DAJ CYNK
  • Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.
Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.

Moderator: Moderatorzy

 #836727  autor: Morvius
 25 lis 2015, 19:21
Rozmowa zaczyna się wymykać z pod kontroli. Proponuje pohamować emocje i zacząć spokojnie rozmawiać bo wywodami nikt jeszcze nigdy niczego nie załatwił. Ta rozmowa to świetna sytuacja do rozmowy z użytkownikami. Doczytałem pewne aspekty i z chęcią poznam jeszcze jakieś opinie dotyczące mojej osoby.

Klasyczny obserwator wątku.
 #836743  autor: Gregrin
 25 lis 2015, 20:29
dziadek186 pisze:Jeżeli ktoś zrobi coś źle to należy to piętnować, a nie głaskać takiego niewydarzonego pacjenta i powtarzać, że nic się nie stało.
Ok, ale dalej nie napisałeś jakiegoś argumentu wg którego można kogoś obrażać. Moim zdaniem nie ma takich bo człowiek nawet robiąc głupoty nie powinien być nazywany głupim czy wyzywany. Do "zrobienia głupoty" przyczynia się wiele czynników o których ty nie możesz mieć pojęcia i tak samo nie masz prawa do oceny całej osoby.
To nie spotkanie z kolegami gdzie wszyscy się znają i tolerują, tutaj jest multum indywidualności i trzeba się "jakoś zachować".
Wytykając błędy nie trzeba nikogo obrażać, a może trzeba ? Moze powinniśmy robić jakieś forumowe "ustawki" żeby tam rozwiązywać nasze problemy ? Moze seria obelg wpłynie na poprawę całego forum. Wiem ze życie depcze wyobraźnie ale wchodzić z frustracjami w świat wirtualny ? Komu to potrzebne ?? To nie miejsce do wychowywania tylko zachowywania się. Ehh szkoda slow.
 #836764  autor: Maks SIM
 25 lis 2015, 22:38
Uważam, że krytykować oczywiście można.. ale nie całego człowieka.. tylko konkretne postępowanie, to nie człowiek jest zły, tylko czasami to co robi..
każdy z nas popełnia błędy....
Gregrin pisze:{....} Wytykając błędy nie trzeba nikogo obrażaći {.....}
Zgadza się Krytyka w pozytywnym sensie to też zwrócenie komuś uwagi, aby przemyślał dane postępowanie, ale krytyka musi być "asertywna"... i to jest właśnie sztuka :)
Morvius pisze:{....} Ta rozmowa to świetna sytuacja do rozmowy z użytkownikami {.....}
Zgadzam się, że w takim wątku można na luzie i na spokojnie pewne rzeczy powyjaśniać,
każdy z nas czytając ten wątek ma zapewne jakieś swoje przemyślenia, wnioski odnośnie relacji na forum telepolis:) miejmy nadzieję, że twórcy serwisu telepolis.pl będą zadowoleni zarówno z użytkowników jak i moderatorów :)

Informacja: nieobecny na forum do 31.12. - z powodu Świąt Bożego Narodzenia
:) / Szczęśliwego Nowego Roku
 #836782  autor: Maks SIM
 26 lis 2015, 00:41
Jeszcze jedno pytanie do moderatorów:
Czy posty umieszczone w KOSZ mogą być w każdej chwili przywrócone do macierzystego wątku?

Informacja: nieobecny na forum do 31.12. - z powodu Świąt Bożego Narodzenia
:) / Szczęśliwego Nowego Roku
 #836792  autor: bazooka
 26 lis 2015, 07:50
Jeśli pisze się bezosobowo, że ktoś jest baranem to jest to "szczere i uczciwe wyrażanie komunikatu wprost" i mieści się w regułce: PRZECZYTAĆ ZE ZROZUMIENIEM ...także niestety dla niektórych, ale kolega @dziadek ma rację.
Zawiera się to więc w wolności słowa.
Problem w tym, że jeden czy drugi nie umie przyjąć krytyki, będzie się mieszał, kręcił i edytował aby tylko nie czuć się "gorszym".
Jeszcze inaczej jest w przypadku Moderatorów forum... niektórzy z nich nie są w stanie przyjąć krytyki z racji pozycji w hierarchii forumowej, czyli wyższej niż szary użytkownik. Wówczas mają Oni narzędzia, które mogą wykorzystać przeciwko nam by nas uciszyć.
Przy zachowaniu konsekwencji i jednolitego planu działania (patrz: Golarz) nie powinno być żadnych problemów z podjętymi działaniami - jednak zważywszy to co powyższe oraz możliwość moderacji przez kilku- kilkunastu moderatorów jednego wątku (nawet gdy aktywnie robi to trzech) nie sprzyja próbie zapanowania nad tym porządkiem załóżmy w danym dziale.

Czy czasami przydzielenie maxymalnie trzech aktywnych moderatorów do jednego działu oraz ich wewnętrzny podział na zadania (jeden wychwytuje błędy, inny zwraca uwagę na wycieczki, inny na offtopy itp itd) nie było by rozwiązaniem :?:
Jest tylko jeden problem, cała taka Trójca powinna pracować efektywnie, bez przerw kilkudniowych (wizyta minimum 3 razy dziennie na forum).
 #836824  autor: Gregrin
 26 lis 2015, 11:21
bazooka pisze:Czy czasami przydzielenie maxymalnie trzech aktywnych moderatorów do jednego działu oraz ich wewnętrzny podział na zadania (jeden wychwytuje błędy, inny zwraca uwagę na wycieczki, inny na offtopy itp itd) nie było by rozwiązaniem :?:
Jest tylko jeden problem, cała taka Trójca powinna pracować efektywnie, bez przerw kilkudniowych (wizyta minimum 3 razy dziennie na forum).
Raczej mało efektywne bo 3 osoby będą poprawiać jeden post ;)
Moim zdaniem skoro nie można się doprosić o wstawianie info o edycji to niech to dzieje się z automatu.
Sam napisałeś ze to niewdzięczne zajęcie, kto ma tyle czasu żeby za darmo siedzieć tu cały dzień i porządkować ? Chcesz się zgłosić :>?
 #836831  autor: bazooka
 26 lis 2015, 11:47
Ja już z tym skończyłem :-)... ale 3 razy dziennie po 0,5h siedziałem, jak nie więcej i da się w tym czasie przeczytać nowe posty. Nikt nie pisze o regularnym co 5godzinnym wchodzeniu, chodzi głównie by moderować po godzinach szczytu, a widać na forum, że są tu takie. Poza tym jeden woli ranek inny poobiadek, a inny noc. Ale to tylko szczera sugestia... pewne rzeczy muszą być jednak najpierw zrozumiane przez poszczególnych użytkowników (z zastrzeżeniem, że użytkownik to też moderator!)

@Gregrin, chodzi mi o analizę postów pod pewnym kątem, przeglądaniu ich na podstawie jednego schematu. Nie na darmo mówi się, że to co do wszystkiego jest do niczego. Mógłby być też inny podział zadań przecież i inne zasady, np jeśli pod danym kątem jeden z modów już edytuje ti zajmuje się danym danym użytkownikiem w przekroju całego tematu. Ale naprawdę ja nic nie narzucam...
 #836921  autor: Maks SIM
 26 lis 2015, 21:02
Małe uzupełnienie.... na to zapytanie od lipca nie otrzymałem od Filipa żadnej odpowiedzi,
ale niestety nie mogę sobie dokładnie przypomnieć jakiego postu dotyczyły,
bo to były moje pierwsze posty na forum i to teraz aż takie ważne nie jest,
Zamieszczam tylko informacyjnie, po tylu miesiącach już nie oczekuje odpowiedzi....
i nie mam żalu...
Obrazek
GolarzFilip pisze:Wpierw dużo zgłoszeń, powtarzam zgłoszeń było na to, że w trakcie jednego wątku, potrafiłeś kilkanaście razy zmienić treść swojego postu, edytując go kilkanaście razy.
sprawdziłem swoje posty, ale niestety nie mogę znaleźć postów "edytowanych kilkanaście razy"
Każdy ma prawo poprawić - "doszlifować" swój post i ewentualnie poprawić jakieś literówki,
czy poprawić formatowanie tekstu, żeby przekaz i tekst w poście był czytelny,
a pewne informacje uwypuklić pogrubieniem, aby zaakcentować np. jakieś kody.
Po to jest przycisk "Edycja", aby z niego korzystać.
Do tego dochodzą też czasami kłopoty z serwerem
_______________________________________
bazooka pisze:Czy czasami przydzielenie maxymalnie trzech aktywnych moderatorów do jednego działu oraz ich wewnętrzny podział na zadania (jeden wychwytuje błędy, inny zwraca uwagę na wycieczki, inny na offtopy itp itd) nie było by rozwiązaniem :?:
Niektóre zgłaszane posty powinny trafiać do zamkniętego działu tylko dla moderatorów
i tam powinny być wspólnie przez nich oceniane.
_______________________________________
Gregrin pisze:Moim zdaniem skoro nie można się doprosić o wstawianie info o edycji to niech to dzieje się z automatu.
Powiadamianie użytkowników o edycji i o przenoszeniu postów powinno być zawarte w netykiecie moderatorów, albo tak jak piszesz jakoś systemowo to zrobić...
dobrym rozwiązaniem, byłaby też notka moderacyjna pod postem, przed usunięciem
i pozostawienie postu na pewien okres karencji.
Moim zdaniem posty z:
- reklamami proszków do prania :D ,
- firm ubezpieczeniowych :D
- ewidentnie złośliwymi wycieczkami pod adresem innych,
- ewidentnym spamem reklamowym,
powinny być przenoszone do wydzielonego działu w KOSZ
- posty w niewłaściwym wątku, powinny być przenoszone do właściwego wątku, a nie kasowane
to tylko kilka małych sugestii :)

Informacja: nieobecny na forum do 31.12. - z powodu Świąt Bożego Narodzenia
:) / Szczęśliwego Nowego Roku
 #837430  autor: Gregrin
 30 lis 2015, 10:56
Jakieś sugestie są rozpatrywane przez moderacje ??

Ja mam jeszcze pytanie czemu moderatorzy nie kształtują tego forum ? Nie ma jakiegoś ogólnego planu "wizji" jak ma wyglądać porządek w temacie/dziale ??
Dla przykładu, w wątku o virgin zrodziła się dyskusja o przenoszeniu numeru (przepisy, stanowisko UKE itp). Zasugerowałem ze warto to wydzielić do osobnego wątku (chyba nikt nie zauważył tej sugestii).
Z tego co wiem, dopiero po bezpośredniej wiadomości do moda posty zostały przerzucone do odpowiedniejszego tematu. Tu kolejny "kwiatek". Przy porządkowaniu wątku, mój post (sama sugestia bez związku z tematem http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic ... 55#p837355) zostaje, kolejny który odnosi się do już usuniętych, tez... Tutaj znowu przydała by się notka (najlepiej automatyczna) z data/osoba (i powodem ?) edycji/przerzucenia bo nie wiadomo do kogo pisać prośbę o resztę postów i czy ten ostatni został napisany tuz przed usunięciem poprzedniego.
Teraz pytanie, czy te posty zostały bo w wiadomości do moderatora nie było napisane żeby je usunąć/przenieść ??
Nie bójcie się usuwać postów jeśli są kompletnie jałowe...
Moze brakuje modów, a może te forum nie jest na tyle ważne żeby te problemy kogoś ruszały i po prostu tak zostanie ? Niech ktoś się wypowie w tej sprawie...
 #837480  autor: Maks SIM
 30 lis 2015, 16:46
Gregrin - już jest uporządkowane:)
te wątki:
http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic ... ow#p837355
i ten:
http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic ... ow#p837395
też uważasz, żeby przerzucić do wątku "przenoszenie numerów" ??
_____________________
P.S. Gregrin w weekend Andrzejki były :D wszyscy pewnie imprezowali :) ja też niedawno dopiero zajrzałem hi:)

Informacja: nieobecny na forum do 31.12. - z powodu Świąt Bożego Narodzenia
:) / Szczęśliwego Nowego Roku
 #837775  autor: Sirmark
 02 gru 2015, 03:44
Odpowiem w skrócie, bo jestem po urlopie i brakuje czasu na wszystko. Mogłem też wszystkiego też dokładnie nie doczytać.
- ze dwa posty wywaliłem, za brak kultury i wycieczki osobiste. Tacy userzy też są, zaraz pierwsi,
mają problem, aby w normalny sposób ze dwa zdania napisać.
- Moje zalecenie od dawna jest, aby posty przenosić do kosza, a nie usuwać.
Usuwanie traktuje jako wypadek przy pracy. Ale też wiem, że to jest dość uciążliwe.
Znalazłem pewną modyfikacje do forum, chcę ją przetestować i zobaczymy czy ona coś nam pomoże
- Maks, jeden z wątków, ten którym sie zajmował divsha, faktycznie nie powinien być usuwany. Sam go przywracałem zdaje się. Ale też się w sporej części zgadzam z GF - jakiś porządek musimy utrzymać
- zgadzam się, że funkcja moda jest dość niewdzięczna, bo ciągle jest ktoś niezadowolony.
Samo moderowanie jest dość czasochłonne, a nie każdy ma sporo czasu. Moderatorzy też
w pewnym momencie mają mniej czasu, tak to jest.
- Gregrin: niestety nie jest tak różowo jak byśmy chcieli. Wezmy sprawę wątków.
Mamy wątki tasiemce, ale to jest chyba lepiej niż mieć 500 wątków o tym samym temacie. Druga sprawa, nic nie poradzimy na to, że przychodzi user i nie jest w stanie przeczytać paru postów przed zadaniem pytania. Ciężko z tym walczyć - tacy teraz ludzie są.
Porządek na forum, zgadza się przydałoby trochę nad tym popracować. Ale tu trzeba by zabrać się w stylu "trzeba zrobic to i to" i wtedy nawet ja poswięce troche czasu, aby coś hurtowo za jednym zamachem zrobic.

dziadek186 pisze:Proszę Cię, ja nazywam rzeczy po imieniu, tak na forum jak i w życiu. Nie mam zamiaru ubierać g***a w papierek bo ktoś czuje się urażony. Ja rozumiem, że według niektórych jest to niepoprawne, podobnie jak inne drażliwe obecnie kwestie, ale średnio mnie to interesuje. Gdybym był "poprawny" i liczył się z tym co innym pasuje to pewnie dzisiaj musiałbym pracować na etacie, na zlecenie kogoś niepoprawnego ;) Jeżeli ktoś zrobi coś źle to należy to piętnować, a nie głaskać takiego niewydarzonego pacjenta i powtarzać, że nic się nie stało.
Takie jest życie i nic na to nie poradzisz, mnie też wytykano błędy i wierz mi, że usłyszałem gorsze epitety niż baran :) ale teraz jestem im za to wdzięczny.
Mylisz piętnowanie z brakiem kultury. Mnie średnio, a nawet wcale nie interesują wywody w powyższym stylu i usprawiedliwianie się, że ktos cie skrzywdził. Na szczęście nie muszę się zniżać do dyskusji na takim poziomie.

--
Masz juz 18 lat? Oddaj Krew
 #837778  autor: bazooka
 02 gru 2015, 07:16
SirmarK pisze:Mylisz piętnowanie z brakiem kultury.
To jest tylko Twoja interpretacja...zresztą zgodnie z tym co pisałem wyżej.
Jednakże Twój status na tym forum (ranga, władza, własność) pozwala Ci ocenić innego z góry i nie możemy tego zmienić, chcąc być użytkownikiem tego forum musimy to zaakceptować. Zawsze będzie zatem tak:
Jest tylko jedna racja! I ja! My ją mamy! Jedna jest racja, lecz ona jest przy nas!
Moja jest tylko racja i to święta racja. Bo nawet jak jest twoja, to moja jest mojsza niż twojsza. Że właśnie moja racja jest racja najmojsza!
 #837844  autor: Gregrin
 02 gru 2015, 13:10
SirmarK pisze:niestety nie jest tak różowo jak byśmy chcieli. Weźmy sprawę wątków.
Mamy wątki tasiemce, ale to jest chyba lepiej niż mieć 500
Na pewno ale tutaj nigdzie nie ma nacisku na przestrzeganie regulaminu i jest wielka chęć pomocy wiec powtarza się w kolko to samo. Sa watki tasiemce ale po co ? Jakby zostawić pierwsza i ostatnie parę stron takiego postu to jakie były by straty ?? Żadne, bo z tego nikt przecież nie korzysta, nie odwołuję się i nie czyta ;)
Moim zdaniem warto by siąść, zobaczyć na zawartość forum i po dobrym przeanalizowaniu całej konstrukcji (przedyskutowaniu z użytkownikami ?) zbudować parę wątków głównych (specjalnie zatytułowanych? podwieszonych?) w którym byłyby tylko informacje. Oczywiście można by w takich watkach pisać ale treści nie leżały by tam długo tylko admini albo dodawaliby je do pierwszego postu (a posty usuwali z wątku) jako nowe info/uaktualnienie albo przerzucali by do wątku z dyskusja (w stylu hydepark) albo usuwali.
Tak budowało by się aktualny watek + spore FAQ małym nakładem sil. Pytania w wątku dyskusyjnym po których następowało by podanie linku do tematu głównego mogło by bardzo szybko lądować w koszu (łatwo je zauważyć) i tym samym dyskusja tez nie była by jakoś specjalnie zakłócana a osoba zadająca pytanie miałaby swoja odpowiedz (a post w koszu).
bazooka pisze:pozwala Ci ocenić innego z góry
Każdy może sobie ocenić i nie rozumiem co to za ocena "z góry".
Na forum nie obraza się ludzi (powinno to być chyba gdzieś w regulaminie ?) i jeśli ktoś nie akceptuje tej zasady to nie powinien tu pisać. Tyle. Jeśli ktoś uważa ze nazywanie kogoś "baranem" lub "wybitnie ubogim umysłowo" nie jest obrażaniem to po prostu się nie dogadamy i nie ma sensu o tym dyskutować.
Co do tego usuniętego postu, to przecież było napisane ze to pomyłka i nie powinno się tak stać. Nie trzeba tego dodatkowo komentować żeby sobie poużywać na kimś.
 #837883  autor: bazooka
 02 gru 2015, 15:14
Gregrin pisze:Każdy może sobie ocenić i nie rozumiem co to za ocena "z góry".
Nie chcę Cię pouczać, ale by to zrozumieć musiałbyś być jakiś czas choć moderatorem i doświadczyć sytuacji, w których Twój rozmówca (szary użytkownik) ma rację, a Ty stoisz przed dylematem czy przyznać mu rację, czy wykorzystać swoje uprawnienia by go uciszyć.
 #838090  autor: Sirmark
 03 gru 2015, 17:47
bazooka pisze:To jest tylko Twoja interpretacja...zresztą zgodnie z tym co pisałem wyżej.
Jednakże Twój status na tym forum (ranga, władza, własność) pozwala Ci ocenić innego z góry i nie możemy tego zmienić, chcąc być użytkownikiem tego forum musimy to zaakceptować. Zawsze będzie zatem tak:
Czy ja dobrze rozumiem, że wg Ciebie normalne jest, że ktoś kogoś obraża i moderator/admin nie powinien reagować, bo wtedy stawia się w pozycji, jak ot podałeś "Jest tylko jedna racja! I ja! My ją mamy!" ?
Uważasz, że to co dziadek186 napisał było normalną wypowiedzią?

Ja jednak uważam, że są pewne zasady, i te zasady zostały przekroczone.

--
Masz juz 18 lat? Oddaj Krew
 #838091  autor: Sirmark
 03 gru 2015, 17:54
dziadek186 pisze:Sirmark, na szczęście zachowałeś się bardzo "honorowo" i zrobiłeś to
Opierniczam kogoś za brak inteligencji a Ty dajesz mi ostrzeżenie? Czy ja mam 5 lat?
Do którego admina piszę się żądanie usunięcia konta wraz ze wszystkimi postami?
Uznajesz sie za takiego inteligentnego i ja mam ci jeszcze dobitniej tłumaczyć dlaczego dostałeś ostrzeżenie? Wydaje mi się, że osobie inteligentnej nie trzeba tłumaczyć, że nikt nie zabrania stawiania zarzutów, ale forma w jakiej są stawiane powinna być akceptowalna.

P.S. nie wiem ile masz lat, ale z 5-latkiem też potrafię rozmawiać.

--
Masz juz 18 lat? Oddaj Krew
 #838094  autor: Sirmark
 03 gru 2015, 18:01
Gregrin pisze:Sa watki tasiemce ale po co ? Jakby zostawić pierwsza i ostatnie parę stron takiego postu to jakie były by straty ?? Żadne, bo z tego nikt przecież nie korzysta, nie odwołuję się i nie czyta ;)
Moim zdaniem warto by siąść, zobaczyć na zawartość forum i po dobrym przeanalizowaniu całej konstrukcji (przedyskutowaniu z użytkownikami ?) zbudować parę wątków głównych (specjalnie zatytułowanych? podwieszonych?) w którym byłyby tylko informacje. Oczywiście można by w takich watkach pisać ale treści nie leżały by tam długo tylko admini albo dodawaliby je do pierwszego postu (a posty usuwali z wątku) jako nowe info/uaktualnienie albo przerzucali by do wątku z dyskusja (w stylu hydepark) albo usuwali.
Tak budowało by się aktualny watek + spore FAQ małym nakładem sil. Pytania w wątku dyskusyjnym po których następowało by podanie linku do tematu głównego mogło by bardzo szybko lądować w koszu (łatwo je zauważyć) i tym samym dyskusja tez nie była by jakoś specjalnie zakłócana a osoba zadająca pytanie miałaby swoja odpowiedz (a post w koszu).
W tej sprawie nie upieram się, że mamy racje i należy się trzymać tasiemców. W tamtym czasie tak po prostu zostało zrobione i tyle.
Być może teraz trzeba by rozważyć twoją propozycję i wprowadzić zmiany w tym zakresie.
Ale to już bym zaczął oddzielny wątek na to.

--
Masz juz 18 lat? Oddaj Krew