DAJ CYNK
  • Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.
    :sign7:
Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.
:sign7:
  • Strona 8 z 11
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11

 #721181  autor: babeo
 30 maja 2014, 16:45
Xy pisze:Oj tam dziadek od razu. Jeszcze potomka nie spłodziłem :mrgreen:
To trzeba brac sie roboty lol
Za okolo miesiac ma przyjsc na swiat moj drugi potomek, wiec ostatnio mam parcie na takie tematy :)
Markadiusz pisze:
Xy pisze:Nowa moderacja mile widziana bo na Forum jest bur... nieporządek ;-)
Nie chcę nic mówić, ale co innego niż to tworzymy teraz my, pisząc o wszystkim w tym jednym wątku? :)
To akurat nie jest spam, przywolujemj ducha dawnego telepolis.pl, co sie stalo z tymi pieknymi czasami ze rozmowy na sb konczyly sie o 1 czy 2 w nocy? Oczywiacie byly czasem spiecia, ale oglnie z perspektywy czasu pamieta sie glownie te dobre chwile. Moze wlasnie przez pryzmat kolejnego potomka widze uplywajacy czas i czegos mi brakuje...
Oczywiscie wiekszosc z nas nie ma czasu by byc online przy kompie, dlatego tapatalk, ktorego obiecal Witek, bedzie duzym ulatwieniem. Pamietajmy, ze powstanie on w jakims sensie powstanie dzieki dzisiejszymu przejeciu.

[ Dodano: 2014-05-30, 16:47 ]
Xy, to Twoja Cytryna w avatarze?

 #721288  autor: Blank
 31 maja 2014, 08:14
Zeszliście calkowicie z tematu :D

Pozwalam sobie wrócić ten pociąg na właściwe tory :DD

Czy w związku z przejęciem Telepolis przez Comperię, zlikwidujecie Premium? Moim zdaniem, w tym momencie, Premium jest po prostu bez sensu. Ja osobiście, jak napisałem pod artem, nie mam nic przeciwko przejęciu (mam tylko nadzieję, ze naprawdę będziecie mieli niezależność, a nie zostales zmuszony do napisania tego), ale... no wspieranie spółki takiej jak Comperia... wybacz, oni tego rodzaju wsparcia nie potrzebuja, a ja wspierając w ten sposob Comperię, czulbym, że moje pieniądze zmarnowałem.

Polecam: Zestawienie ofert 3w1 i no limit na kartę | Zestawienie ofert No Limit na abonament

 #721308  autor: WitekT
 31 maja 2014, 09:39
Zupełnie nie rozumiem Twojego nastawienia. Robimy dobrą robotę i będziemy robić dalej - naprawdę naszą pracę oceniasz na mniej niż 5 zł miesięcznie? Nie ukrywam, trochę mi przykro.

Kto jest właścicielem serwisu nie jest tu zupełnie istotne. Liczy się to, co dostajesz Ty. A dostawać będziesz jeszcze więcej, jeszcze więcej rzeczy będzie także dostępne tylko dla Kont Premium.

 #721332  autor: Blank
 31 maja 2014, 11:05
Nie o to chodzi, że wasza praca nie jest warta 5 zl miesiecznie. Wręcz przeciwna, jest warta znacznie więcej.
Chodzi tylko o to, że wydaje mi się, że:
    teraz tego wsparcia potrzebowac nie będziecieŚrodki z kont premium będą zasilać konto Comperii
Pisząc "znacznie więcej" mam na mysli, że nie można waszej pracy w łatwy sposob przeliczyc na pieniadze.

Polecam: Zestawienie ofert 3w1 i no limit na kartę | Zestawienie ofert No Limit na abonament

 #721337  autor: user_delete19
 31 maja 2014, 11:28
WitekT pisze:Zupełnie nie rozumiem Twojego nastawienia. Robimy dobrą robotę i będziemy robić dalej - naprawdę naszą pracę oceniasz na mniej niż 5 zł miesięcznie? Nie ukrywam, trochę mi przykro.
Ojoj, a ile Telepolis dało w datkach na phpBB czy to do upstream czy Przmo? oceniacie ich pracę na mniej niż 0pln? Nie ukrywam trochę mi przykro....

Witku, bezsensownie brniesz niekiedy ze swoimi tłumaczeniami

 #721341  autor: WitekT
 31 maja 2014, 11:55
divhashmorex pisze:Chodzi tylko o to, że wydaje mi się, że:

teraz tego wsparcia potrzebowac nie będziecieŚrodki z kont premium będą zasilać konto Comperii
Wsparcie będzie potrzebne tak samo, jak wcześniej. Żadna firma nie będzie inwestowała w rozwój serwisu, jeżeli jej to nie będzie się opłacało. My postępowaliśmy tak samo.

 #721726  autor: manyaky
 02 cze 2014, 01:46
Sorry Witek, nie czuję, że poważnie nas traktujecie mimo wszystko. Zwykła deklaracja, że:
1) "Pieniądze wciąż idą bezpośrednio do nas, jak do tej pory. Robimy z nimi, co uważamy za słuszne dla nas lub portalu."
lub
2) "Pieniądze idą do Comperii i nigdy ich już nasze oczy nie widzą, natomiast dostaniecie po prostu za nie nowe usługi."

Ogólne mówienie o "wsparciu", to po prostu nie fair lub brak pomysłu na rozwiązanie tej kwestii. Trzecia opcja zwyczajnie nie istnieje, ale mimo wszystko w każdej z dwóch powyższych opcji z przyjemnością przedłużałbym pierwszego dnia po otrzymaniu maila, że premium się kończy. Teraz zwlekam i chyba przedłużę, ale właściwie nie wiem dla kogo konkretnie idzie to wsparcie, a brak zwyczajnego wytłumaczenia jest po prostu przykry dla wieloletnich czytelników.
WitekT pisze:Żadna firma nie będzie inwestowała w rozwój serwisu, jeżeli jej to nie będzie się opłacało.
Comperii to się już opłaca i będzie opłacało. Średnio rozumiem wytłumaczenie, że nieważne kto jest właścicielem serwisu. To jest superważne, bo wcześniej pieniądze szły do Was. Teraz do Comperii, która - jak div napisał - nie potrzebuje tych skromnych datków. Pieniądze na rozwój serwisu i redakcji już są, bez względu na konta premium.

Nie jestem dusigroszem, żeby oglądać te 5zł z każdej strony, ale jak ma iść do Comperii, to po prostu wolę wysłać dodatkowo do lokalnego hospicjum. I nie dlatego, że "oceniam waszą pracę na mniej niż 5zł", tylko dlatego że wysyłając Comperii nie mam jakiegokolwiek poczucia, że jakkolwiek wpływa to na serwis. A jeśli wpływa, to wytłumacz proszę wreszcie jak lub napisz wprost, że nie chcecie/nie możecie o tym rozmawiać. Warto zamknąć ten wątek, bo nie porusza go tylko jedna osoba.

 #721749  autor: Mila89
 02 cze 2014, 09:32
wojciech pisze:
WitekT pisze:Zupełnie nie rozumiem Twojego nastawienia. Robimy dobrą robotę i będziemy robić dalej - naprawdę naszą pracę oceniasz na mniej niż 5 zł miesięcznie? Nie ukrywam, trochę mi przykro.
Ojoj, a ile Telepolis dało w datkach na phpBB czy to do upstream czy Przmo? oceniacie ich pracę na mniej niż 0pln? Nie ukrywam trochę mi przykro....

Witku, bezsensownie brniesz niekiedy ze swoimi tłumaczeniami
Trafna uwaga :)

Witek tez korzystal z tego za darmo, na 100% nie zaplacil ani 1zl ale jak ktos korzysta z Telepolis za darmo, nie chce wykupywać KP czy blokuje reklamy tzn ze "nie szanuje pracy"
Ot takie myślenie Kalego... Kali ukraść dobrze Kalemu ukraść żle :)

14 lipca wyłaczyłem AdBlocka-


Nokia 33310--> Mitsubishi Trium :P --> Nokia 3310--> SE K300i-->SE K700i-->Samsung L760-->LG KU990--> Nokia e72--> Samsung Galaxy SII--> Sony Z3c--> Xperia XZ--> LG G6

 #721831  autor: WitekT
 02 cze 2014, 16:11
Mila89 pisze:Witek tez korzystal z tego za darmo, na 100% nie zaplacil ani 1zl ale jak ktos korzysta z Telepolis za darmo, nie chce wykupywać KP czy blokuje reklamy tzn ze "nie szanuje pracy"

Ot takie myślenie Kalego... Kali ukraść dobrze Kalemu ukraść żle
Komu coś ukradłem? Gdzie naruszyłem jakąkolwiek licencję, komu nie zapłaciłem? Po raz kolejny mnie oskarżasz o coś, czego nie zrobiłem, tylko na podstawie własnych domysłów.

Odpowiesz wprost na to pytanie czy znowu będziesz się wił z odpowiedzią? Jest bardzo jasne i proste.

 #721840  autor: user_delete19
 02 cze 2014, 16:29
Witku, czepiasz sie parabolicznie użytego powiedzenia mijając sie kompetnie z meritum - sam oskarżasz innych o brak poszanowania czyjejś pracy bo nie chcą kont premium a sam przez kilka lat używasz darmowego oprogramowania open source i nagle na bardzo proste pytanie o datki dla społeczności nabierasz wody w usta...
Przyznasz, że takie zachowanie wygląda dziwnie i mało poważnie...

 #721842  autor: WitekT
 02 cze 2014, 16:42
wojciech, zupełnie mnie nie zrozumiałeś. Ja nigdzie nie napisałem, że niekupowanie kont premium jest nieszanowaniem pracy. Pisałem, że kupno jest wyrazem wsparcia. Natomiast nieszanowaniem pracy jest używanie AdBlocka.

Zarówno TELEPOLIS.PL, jak i phpBB2, mają pewne zasady, na których udostępniają swoją pracę. Dla TELEPOLIS.PL jest to regulamin serwisu (gdzie jest wspomniane o AdBlocku), dla phpBB2 jest to licencja GPL (też z określonymi rygorami RESPEKTOWANYMI przez nas).

Czy rozjaśniłem trochę tę kwestię? :-)

 #721853  autor: user_delete19
 02 cze 2014, 17:07
Powiedzmy ;-)
WitekT pisze:Ja nigdzie nie napisałem, że niekupowanie kont premium jest nieszanowaniem pracy.
vs
WitekT pisze:naprawdę naszą pracę oceniasz na mniej niż 5 zł miesięcznie? Nie ukrywam, trochę mi przykro.
powoduje, jak to ładnie nazywasz - dysonans poznawczy ;-)

EOT, bo w sumie mnie to ani ziębi ani grzeje :p

W sumie to IMHO najlepiej byłoby chyba nie brnąć w tłumaczenia waszaj postawy bo biznesowo wygląda to średnio a później w oczach niektóry może powodować swego rodzaju 'bite in the ass' ;-)

i toteż często dla projektów software'owych unika się podawania czasu wydania wersji bo lepiej wysłuchiwać 'jeszcze nie ma' (mniejsze zlo) niż "miało być 2 minuty temu" :p

 #721891  autor: Mila89
 02 cze 2014, 18:46
@wojciech WitekT sam sobie przeczy wielokrotnie. Raz mowi ze wazniejsza niezaleznosc niz kasa potem sprzedaje pprtal i nagle amnezja ze mowil cos o niezaleznosci. Raz pisze o KP ze jak nie wykupujesz tzn ze jego pracy nie szanujesz zeby na koncu stwierdzic ze jak nie kupisz to spk i on sie nie obrazi. No naprawde człowiek zagadka :D

Ps Witku nie uwazasz ze jednak dotacja dla Przemo by sie przydala? Czy ktos musi oficjalnie prosic o datki albo jak wy o nie blokowanie reklam.zeby dostac co jego?

14 lipca wyłaczyłem AdBlocka-


Nokia 33310--> Mitsubishi Trium :P --> Nokia 3310--> SE K300i-->SE K700i-->Samsung L760-->LG KU990--> Nokia e72--> Samsung Galaxy SII--> Sony Z3c--> Xperia XZ--> LG G6

 #721949  autor: WitekT
 02 cze 2014, 22:22
wojciech pisze:Powiedzmy



WitekT napisał/a: Ja nigdzie nie napisałem, że niekupowanie kont premium jest nieszanowaniem pracy.



vs



WitekT napisał/a: naprawdę naszą pracę oceniasz na mniej niż 5 zł miesięcznie? Nie ukrywam, trochę mi przykro.



powoduje, jak to ładnie nazywasz - dysonans poznawczy



EOT, bo w sumie mnie to ani ziębi ani grzeje :p
Druga wypowiedź dotyczyła tego, że konto premium nie będzie już wykupowane. Najpierw ta praca byłą warta 5 zł miesięcznie, teraz już nie jest. Naprawdę, proszę, nie zaglądajcie nam ani w portfele, ani w model działania. Jeżeli coś zmieniło się w jakości, jesteście niezadowoleni z usług - w pełni rozumiem. Zmiana właściciela - nie.

 #721950  autor: WitekT
 02 cze 2014, 22:25
Mila89 pisze:@wojciech WitekT sam sobie przeczy wielokrotnie. Raz mowi ze wazniejsza niezaleznosc niz kasa potem sprzedaje pprtal i nagle amnezja ze mowil cos o niezaleznosci. Raz pisze o KP ze jak nie wykupujesz tzn ze jego pracy nie szanujesz zeby na koncu stwierdzic ze jak nie kupisz to spk i on sie nie obrazi. No naprawde człowiek zagadka



Ps Witku nie uwazasz ze jednak dotacja dla Przemo by sie przydala? Czy ktos musi oficjalnie prosic o datki albo jak wy o nie blokowanie reklam.zeby dostac co jego?
Masz jednak duży problem ze zrozumieniem naprawdę prostego słowa pisanego. Przemo jest na licencji GPL - w pełni ją respektujemy. Jest regulamin TELEPOLIS.PL, gdzie jest napisane, że nie można blokować reklam. Blokowanie powoduje złamanie licencji.

Wytłumaczył Ci Twoją pomyłkę w komentarzach i wlo, i Halset, a Ty dalej swoje... Więcej nie odniosę się do Twoich wypowiedzi, bo znowu będziesz mnie chciał zakrzyczeć jak kilka lat temu przy newsletterze. Historia pokazała, że za grosz nie miałeś racji, a ja tylko zniżyłem się do poziomu, na którym nie mogłem się z Tobą równać. Drugi raz tego błędu nie popełnię.

 #725259  autor: babeo
 14 cze 2014, 21:46
Jak tam ma sie sprawa zmian i nowosci?

 #725332  autor: WitekT
 15 cze 2014, 12:03
Jak będziemy mieli coś do ogłoszenia, to ogłosimy to na pewno. :-) Krótko - mają się dobrze. :-)

 #725369  autor: babeo
 15 cze 2014, 14:11
WitekT pisze:Krótko - mają się dobrze. :-)
Miło słyszeć :)

Witku, czy na głównej stronie portalu, w zakładce "o nas" nastąpią zmiany?
Czy Wydawca:

TELEPOLIS.PL S.C.
ul. Grabowskiego 15/9
80-809 Gdańsk
NIP: 583-286-09-68

przestaje istnieć?

 #725610  autor: WitekT
 16 cze 2014, 13:14
Tak, nastąpią, jak transakcja zostanie sfinalizowana 30. czerwca.

 #726122  autor: Morvius
 18 cze 2014, 18:55
widzę zmiany wprowadzane na forum :) brawo Witku! w końcu mogę wybrać czego nie chcę czytać :) dziękuję :) :) :)

Klasyczny obserwator wątku.
  • Strona 8 z 11
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11