DAJ CYNK
  • Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.
    :sign7:
Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.
:sign7:
 #1170019  autor: pawcio1978
 21 kwie 2024, 08:41
Komunikat
BŁĄD Hasło powinno zawierać znak specjalny

W haśle użyto znak podkreślenia. Na innych forach przechodzi. Tylko oczywiście nie na tym jakże genialnym forum.
Potem jak człowiek się WYMODEROWANO to ostrzeżenie + wymoderowanie wypowiedzi
Ostatnio zmieniony 22 kwie 2024, 09:28 przez Remington, łącznie zmieniany 2 razy. Powód: wymoderowano wulgaryzm, doprecyzowanie tytułu
 #1170028  autor: Remington
 21 kwie 2024, 09:53
Drobna poprawka - na forum hasła się nie ustawia, tylko na portalu, więc to uwaga do Redakcji, a nie moderatorów forum.

Znaków specjalnych jest tak dużo, że robienie afery o jeden jest przesadą - w takich sytuacjach wystarczy użyć innego znaku specjalnego i po problemie.

P.S. Za kolejny już wulgaryzm będą konsekwencje.
 #1170031  autor: HappyBoy
 21 kwie 2024, 12:31
Skorzystaj z menadżera haseł w przeglądarce lub innego zewnętrznego. Nie będzie problemów z znakami specjalnymi, zbyt prostym hasłem czy za krótkim.
 #1170064  autor: pawcio1978
 22 kwie 2024, 08:03
Nie mam możliwości zmiany w przeglądarce
Poza tym po co jest taka opcja na forum
Co za sens instalować soft dla jakiegoś jednego forum?
 #1170068  autor: Remington
 22 kwie 2024, 09:29
pawcio1978 pisze:
22 kwie 2024, 08:03
Poza tym po co jest taka opcja na forum

Po raz kolejny: nie hasło do forum - tylko do portalu, zmiana hasła nie na forum - tylko na portalu.

pawcio1978 pisze:
22 kwie 2024, 07:32
Tylko inne fora też bazują na PHP. I tam są się

A skoro mowa o portalu, to phpBB nie ma z tym nic do rzeczy.

Wielkie halo i publiczne bluzganie z powodu jednego znaku specjalnego, choć jest co najmniej 25 innych...

A teraz najlepsze - właśnie udało mi się ustawić hasło zawierające zarówno podkreślnik jak i minus. LuiN potwierdził, że tego nie zmieniał, więc @pawcio1978 sieje ferment i rzuca "mięsem" z sobie tylko znanych powodów.
 #1170140  autor: Remington
 23 kwie 2024, 09:55
Może masz coś nie tak z klawiaturą lub kodowaniem znaków? Choć jak skopiowałem podkreślnik z Twojego posta to był to poprawny znak nr 95 z tabeli ASCII, więc trudno mi zrozumieć gdzie zachodzi różnica.
 #1170185  autor: Remington
 23 kwie 2024, 23:58
Jeśli u mnie wszystko działa poprawnie, a także u innego użytkownika, który to sprawdził, aby wykluczyć ewentualny wpływ moich rozszerzonych uprawnień, to powinieneś poszukać przyczyny problemu po swojej stronie.

Moglibyśmy wspólnie przetestować różne kombinacje haseł oraz znaki specjalne. Być może problem nie leży w podkreśleniu...

Moglibyśmy... gdybym chciał nadal pomagać, ale jak już wspomniałem, skutecznie mnie do pomocy sobie zniechęciłeś.

Póki co, zgodnie z wcześniejszą obietnicą, za wulgaryzmy na forum i niestosowanie się do otrzymanych ostrzeżeń, otrzymujesz nieco odpoczynku od forum. Potraktuj to jako żółtą kartkę, bo nasza cierpliwość i tolerancja dobiegły końca.
 #1170187  autor: HappyBoy
 24 kwie 2024, 00:30
@Remington: Nie działa, np. "Password_1" (bez cudzysłowu). Testowałem na Firefox, Edge i Chrome.
Ale nie rozumiem jaki problem użyć jednego z wielu innych znaków specjalnych... można np. "Password1!"
Najlepiej uprzeć się przy jednym i się obrazić na wszystkich dookoła, że nie działa.
 #1170189  autor: Remington
 24 kwie 2024, 00:41
@HappyBoy,
U mnie bez problemu przeszło hasło z podkreślnikiem zarówno na początku, na końcu, w środku jak i właśnie na przedostatnim miejscu.

Może problem jest we frazie zbyt łatwej do odgadnięcia? Może spróbuj innego wyrazu niż Password i dodaj do niego _1 ?