DAJ CYNK
  • Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.
    :sign7:
Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.
:sign7:
 #836585  autor: Maks SIM
 25 lis 2015, 01:13
Bardzo proszę administratorów o interwencje w sprawie cenzury i znikających postów związanych z siecią Virgin
Zamieszczam post o nowości w Virgin związany z nową promocją pakietu internetowego w virgin, która została ocenzurowana i proszę o nadzór administratorów serwisu telepolis.pl
Obrazek
tutaj post ocenzurowany z wyciętym linkiem i pracą redakcyjną twórców telepolis.pl:
Obrazek
Proszę o o wypowiedz innych, co myślicie o ocenzurowanej analizie porównawczej
pakietu w Virgin z podobnym pakietem w Orange i w Play
Ktoś obciął link w moim poście pracę redakcyjną administratorów telepolis.pl o promocji pakietu Virgin oraz odniesienie i analizę porównawczą do innych pakietów internetowych.
Następny ocenzurowany i usunięty post z linkiem do innego wątku na forum:
Obrazek
To że posty są złośliwie zgłaszane przez everymana, to nie znaczy, że moderator ma wykonywać rozkazy tego użytkownika i bez zasadnie cenzurować posty i analizę porównawczą pakietów w innych sieciach i decydować co inny użytkownik może pisać, a czego nie pisać.
Ostatnio zmieniony 25 lis 2015, 03:34 przez Maks SIM, łącznie zmieniany 1 raz.

Informacja: nieobecny na forum do 31.12. - z powodu Świąt Bożego Narodzenia
:) / Szczęśliwego Nowego Roku
 #836588  autor: Gregrin
 25 lis 2015, 02:33
Może omówmy to w kontekście samego działania modów. Czasami posty nie są przenoszone do kosza bo ktoś ma takie "widzi mi się" i nie zostaje po nich żaden ślad. Dlaczego każda usuwana treść nie trafia do kosza na te 14dni ?? Autor nie dostaje żadnej informacji. Czemu służą takie "niejawne" działania? Skoro post jest niezgodny z regulaminem to warto by było poinformować o tym autora albo zaznaczać to w wiadomości, dać mu przynajmniej okazje na poprawienie go albo napisania go w inny sposób. Dobrze by było gdyby także wycinana część posta lądowała w koszu.

Odnosząc się do tego przypadku. Tez nie rozumiem jaki cel ma zubożanie wiadomości ?? Post jest na temat a dodatkowo naświetla inne opcje co w żaden sposób nie wprowadza jakiegoś zamieszania. Już całkowicie nielogiczne jest dla mnie wycinanie wiadomości o tym pakiecie 10GB we freemium które jest oficjalnym potwierdzeniem wcześniejszych postów z przypuszczeniami.

Co do info o poczcie głosowej. Skoro są dwa tematy o virgin a podwieszonego dużo osób nie zauważa to nie dziwie się ze to info się powtórzyło. Ja jednak zamiast tylko usuwać je z postu o pakiecie freemium dorzuciłbym go do pierwszego postu z FAQ.

Uważam ze na forum jest duży bałagan ale widzę ze wiele osób się do tego przyzwyczaiło i powstają tasiemcowe watki gdzie co parę stron powtarza się pytanie o to samo albo toczą się dyskusje na tematy "ogólne". Byłoby fajnie jakby się ktoś tym chciał zając i każde powtarzające się pytanie wrzucał do kosza a autor automatycznie dostawali info z odnośnikiem do pierwszej strony a z nowych pytań i odpowiedzi tworzył FAQ w pierwszym wątku. Wtedy aktualizacje treści tworzyłyby się praktycznie same.
Na tym forum utarło się ze nieczytane są pierwsze strony i ludzie tylko zadają pytania. W sumie nie ma się co dziwić jak pierwsze strony są nieaktualizowane bo po pierwsze nie chce się tego robić osoba które maja takie uprawnienia a autorzy po krótkim czasu nie mogą tego robić.

Wydaje mi się ze trzeba by podzielić wiele wątków na takie które zawierają suche informacje (jak np o kodach z faktu) a nowe pytania i info wycinać i doklejać do pierwszego wątku oraz na takie do dyskusji. Wtedy z postów przeznaczonych do dyskusji można by przyklejać ważne informacje do tematów informacyjnych gdzie ktoś co jakiś czas wrzucałby je do pierwszego tematu i czyścił z dubli. To wszystko jednak musiało by zostać opisane w regulaminie żeby każdy trzymał się jasnych i jednolitych zasad a nie tak jak do tej pory chaosu...
Calm7 pisze:dopisałbym coś , ale nie mam tyle sił co autor, aby kopać się z koniem.
Chcesz żeby było lepiej ?? Sam się trochę wysil i daj od siebie przynajmniej jakieś uwagi/opinie ;)
 #836592  autor: bazooka
 25 lis 2015, 07:29
Po kontakcie z jednym z Administratorów od pewnego czas praktycznie wcale nie udzielam się na forum (to mój 6 post od tego czasu, jakieś 2 tygodnie).
Powodem jest brak doceniania wprowadzanej wiedzy, czy analizy danego użytkownika, na karty tego forum.
Poczytałem troszkę i wyobraźcie sobie: do tych swoich wypocin nie mamy prawa autorskiego - musiałyby być to treści wybitne i sam nie wiem kto i jak by miał to oceniać.
Wiele mojej "wiedzy" zostało docenionej i wykorzystanej przez innych użytkowników, ale na forum wylicza się tylko: wycieczki osobiste oraz offtopy, od których czasami nie sposób odejść (moja culpa).
Według zasady przyjętej przez jednego Moda post autorski tego tematu jest wycieczką ad persona lub jest zbyt emocjonalny i powinien zostać usunięty, przyznane ostrzeżenie, ban...
Według innego to rozpoczęcie głębszej dyskusji.
Posiadam doświadczenie moderatorskie na forum, uwierzcie, że nie jest to lajtowa zabawa, w owym momencie nie poświęcił bym się żadnym pracom i działaniom jakie wymienia kolega wyżej, za nic, bo:
1. i tak jako mod przez takie działanie możesz być skrytykowany, a Twoja praca (jako moda) niedoceniona;
2. nie utrzymasz nigdy porządku na forum nie będąc jednoznacznie restrykcyjnym, a nienawiść jednego użytkownika na moda za jedne czy drugie działanie jest gorsza od faszyzmu;
3. a w związku z powyższym oraz tym, że modów jest kliku- klikunastu to konsekwencji brak i różne spojrzenie na dany post (subiektywny) przez każdego moda z osobna przekreśla możliwości uporządkowania czegokolwiek.

Współczuje modom, którzy próbują zapanować nad porządkiem - i tym którzy sami widzą, że inny mod dolewa oliwy do ognia lub wchodzi mu w paradę. Efektem czego jest obecnie wylany w tym wątku żal do Golarza Filipa. Mimo że były między mną a tym kolegą pewne "różnice zdań" to zamierzam trzymać tym razem jego stronę. On jako jedyny chce rozsądnie podejść do tematu. Nie wiem czy zauważyliście, ale Golarz odsunął się na drugi plan ze swoimi postami, a raczej stara się robić porządki.
Efekt usunięcia linków to Jego plan na porządek i wiecie co: On jako jedyny trzyma się konsekwentnie swojego planu, prawdopodobnie też nie wydziela co przez kogo jest zgłoszone :!: tylko realizuje zgłoszenia postów offtop, ad persona, czy innych. Uszanujcie jego decyzję, bo reszty modom na tym forum zdarzają się tak subiektywne działania, że odechciewa się udzielać na tym forum - doświadczyłem tego więc uwierzcie, wiem co piszę.

Obecnie moim zdaniem temat jest do zamknięcia lub usunięcia do kosza z prostego powodu, odnosi się ad persona (everyman), a ogólnie jest próbą wyżalenia się na moda, co administracji kompletnie nie pasuje, bo to ona zaufała tym ludziom i dała im "władzę".

Wszelkie Wasze ew. "pragnienia" by jakoś zaistnieć na forum: "ja z tym byłem pierwszy", "ja chce się wyróżniać", "chcę by mnie było wszędzie pełno", "znam się na wszystkim" - zostawcie w gimnazjum (których zaraz może nie być :) ), bo najbardziej wartościowa wiedza wypływa i tak od tego co napisze posta raz ale konkretnie, a ten post ginie w gąszczu dyskusji i bałaganu na forum, którego nie da się opanować.

P.S.
Szukałem wczoraj pewnej informacji, poszatkowane wypowiedzi w 5 tematach i choć wydaje mi się, że coś wiem to ostatecznie nie mam konkretnej odpowiedzi. Gdzie w takim wypadku pozostawić pytanie, w którym temacie :?: Tak właśnie tworzy się burdel, bo każdy ma inny punkt widzenia, a nowy użytkownik od razu założy nowy temat.
Moja rada na koniec: jeśli widzisz gdzieś pytanie, nowy temat i kojarzysz jako użytkownik gdzie takie pytanie już padło zamiast przedstawiać odpowiedź po raz wtóry tylko po to by zaistnieć, sam znajdź konkretną odpowiedzi i podaj linka w odpowiedzi, bez uwag i bez komentarza. Post z powielającym się pytaniem zgłoś do moderacji - ktoś, choć zazwyczaj Golarz :), się tym zajmie.
...i tu w takim wypadku na miejscu moda przenosiłbym takie pytanie jako nowy temat do Kosza z ową odpowiedzią (konkretny linkiem) by autor pytania widział swój post, ale z niezmienionym tematem wątku i każdy osobno, a nie do jednego wora typu: "posty nie na temat" - może niektórzy nauczyli by się korzystać z szukajki na forum.
Dziękuję za ewentualną uwagę :)
 #836651  autor: Gregrin
 25 lis 2015, 14:21
bazooka pisze:i podaj linka w odpowiedzi, bez uwag i bez komentarza. Post z powielającym się pytaniem zgłoś do moderacji - ktoś, choć zazwyczaj Golarz :), się tym zajmie.
Często tak robię i najlepszym tego przykładem są watki z pytanie o najdłuższą ważność konta gdzie każdy temat wzbogaca mi się o jeden link i nikt jeszcze nie wpadł na pomysł aby to połączyć.
Patrze tak teraz na forum "prepaid i mix" i skład modów na to forum:
darkangel 232 posty w tym roku czyli bywa często ale w moim subiektywnej opinii nie widzę żeby jakoś działał.
Kaczy 2 posty w tym roku, no koments.
thonka 47 postow z czego ponad polowa w pierwszym tygodniu stycznia
Pawrzes 45 postow w tym roku
A w dziale "prepaid i mix" moderują "Golarz Filip" i "Karlos20".
Wiem ze "pisanie postów" to nie zadanie moderacji ani nie oddaje w pełni ich obecności na forum ale to jedyny wiarygodny czynnik który moglem sprawdzić.
Ja nie chce nikomu umniejszać jego zasług dla forum bo wiadomo ze każdy ma swoje życie i nie można od niego wymagać ciągłej pracy na forum ale jak komuś zaczyna brakować czasu to powinien dostać jakaś wyróżniającą ragę i usunąć się w cień.
Tak przynajmniej wiadomo byłoby ilu aktywnych modów jest w dziale.
Moim zdaniem jest ich za mało i raczej nie widziałem żeby któryś z działu robił jakiś porządek ale może przez to ze niektóre posty nie trafiają do kosza ;)
bazooka pisze: by autor pytania widział swój post, ale z niezmienionym tematem wątku i każdy osobno, a nie do jednego wora typu: "posty nie na temat" - może niektórzy nauczyli by się korzystać z szukajki na forum.
Dodatkowo byłoby fajnie gdyby użytkownik dostawał info o usunięciu postu z automatu a nie ze bez zajrzenia do kosza o niczym nie wiedział (a czasem nawet po zajrzeniu bo posty mogą po prostu znikać a nie muszą trafiać do kosza).
Jeszcze jedno, dlaczego na posty w koszu nie da się odpowiadać ?? Przecież to idealne i jawne miejsce żeby zapytać czemu post został usunięty a dodatkowo jeśli więcej osób wykaże swoje oburzenie to wtedy moderacja może wykazać się refleksja na podstawie opinii forumowiczów, prawda ??
 #836655  autor: Golarz Filip
 25 lis 2015, 14:48
Maks, bo do Ciebie się zwracam. Tylko do Ciebie.

Otóż trzy rzeczy:


1.

Wpierw dużo zgłoszeń, powtarzam zgłoszeń było na to, że w trakcie jednego wątku, potrafiłeś kilkanaście razy zmienić treść swojego postu, edytując go kilkanaście razy. To nie jest zbrodnia, tylko potem w wątku powstawał kompletny off top, kłótnie, że coś napisałeś a tak naprawdę tego już w Twoim poście nie było. Użytkownik który to zgłaszał, miał porobione PrtScr z Twojej wypowiedzi, która faktycznie na dany moment nie miała nic związanego z tematem.
Kiedyś dobrym zwyczajem netykiety było, że po każdej edycji, wpisywało się powód zedytowania danej wypowiedzi; nikt tego od Ciebie nie wymaga, ale w mojej opinii edytowanie więcej niż dwa razy danego posta powinno zawierać info, co się zmieniło/dopisało.

2.

Linkowanie do tematów. Użytkownik który nie spędza na forum tyle czasu co Ty ( to też nie jest zbrodnia, mówię o fakcie, nie wytykam Ci czasu spędzanego na forum ) wchodzi w temat, który obserwuje i co widzi?
Twoją wypowiedź cytuję:

"Przypominam, że istnieje wątek XYXYZAZYZZA". W dwóch zgłoszeniach napisałem Ci, zgodnie z tym co widniało w zgłoszeniu od dwóch użytkowników forum, żebyś nie odkopywał tematu tylko dlatego, że chcesz dać odnośnik do innego wątku. Powtórzę raz jeszcze- na 99% moich interwencji, tylko 1% to decyzja, którą podejmuję sam. Wszystko pozostałe, to zgłoszenia od użytkowników, których razi taki styl czy pisanie nie na temat. Żebyś źle nie zrozumiał- nie wszystkie zgłoszenia są od razu realizowane po myśli zgłaszającego.
Ten 1% to kasowanie spamu w Hyde Parku które produkują ludzie ref linkami. To tyle o mojej moderacji w tej kwestii.

3.

Sam podjąłem natomiast decyzję w sprawie tych postów

Obrazek

Obrazek

O ile pierwszy post Calma, niby powinien zostać, bo zwraca słuszną uwagę, o tyle jeśli poprawiłeś link do kodu w pierwszym poście, uznałem, że jest już zbędny.

Pozostałe trzy posty, wytłumacz mi, człowiekowi, który chce się dowiedzieć w temacie promocji Orange, o czym mówią?

Ja rozumiem, że można z przymrużeniem oka traktować takie posty i je zostawiać, ale postaw się proszę w sytuacji, kiedy ktoś nie ma zbyt wiele czasu i chce konkrety o ofercie a nie Wasze rozmowy.

Dwa posty o których wspomniałeś, od których poruszyłeś wszystkich moderatorów, również nie zostały SKASOWANE a przeniesione do kosza z adnotacją. Jeden z Nas uznał, że posty powinny zostać, ja natomiast podjąłem decyzję, by je usunąć, gdyż tak jak wspomniałem w punkcie pierwszym nie były na temat.

Odkąd Marcin, Admin podjął decyzję o wprowadzeniu nowej krwi do moderacji, jednym z priorytetów było : "Nie szalejemy" . Nie wiem ile naprawdę jesteś na forum, czy to Twój pierwszy nick, ale pomijając moją pracę, naprawdę jakość forum - w mojej opinii się podniosła. Nie ma rozmów koperkowych, nie ma ref linków z wirusami, a to, że ktoś skasuje Twój jeden czy dwa posty, to naprawdę nie jest powód, żeby twierdzić, że Telepolis zatrudnił "idiotów" do moderacji.
Masz PM, możesz do mnie napisać, jeśli uważasz, że niesłusznie usunąłem Twój post, przekonaj mnie, że odnośnik do innego wątku mimo wszystko powinien wrócić na swoje miejsce i tyle.

Na koniec jeszcze jedna rzecz: posty czy też tematy WYMODEROWANE przeze MNIE, zawsze, ZAWSZE trafiają do kosza z opisem.
Jeśli kasuję jakąś część wpisu ale zostawiam go w wątku, zawsze dokonuję opisu, czemu tak się stało.
Jeśli kasuję jakiś post bez usuwania go do kosza, to tylko w przypadku, jeśli wypowiedź jest tylko ref linkiem.

Doczytałem jeszcze wypowiedź kolegi Bazooka, któremu wielkie dzięki za wypowiedź. Na jego przykładzie dobitnie się przekonałem, że trzeba cholernie mocno oddzielić różnicę zdań jaką mieliśmy kiedyś swego czasu do tego, że moderacja to nie jest Ciebie lubię, to przymykam oko a Ty mi kiedyś podpadłeś, to będę ciął Twoje wypowiedzi.
 #836677  autor: Gregrin
 25 lis 2015, 16:20
Golarz Filip pisze: Na koniec jeszcze jedna rzecz: posty czy też tematy WYMODEROWANE przeze MNIE, zawsze, ZAWSZE trafiają do kosza z opisem.
Ehh nie chce być kimś kto wytyka błędy ale sam miałem przypadek ze mój post został usunięty (jak się później ukazało przez Ciebie) do kosza bez żadnych adnotacji. Zeby dowiedzieć się kto go usunął musiałem pisać do divhasmorex (jedynego aktywnego moda którego wtedy kojarzyłem). Wyjaśniając sprawę z div dowiedziałem się tylko tego ze ktoś kliknął ze mój post to spam a on sam dziwił się czemu został usunięty. Mialem chyba dostać jakieś info od Ciebie ale to juz wtedy nie było ważne.

Z tej sytuacji wynikają 2 prośby zmian na forum:
Zeby KAŻDY (no może bez tych refinkow) usuwany post trafiał automatycznie do kosza z co najmniej nazwa osoby która go usunęła.
Dobrze byłoby gdyby nie zmieniano nazwy tak jak proponował bazooka a dodatkowo usuwana cześć posta tez lądowała w koszu. Później tam można by dopytać o szczegóły.
Zeby użytkownicy byli automatycznie powiadamiani o przeniesieniu postu do kosza.
Tyle z moich doświadczeń.
 #836681  autor: Golarz Filip
 25 lis 2015, 16:44
Gregrin jesteś 100% pewny, że to byłem ja?

To jeśli masz na myśli sytuację z października, to proszę zerknij na to:

Obrazek

Wymazałem nick moderatora, bo nie o tym jest wątek, ale proszę piszmy coś, podparte dowodami,OK?
 #836692  autor: Mila89
 25 lis 2015, 17:16
No poziom modów jest naprawde niski dziwie sie ze Administracja toleruje pewne zachowania. divhashmorex i Morvius (zwlaszcza ten 1) non stop sie napinaja pod artykułami czesto w dosyc bardzo dosadnie negatywnych slowach wyrazajac co sadza o danej ofercie przy okazji obrazajac uzytkownikow. Wszyscy wiedza ze sa modami co bezposrednio wplywa na opinie o serwisie...
Moze sie myle bo sam najswietszy nie jestem ale jak ktos jest MODEM to powinien prezentowac raczej wywazone opinie a nie obrazac ludzi ktorzy mysla inaczej niz oni. Pozatym Morvius to zwykły spamer na forum... nie chce mi sie nawet szukac postow kazdy ciekawy moze to zrobic sam.

A co do forum... no to nic nowego jak ktos napisal ze mu strona sie dziwnie laduje i post wyladowal w koszu(a nie powinien co nawet SirmarK przyznal) to co sie dziwic. Kazdy skasowany post powinien ladowac w koszu na 14 dni KAZDY bo inaczej to wyglada na zwykle cenzurowanie. Do Golarza akurat pretensji specjalnie nie mam fakt sporo postow wrzuca do kosza(to na plus) i te posty to akurat spam w czystej postaci. Generalnie pare osob wyglada jakby znalazlo sie w roli modow z przypadku

Ps nie mialem zamiaru nikogo obrazic wyrazilem tylko swoja opinie(w kulturalny sposob) i jesli ktos chcialby sie do tego odniesc to bez zbednych "napiec"

pozdrawiam

14 lipca wyłaczyłem AdBlocka-


Nokia 33310--> Mitsubishi Trium :P --> Nokia 3310--> SE K300i-->SE K700i-->Samsung L760-->LG KU990--> Nokia e72--> Samsung Galaxy SII--> Sony Z3c--> Xperia XZ--> LG G6
 #836696  autor: Maks SIM
 25 lis 2015, 17:27
Gregrin pisze: Patrze tak teraz na forum "prepaid i mix" i skład modów na to forum.{..........}
Jeżeli mowa o moderatorach, to trzeba jeszcze dodać:
divhashmorex
Morvius
Cenię sobie postawę Karlosa20 i właśnie divhashmorex za rozbudowane posty, konkrety, wiedzę
i widoczność na forum.
Morvius, jest od niedawna, ale też potrafi dostrzec nieprawidłowości w zachowaniu na forum :)
Niestety Filip nie odpisywał mi na wiadomości prywatne i była potrzebna pomoc innego moderatora.
Filip ani razu nie napisałeś mi sugestii i wiadomości o zmoderowaniu postu.
Forum -to społeczność, wiadomo jak w życiu rożni ludzie pojawiają się na forum, jedni są spokojni, mało widoczni, inni dzielą na wszelkie sposoby swoją wiedzą,
wiadomo społeczność to ludzie... a ludzie to... emocje.....
Myślę, że Moderator powinien
- być mediatorem i utrzymywać pozytywny kontakt z użytkownikami,
- powinien mieć dystans emocjonalny,
- być wyrozumiałem na to, że każdy jest inny, każdy ma prawo przedstawić swoja wiedze, opinie- każdy robi to tak jak umie i wydaje mi się, że trudno oczekiwać, żeby wszyscy pisali według myślenia jakiegoś jednego użytkownika.
Golarz Filip nie mam pretensji o te posty w dziale pakietu Orange,
ale w wątku Virgin można to odebrać jako typową złośliwość.

Co do edycji postów - to na pewno wszyscy zauważyli, że czasami są problemy z serwerem i przy pisaniu postów wszystko się zawiesza i wylogowuje, przez to gubi się wątek i trzeba edytować post.

Linkowanie może być pomocne dla innych użytkowników, którzy nie spędzają dożo czasu na forum,
i nie mają takiej "nawigacji postów głowie". Tutaj też kwestia tolerancji i myślenia o wszystkich użytkownikach na forum.Nie wszyscy spedzaja cały dzień na czytaniu forum, a kazdy znaleziony link może być dla nich "skarbem".

GolarzFilip nie mam nic do Ciebie jako człowieka....
____________
Edit 19:11: skrócenie postu
Ostatnio zmieniony 25 lis 2015, 19:12 przez Maks SIM, łącznie zmieniany 2 razy.

Informacja: nieobecny na forum do 31.12. - z powodu Świąt Bożego Narodzenia
:) / Szczęśliwego Nowego Roku
 #836705  autor: Gregrin
 25 lis 2015, 17:56
Golarz Filip pisze:Gregrin jesteś 100% pewny, że to byłem ja?
Tak. Jak pisałem, taka informacje dostałem od div. Sprawa z 25 czerwca w temacie o fakt (jeszcze chyba nie było tematu o kodach) gdzie odpowiadałem na prośbę o kod. Dodatkowo zamieściłem tam jeszcze jakaś opinie i cały post trafi do kosza a ja szukałem informacji, powodu, osoby która to usunęła. Możliwe ze coś przeoczyłeś dlatego powinny być skrypty które robią to z automatu (a kasowane posty bez przeniesienia do kosza powinny lądować w widzianym tylko dla modów dziale (koszu na 14 dni) żeby nie można było usuwać "bez śladów") Brzmi jak teoria spiskowa ale wtedy nie byłoby pretensji ze ktoś usunął coś "ważnego" albo usuwa sobie co mu nie pasuje bo to było by widziane przez resztę modów.

A tamto co podałeś jest najlepszym przykładem (chociaż nie ma oryginalnego postu) ze posty nie sa wrzucane do kosza tylko znikają. IMHO ten aktualny post został a posty które miały dużo większą wartość merytoryczna wyparowały...
Napisałem wtedy tam bo gdzie miałem to zrobić ?? Pytać się znowu po PW kto czyścił ?? Dodatkowo ledwo zauważyłem ten brak bo nie sledze wszystkich swoich postów.Śmieszne ? Smutne ? Sam nie wiem :/
A tak nota bene to ten aktualny post który został, sam bym usunął, bo służył tylko do znalezienia informacji kto i dlaczego coś usunął.

PS w tym temacie sam mod który usunął info się tłumaczył (jeśli dobrze pamiętam) .
Najśmieszniejsze jest jednak to ze później ta dyskusja nie została usunięta. Zastraszyliście go ;) Przecież jak już popełnił błąd, wytłumaczył go to czemu później już tej zbędnej dyskusji nie przeniósł do kosza ?? To jest najśmieszniejsze w tym wszystkim. Albo usuwać bez śladu albo zostawiać mimo ze sam zaznaczałem ze pisze nie na temat ale nie widzę miejsca gdzie indziej mógłbym dopytywać.
Maks SIM pisze: Jeżeli mowa o moderatorach, to trzeba jeszcze dodać:
Tak, ale to ze żaden, z aktywnych w dziale prepaid i mix, nie jest wymieniony jako moderator tego forum, mówi wszystko o porządku na forum, prawda ?? Sam o tym dobrze wiem bo jak szukałem jakiegoś info o moim usuniętym poście i popatrzyłem na info o ostatniej wizycie modów z tego działu to zastanawiałem się za ile miesięcy dostane odpowiedz.... ;/
 #836713  autor: Golarz Filip
 25 lis 2015, 18:11
Dla wyjaśnienia: wszyscy moderatorzy mają dostęp do WSZYSTKICH DZIAŁÓW.

Maks, czy Ty masz problemy z rozumieniem słowa pisanego? Tniesz sobie moją wypowiedź jak Ci pasuje i dla Ciebie stwierdzenie:
Na jego przykładzie dobitnie się przekonałem, że trzeba cholernie mocno oddzielić różnicę zdań jaką mieliśmy kiedyś swego czasu do tego, że moderacja to nie jest Ciebie lubię, to przymykam oko a Ty mi kiedyś podpadłeś, to będę ciął Twoje wypowiedzi.
świadczy o tym, że będę moderował posty osób których nie lubię tak?

Na jakim poziomie mamy prowadzić dialog, jak nie rozumiesz powyżej cytowanej kwestii?

WYJAŚNIAM: podałem przykład, że podejmując się roli moderatora, trzeba się wyprać ze wszystkim emocji. Teraz jasne?

Co do
Maks SIM pisze: Niestety Filip nie odpisywał mi na wiadomości prywatne i była potrzebna pomoc innego moderatora.
Filip ani razu nie napisałeś mi sugestii i wiadomości o zmoderowaniu postu.
chyba się mylisz, albo szukasz na siłę problemu

Obrazek

Treści wiadomości prywatnej- przestrzegając netykiety- nie będę oczywiście przytaczał.
 #836718  autor: Maks SIM
 25 lis 2015, 18:34
Filip odpowiedz na moją wiadomość wysłałeś dopiero po zadaniu pytania w dziale moderatorskim:)
W wiadomości, którą mi napisałeś dowiedziałem się tylko, że moja wiadomość znajduje się w koszu,
i tam mam szukać powodu usunięcia.Gdybym nie napisał wiadomości do Ciebie, to bym nie wiedział co się stało z postem i że w koszu jest.
Myślę, że powinno się informować automatycznie o takich działaniach.
Faktycznie może trochę, źle zrozumiałem końcówkę która napisałeś:) sorki :)
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 25 lis 2015, 19:00 przez Maks SIM, łącznie zmieniany 2 razy.

Informacja: nieobecny na forum do 31.12. - z powodu Świąt Bożego Narodzenia
:) / Szczęśliwego Nowego Roku
 #836719  autor: Gregrin
 25 lis 2015, 18:36
Golarz Filip pisze:Dla wyjaśnienia: wszyscy moderatorzy mają dostęp do WSZYSTKICH DZIAŁÓW.
Tak, ale konkretne osoby są przypisane do odpowiednich działów. Skoro te osoby sa znikomo aktywne skąd zwykły user ma wiedzieć do których pisać ?? Pisze o tym tylko dla tego żeby wskazać ze "coś jest nie tak" i ten problem w strukturach widać gołym okiem.
dziadek186 pisze:Nie wiem co za baran przeniósł
dziadek186 pisze:ale musi on być wybitnie ubogi umysłowo
To wypada tez skomentować skoro tyle się tutaj wypowiadam. Obrażanie KOGOKOLWIEK nie powinno być tolerowane. Nie rozumiem dlaczego nie można napisać swojego zdania bez obrażania innych. To świadczy o naszej kulturze i jeśli nie umiemy się wypowiadać bez obrażania innych to lepiej tego nie róbmy albo dajmy sobie chwile na zastanowienie i ochłoniecie, jeśli dalej nie potrafimy to zastanówmy się czy ten drugi cytat z góry nie pasuje do kogoś innego...
A co do usuniętego postu to z wypowiedzi wynika ze ZNOWU nie było żadnego info kto i za co to usunął ?? To ta sama osoba ?? Moze ktoś w waszej ekipie się wypalił.
darek638 pisze:Jak się przyjmuje frajerów z pokemonami na modów to takie są skutki.
To raczej nie wymaga komentarza.
 #836727  autor: Morvius
 25 lis 2015, 19:21
Rozmowa zaczyna się wymykać z pod kontroli. Proponuje pohamować emocje i zacząć spokojnie rozmawiać bo wywodami nikt jeszcze nigdy niczego nie załatwił. Ta rozmowa to świetna sytuacja do rozmowy z użytkownikami. Doczytałem pewne aspekty i z chęcią poznam jeszcze jakieś opinie dotyczące mojej osoby.

Klasyczny obserwator wątku.
 #836743  autor: Gregrin
 25 lis 2015, 20:29
dziadek186 pisze:Jeżeli ktoś zrobi coś źle to należy to piętnować, a nie głaskać takiego niewydarzonego pacjenta i powtarzać, że nic się nie stało.
Ok, ale dalej nie napisałeś jakiegoś argumentu wg którego można kogoś obrażać. Moim zdaniem nie ma takich bo człowiek nawet robiąc głupoty nie powinien być nazywany głupim czy wyzywany. Do "zrobienia głupoty" przyczynia się wiele czynników o których ty nie możesz mieć pojęcia i tak samo nie masz prawa do oceny całej osoby.
To nie spotkanie z kolegami gdzie wszyscy się znają i tolerują, tutaj jest multum indywidualności i trzeba się "jakoś zachować".
Wytykając błędy nie trzeba nikogo obrażać, a może trzeba ? Moze powinniśmy robić jakieś forumowe "ustawki" żeby tam rozwiązywać nasze problemy ? Moze seria obelg wpłynie na poprawę całego forum. Wiem ze życie depcze wyobraźnie ale wchodzić z frustracjami w świat wirtualny ? Komu to potrzebne ?? To nie miejsce do wychowywania tylko zachowywania się. Ehh szkoda slow.
 #836764  autor: Maks SIM
 25 lis 2015, 22:38
Uważam, że krytykować oczywiście można.. ale nie całego człowieka.. tylko konkretne postępowanie, to nie człowiek jest zły, tylko czasami to co robi..
każdy z nas popełnia błędy....
Gregrin pisze:{....} Wytykając błędy nie trzeba nikogo obrażaći {.....}
Zgadza się Krytyka w pozytywnym sensie to też zwrócenie komuś uwagi, aby przemyślał dane postępowanie, ale krytyka musi być "asertywna"... i to jest właśnie sztuka :)
Morvius pisze:{....} Ta rozmowa to świetna sytuacja do rozmowy z użytkownikami {.....}
Zgadzam się, że w takim wątku można na luzie i na spokojnie pewne rzeczy powyjaśniać,
każdy z nas czytając ten wątek ma zapewne jakieś swoje przemyślenia, wnioski odnośnie relacji na forum telepolis:) miejmy nadzieję, że twórcy serwisu telepolis.pl będą zadowoleni zarówno z użytkowników jak i moderatorów :)

Informacja: nieobecny na forum do 31.12. - z powodu Świąt Bożego Narodzenia
:) / Szczęśliwego Nowego Roku
 #836782  autor: Maks SIM
 26 lis 2015, 00:41
Jeszcze jedno pytanie do moderatorów:
Czy posty umieszczone w KOSZ mogą być w każdej chwili przywrócone do macierzystego wątku?

Informacja: nieobecny na forum do 31.12. - z powodu Świąt Bożego Narodzenia
:) / Szczęśliwego Nowego Roku
 #836792  autor: bazooka
 26 lis 2015, 07:50
Jeśli pisze się bezosobowo, że ktoś jest baranem to jest to "szczere i uczciwe wyrażanie komunikatu wprost" i mieści się w regułce: PRZECZYTAĆ ZE ZROZUMIENIEM ...także niestety dla niektórych, ale kolega @dziadek ma rację.
Zawiera się to więc w wolności słowa.
Problem w tym, że jeden czy drugi nie umie przyjąć krytyki, będzie się mieszał, kręcił i edytował aby tylko nie czuć się "gorszym".
Jeszcze inaczej jest w przypadku Moderatorów forum... niektórzy z nich nie są w stanie przyjąć krytyki z racji pozycji w hierarchii forumowej, czyli wyższej niż szary użytkownik. Wówczas mają Oni narzędzia, które mogą wykorzystać przeciwko nam by nas uciszyć.
Przy zachowaniu konsekwencji i jednolitego planu działania (patrz: Golarz) nie powinno być żadnych problemów z podjętymi działaniami - jednak zważywszy to co powyższe oraz możliwość moderacji przez kilku- kilkunastu moderatorów jednego wątku (nawet gdy aktywnie robi to trzech) nie sprzyja próbie zapanowania nad tym porządkiem załóżmy w danym dziale.

Czy czasami przydzielenie maxymalnie trzech aktywnych moderatorów do jednego działu oraz ich wewnętrzny podział na zadania (jeden wychwytuje błędy, inny zwraca uwagę na wycieczki, inny na offtopy itp itd) nie było by rozwiązaniem :?:
Jest tylko jeden problem, cała taka Trójca powinna pracować efektywnie, bez przerw kilkudniowych (wizyta minimum 3 razy dziennie na forum).