAJ CYNK
  • Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.
Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.

Moderator: Moderatorzy

 #842779  autor: reboot
 29 gru 2015, 20:58
Cześć, czołem, kluski z rosołem.
Czy w obecnej wersji phpbb na forum jest możliwość włączenia skrótów klawiszowych takich jak np. ctrl+b jako pogrubienie itp?
Oraz aby kliknięcie na login osoby przenosiło jego login do okienka szybkiej odpowiedzi od razu w znacznikach
Kod: Zaznacz cały
[b]czyjs_login[/b]
?

Obecnie, żeby komuś odpisać bez cytowania jego tekstu trzeba ręcznie przepisać (lub skopiować) login, a potem dodatkowo dodać znaczniki
Kod: Zaznacz cały
[b][/b]
Odnośnik do profilu mógłby być małą grafiką obok przycisku PW.

WKS
 #845037  autor: Sirmark
 13 sty 2016, 19:11
reboot, nie widzę takiej opcji ze skrótami klawiszowymi. Tym bardziej, że skróty klawiszowe są też obsługiwane przez przeglądarkę. Nie wiem czy to jest jakoś rozwiązywane.

Z tym nickiem, to jest jakieś tam grzebanie w szablonie. To już wolałbym dodać coś co będzie ten nick wstawiać pole odpowiedzi. Tylko to jest taka zmiana, którą musiałbym jakoś przemycić przy okazji innych,, większych. Jak już wymyślę jak to zrobić.

--
Masz juz 18 lat? Oddaj Krew
 #846442  autor: reboot
 21 sty 2016, 15:29
SirmarK tak długo nie odpisywałeś, że nie zauważyłem jak w końcu odpisałeś ;)
Rozumiem, że to pewnie bolączka tej wersji phpbb.

Wiem, że skróty klawiszowe włąsnie typu ctrl+b (pogrubienie) są popularne na forach lub chociażby na wykopie.

Na razie jakoś sobie radzę pisząc [ b ] wklejając czyjś nick i potem dopisując [ / b ]

WKS
 #847395  autor: Sirmark
 26 sty 2016, 12:41
reboot, tak sprawdziłem jeszcze i nie widzę jakiegoś moda, aby skróty wprowadzić do szybkiej odpowiedzi. Za to skróty działają po kliknięciu w (pełną) odpowiedź.
Dla FF jest coś takiego: lewy Alt + Shift + b/i/u/q/c/l

--
Masz juz 18 lat? Oddaj Krew