DAJ CYNK
  • Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.
    :sign7:
Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.
:sign7:
  • Strona 5 z 7
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
 #795879  autor: dwaeuro
 13 kwie 2015, 02:09
Również podpisuję się pod wypowiedzią Babeo.

Masakrycznie boli to jak z fajnego portalu i genialnego forum zrobiła się po prostu kupa. Newsów nie ma, a jak są to często napisane taką polszczyzną, że głowa mała. Popularne orsonki i inne błędy dodatkowo potęgują obraz nędzy i rozpaczy. Najbardziej żal mi JTW, gdyż nie ma w świecie internetu tak dobrego odpowiednika jakim było to forum. Smutek ;(

Nowa Huta Wolne Miasto!
 #795896  autor: babeo
 13 kwie 2015, 07:25
Ponad 24h od napisana "takeigo" postu i tylko 3 nowe "pod nim".
To chyba najlepiej pokazuje ten problem.
Dawniej byłyby to 3 strony...
 #795913  autor: Micho
 13 kwie 2015, 10:30
Może reszcie wszystko odpowiada a tylko wasza czwórka niezadowolona? :)
A tak na poważnie, odnośnie tego, co pojawia się w newsach itd. my nie mamy wpływu. Wpływ na wartość forum mamy my, piszący na tym forum. Jak większość piszących merytorycznie się obrazi i odejdzie to i forum padnie. A jak padnie (a szkoda by było bo to moja codzienna lektura) to są inne lub powstaną nowe. Tak to w przyrodzie jest :)
 #795922  autor: babeo
 13 kwie 2015, 11:26
Micho, wybacz ale jesteś za krótko na Forum, bo zrozumieć jak tu było kiedyś.
 #795927  autor: Mila89
 13 kwie 2015, 11:40
babeo porownanie z Nokia dobre acz kojarzy mi sie z ta firma Telepolis troche inaczej(tzn nie w odniesieniu do "systemu a bardziej do marki)... jeszcze nie tak dawno ludzie kupowali telefony Nokia tylko dlatego ze... to nokia tj pamietali ze od zawsze korzystali z Noki byla to dobra firma i nie chcieli zmienic Noki mimo ze konkurencja proponowala lepsze rozwiazania... Telepolis jest podobnie. Ludzie tu zagladaja(jeszcze) bo to... telepolis nie zwracajac narazie uwagi ze lepiej jest gdzie indziej i Telepolis zatrzymalo sie w czasie... ale za niedlugo zobacza(juz czesc widzi) i zacznie sie masowy odpływ)

Punktem "kulminacyjnym" bylo sprzedanie Telepolis... od tego wszystko sie zmienilo. Przedtem Witem MUSIAŁ dzialac zeby przyciagac czytelnikow bo dzieki temu mial kase z reklamy. Teraz nie musi. Obecnym wlascicielom ruch na stronie wystarcza i przez to nic sie nie dzieje. Nawet gdyby pisali 1 newsa na 2 dni to i tak w perspektywie 6 miesiecy straciliby max 5 "czytelników" taka prawda

Pora zeby sie pare osob otrząsneło, zeby sie obudziło zanim bedzie za pozno

Na koniec sparafrazuje klasyka : "Witku Tomaszewski i Telepolis.pl NIE IDZCIE TĄ DROGA

14 lipca wyłaczyłem AdBlocka-


Nokia 33310--> Mitsubishi Trium :P --> Nokia 3310--> SE K300i-->SE K700i-->Samsung L760-->LG KU990--> Nokia e72--> Samsung Galaxy SII--> Sony Z3c--> Xperia XZ--> LG G6
 #795937  autor: babeo
 13 kwie 2015, 12:05
Racja to co piszesz. U mnie panują rozbudzone nadzieje i zawód, który po nich pozostał.
Konto premium, finanse na rozmów serwisu. Co z tego wyszło? Nic.
Do tego oliwy do ognia dodaje milczenie władz.

Najsmutniejsze jest to, że Telepolis zawdzięczam bardzo dużo. Między innymi Galaxy S5, który otrzymałem za opisanie mojej historii i mojej obecności na Telepolis. Czyżbym musiał teraz dopisać kolejny, smutny rozdział?
 #795939  autor: Mila89
 13 kwie 2015, 12:16
@babeo lepsza cisza niż zwykłem chamstwo jak to 1 strone wcześniej zaprezentował SirmarK tudziez Witold często uskutecznia... w ogóle to ciekawe "zjawisko" Zeby Administracja i do niedawna jeszcze "wlasciciele" w ten sposob pisali do swoich czytelników dla których fe facto to piszą. Nie wiem z czego wynika takie zachowanie... czy z przekonania(wciaz jeszcze) o wlasnej wielkości i wynikającym z tego faktem ze "jak odejdziesz nic sie nie stanie" czy z braku elementarnych podstaw kultury osobistej? Czy z checi pokazania "kto tu rządzi"?

W kazdym razie zachowanie Administracji to kolejny powód który mnie osobiście zniechęca do tego portalu...


Ps A odpowiadając na twoje pytanie czemu nie piszą... bo nie musza :) To juz nie jest ich serwis nie muszą sie starać bo jak pisałem wczesniej nowym wlascicielom najwyrażniej w zupelnosci wystarcza ruch na stronie... Witek moze tu pisać nawet o pogodzie zeby tylko utrzymać ruch
Gdyby post pojawił sie rok temu kiedy jeszcze telepolis nie sprzedano to co 2 post byłby Witka lub Sirmarka
taka prawda :)

14 lipca wyłaczyłem AdBlocka-


Nokia 33310--> Mitsubishi Trium :P --> Nokia 3310--> SE K300i-->SE K700i-->Samsung L760-->LG KU990--> Nokia e72--> Samsung Galaxy SII--> Sony Z3c--> Xperia XZ--> LG G6
 #795967  autor: Mikelor
 13 kwie 2015, 13:58
Windows Phone? A co to takiego?:) Pustawo tutaj, niestety jednak teraz za darmo to nikt nie będzie robił - takie czasy się skończyły kilka lat temu
 #796042  autor: p2225
 13 kwie 2015, 16:52
Obrazek
pytanie za 100 punktów - który z powyższych tematów nawiązuje do tematów przewodnich telepolis? Ostatni jeszcze się uchowa. Ale reszta tematów powinna się znaleźć na zapytaj.pl albo bankier.pl
no ludzie drodzy... Jeszcze trochę i pojawi się temat gdzie najlepiej zrobić sobie manicure.

I jeszcze jedno. Po wejściu na forum jest tekst: Teraz jest 13 kwi 2015, o 15:56. Nie wiem w jakim kraju znajduje się redakcja telepolis, ale u mnie jest teraz 16:56

5G3600+4CA+QAM256+MIMO4x4:
https://www.speedtest.net/pl/android/9862555658.png
 #796055  autor: mi80
 13 kwie 2015, 18:34
To są wątki w Hydeparku. Pojawiła się osoba, która karmi tamte wątki swoimi mądrościami. Zapewne dla nabicia postów i pochwalenia niebawem np. Actio. Albo jakaś córka ciekawego, bądź jego transseksualne ego.
 #796056  autor: darek638
 13 kwie 2015, 18:39
W Hydeparku działa naliczanie postów?

Nigdy więcej Play.
 #796057  autor: WitekT
 13 kwie 2015, 18:46
Długo zastanawiałem się co i jak napisać. Postanowiłem nie pisać nic i pobawić się w pytania, na które jeżeli sobie sami odpowiemy, to lepiej zrozumiemy istotę problemu.

Babeo, o co dokładnie chodzi z artykułami sponsorowanymi i reklamami podanymi w przystępny sposób? I które konkretnie newsy z telko pojawiają się u innych dużo wcześniej niż u nas?
 #796066  autor: babeo
 13 kwie 2015, 19:44
Cieszę się Witku, że odpisałeś. Odpowiadając na Twoje pytania:

- mam na myśli artykuły, które delikatnie reklamują i opisują coś, co pewnie bez sponsorów byłoby trudne. Pierwsze z brzegu:
http://komorkomania.pl/30706,htc-sense-vs-htc-touchwiz
http://www.spidersweb.pl/2015/04/woo-an ... orcza.html
To z ostatnich paru dni, które akurat zapamiętałem.

- co do newsów, np. ze strony Telepolis.pl nie dowiedziałem się, że nowy G4 można nabyć w wersji...skórzanej.

Możesz mieć oczywiście inne zdanie, ale ja tak to odbieram, że Telepolis zbiedniało.
Poza tym zobacz sobie na formę newsów w komórkomani czy u Pająka, dużo więcej zdjęć, przeplatanych tekstem, a nie (jak u nas) konieczności klikania kolejnych stron w testach.
Może to są szczegóły, ale jednak mają znaczenia dla wrażenia ogółu.

Co z relacjami z targów?
Nie przeklejkami nnotek prasowych, ale z Waszą osobistą relacją?

Coraz mnie jest (a aktualnie nie ma w ogóle) felietonów. Zobacz jaką popularnością cieszył się artykuł, w którym napisaliście kto jakich używa telefonów, to było super.
Spójrz jak fajnie rozwija się SpiderWeb TV i na przykład (z założenia mało ciekawy, ale fajnie pokazany) cykl: "pokaż co masz w plecaku".

Liczę na dalszą dyskusję.
 #796068  autor: babeo
 13 kwie 2015, 19:53
Dobrze trafiłem w tym G4, w momencie pisana tego posta nie było nic z temat jeo wyglądu na Telepolis. Zdjęcia pojawiły się przed chwilą, u konkurencji były...wczoraj.
 #796069  autor: WitekT
 13 kwie 2015, 19:57
babeo pisze:- mam na myśli artykuły, które delikatnie reklamują i opisują coś, co pewnie bez sponsorów byłoby trudne. Pierwsze z brzegu:
http://komorkomania.pl/30706,htc-sense-vs-htc-touchwiz
http://www.spidersweb.pl/2015/04/woo-an ... orcza.html
To z ostatnich paru dni, które akurat zapamiętałem.
NAPRAWDĘ tego oczekujesz? Uuuu, to Ci powiem, że bardzo, ale to bardzo mnie zaskoczyłeś...
Nigdy nie byliśmy blogiem i nigdy nie będziemy. Nie będziemy publikować wiadomości i artykułów, za które ktoś zapłacił. Wytyczne Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich mówią, że nawet od vendor publishingu powinna być oddzielna część redakcji.
babeo pisze:- co do newsów, np. ze strony Telepolis.pl nie dowiedziałem się, że nowy G4 można nabyć w wersji...skórzanej.
Naprawdę uważasz to za killer-newsa? Myślałem, że zaczniesz przytaczać jakieś inne newsy...
Możesz mieć oczywiście inne zdanie, ale ja tak to odbieram, że Telepolis zbiedniało.
Poza tym zobacz sobie na formę newsów w komórkomani czy u Pająka, dużo więcej zdjęć, przeplatanych tekstem, a nie (jak u nas) konieczności klikania kolejnych stron w testach.
Może to są szczegóły, ale jednak mają znaczenia dla wrażenia ogółu.
Blogi zawsze będą pisały OPINIE, a my suche wiadomości. Tym różnią się blogerzy od dziennikarzy. Zawsze tak robiliśmy i zawsze będziemy robić. Dlaczego teraz oczekujesz od nas zmiany?
Co z relacjami z targów?
Nie przeklejkami nnotek prasowych, ale z Waszą osobistą relacją?
Bo w tym roku ja nie byłem na MWC z powodów osobistych.
babeo pisze:Coraz mnie jest (a aktualnie nie ma w ogóle) felietonów. Zobacz jaką popularnością cieszył się artykuł, w którym napisaliście kto jakich używa telefonów, to było super.
Spójrz jak fajnie rozwija się SpiderWeb TV i na przykład (z założenia mało ciekawy, ale fajnie pokazany) cykl: "pokaż co masz w plecaku".
https://www.facebook.com/video.php?v=10 ... =2&theater
 #796090  autor: babeo
 13 kwie 2015, 21:22
WitekT pisze:NAPRAWDĘ tego oczekujesz? Uuuu, to Ci powiem, że bardzo, ale to bardzo mnie zaskoczyłeś...
Nigdy nie byliśmy blogiem i nigdy nie będziemy. Nie będziemy publikować wiadomości i artykułów, za które ktoś zapłacił. Wytyczne Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich mówią, że nawet od vendor publishingu powinna być oddzielna część redakcji.
Czy oczekuję tego "ja"?
Wydaję mi się, że oczekuje tego rynek.
To Wasz serwis, Wasze decyzje. Ja jestem tylko zwykłym Waszym czytelnikiem z może ciut większym stażem niż inny. To wszystko.
Jednak wydaje mi się, że nie jestem w moich rozterkach odosobniony, a jednak Wasz portal, tworzony jest chyba dla nas, tak uważam. Mogę się jednak mylić.
WitekT pisze:Naprawdę uważasz to za killer-newsa? Myślałem, że zaczniesz przytaczać jakieś inne newsy...


Nie jest to killer, przytoczyłem (jak napisałem) pierwszy z brzegu. Nie mam czasu teraz szukać głębiej. Pracuję. Sądziłem jednak, że w zakresie "Waszej pracy" jest przekazywanie takich newsów w miarę online. Po czasie... cóż. Wtedy jesteście jedni z wielu. Mogę się jednak mylić.
WitekT pisze:Blogi zawsze będą pisały OPINIE, a my suche wiadomości. Tym różnią się blogerzy od dziennikarzy. Zawsze tak robiliśmy i zawsze będziemy robić. Dlaczego teraz oczekujesz od nas zmiany?
Wydaję mi się, ze takiej zmiany oczekuje rynek. Nawet na onecie czy wp oprócz "suchych wiadomości" są też opinie. Mogę się jednak mylić.
WitekT pisze:Bo w tym roku ja nie byłem na MWC z powodów osobistych.
OKej, ale z tego co mi wiadomo, to Telepolis nie jest jednoosbową Redakcją. Mogę się jednak mylić.
WitekT pisze:https://www.facebook.com/video.php?v=10 ... =2&theater
OKej, czekamy.
Apropos ryjoksiążki, zobacz sam jaka jest tam częstotliwość wpisów. Trochę mało. Mogę się jednak mylić.

* - specjalnie kończyłem każdą wypowiedź tym samym zdaniem, gdyż odnoszę wrażenie, że chcesz bardzo szybko zakończyć dyskusję. Jeżeli tak, wiadomo kto ją wygra i czyje będzie na wierzchu. Znam swe szanse w tym starciu... szanse a właściwie ich brak.
 #796093  autor: WitekT
 13 kwie 2015, 21:35
Nie, to nie jest kwestia kończenia szybko dyskusji. To kwestia mojego bardzo mocnego zdziwienia czego ode nas oczekujesz... Naprawdę, mówię to zupełnie serio, ale to mną potrząsnęło.

Nigdy nie będziemy blogiem, zawsze będziemy stawiać na suche fakty i profesjonalizm - i nic tego nie zmieni. Tak, z pewnością brakuje felietonów, może wkrótce będzie ich znowu więcej. Jeżeli ktoś potrzebuje newsów podanych lekko, łatwo i przyjemnie, to rzeczywiście Spidersweb jest lepszym wyborem. My mamy większe ambicje. Nie zawsze musi nam to wychodzić, ale nigdy nie zrezygnujemy z dążenia do tego celu.

Co do MWC - napisałem, że sprawa potoczyła się tak, a nie inaczej, z niezależnych od nikogo przyczyn. Liczebność redakcji nie ma nic do rzeczy - nie chcę z wielu powodów zagłębiać się w tą sprawę i tu ją zakończę. To było jednorazowe zdarzenie. Najbliższy wyjazd - środa, Londyn, prezentacja Huawei P8. Z tego będzie relacja wideo w ramach "Witek nadaje".

Facebook? To nie jest nasz priorytet, jesteśmy tam trochę ze względu na to, że być tam wypada. Wrzucamy tam czasem ważniejsze newsy albo śmieszne obrazki. Tylko tyle i aż tyle.
 #796099  autor: mi80
 13 kwie 2015, 21:57
Zaraz zaraz Panowie! To jest wątek o forum, a nie o portalu. Witku, od kilku miesięcy wylewamy tu swoje żale pod adresem forum (działania, braku moderacji itd. itp.) i zamiast do nich się ustosunkować i pokazać, że traktujecie nas-użytkowników poważnie, prowadzisz dyskusję z jednym gościem na temat inny niż przedmiot tego wątku... No coś to nie tak jest. Chcecie się wzajemnie przekonywać, to PW działa bez problemów. A tutaj czeka sporo osób na reakcję na zgłaszane uwagi - dotyczące forum.
 #796100  autor: WitekT
 13 kwie 2015, 22:01
Forum w tym tygodniu zostanie posprzątane. SirmarK ma postawione takie zadanie. Łącznie z instalacją długo obiecanego TapaTalka. Musimy dokończyć to, co zostało zaczęte kilka miesięcy temu, potem zostało porzucone, bo pojawił się problem z serwerem, teraz znowu wracamy do tematu.

SirmarK ma postawione zadanie także w kwestii moderatorów i reorganizacji działów. Tak, zgadzam się, to był mocno zaniedbany temat, dlatego Marcinowi postawiłem zarówno jasne zadanie, jak i jasny termin realizacji.
 #796102  autor: babeo
 13 kwie 2015, 22:07
Witku, na taki Twój wpis czekaliśmy!
Tak jak pisałem wcześniej, Telepolis.pl jest moją młodzieńczą miłością, moim ukochanym portalem, stroną startową, najważniejszym forum...
...jak sam napisałeś pewne sprawy nie zostały zakończone i to nas martwiło, a z Waszej strony nie było reakcji. Dlatego Twa powyższa deklaracja cieszy mnie na maxa!

Mam nadzieje, że powróci dawna ilość felietońow itp. Czekamy i trzymamy kciuki! Woow!
  • Strona 5 z 7
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7