DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy urządzeń Apple: iPhone, iPod oraz iPad - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy urządzeń Apple: iPhone, iPod oraz iPad - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
Jeśli interesują Cię sprawy związane z aplikacjami oraz systemami mobilnymi Apple - zajrzyj do działu iOS i iPadOS.
 #934590  autor: Sentixxxx
 26 cze 2017, 22:36
Cześć! Na wstępie zaznaczę, że smarfona marki Apple używam po raz pierwszy i nie jestem za bardzo obeznany w ich temacie, a więc:
Dzisiaj w sklepie Media Expert odebrałem nowego iPhona 6 (32gb, gwiezdna szarość). Po uruchomieniu od razu zdziwił mnie fakt, że musiałem najpierw raz kliknąć by dany przycisk (np. numerki przy wpisywaniu PINu), a potem 2 razy szybko kliknąć jeszcze raz, by telefon zrobił to co chciałem. Drugim problemem jest to, że nie działa w ogóle przewijanie góra-dół. Było tak na samym wstępnie (wybieranie języka, narodowości), jak i teraz, w miejscu na którym się zatrzymałem, czyli ustawienie daty urodzenia przy tworzenia profilu Apple ID. Kolejną dziwną sprawą jest obecność głosu czytającego każdy naciśnięty przycisk (2, 3, Polska itd.). Czy to ja powinienem coś ustawić czy jest to raczej wada telefonu i powinienem udać się do sklepu w którym go zakupiłem?
Z góry dzięki za pomoc
 #934634  autor: f0ku5
 27 cze 2017, 09:10
Zdecydowanie wada telefonu, zwróć i powołaj się na rekojmie.
Telefon rozumiem był zafoliowany?
 #936263  autor: mikoko
 03 lip 2017, 15:07
Sentixxxx pisze:Cześć! Na wstępie zaznaczę, że smarfona marki Apple używam po raz pierwszy i nie jestem za bardzo obeznany w ich temacie, a więc:
Dzisiaj w sklepie Media Expert odebrałem nowego iPhona 6 (32gb, gwiezdna szarość). Po uruchomieniu od razu zdziwił mnie fakt, że musiałem najpierw raz kliknąć by dany przycisk (np. numerki przy wpisywaniu PINu), a potem 2 razy szybko kliknąć jeszcze raz, by telefon zrobił to co chciałem. Drugim problemem jest to, że nie działa w ogóle przewijanie góra-dół. Było tak na samym wstępnie (wybieranie języka, narodowości), jak i teraz, w miejscu na którym się zatrzymałem, czyli ustawienie daty urodzenia przy tworzenia profilu Apple ID. Kolejną dziwną sprawą jest obecność głosu czytającego każdy naciśnięty przycisk (2, 3, Polska itd.). Czy to ja powinienem coś ustawić czy jest to raczej wada telefonu i powinienem udać się do sklepu w którym go zakupiłem?
Z góry dzięki za pomoc
Masz włączona funkcje voice over. Wystarczy to wyłączyć Obrazek


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 #936289  autor: f0ku5
 03 lip 2017, 16:53
Ale nie powinien mieć tego włączonego na telefonie świeżo wyjętym z pudełka
 #939396  autor: castagnet
 18 lip 2017, 11:58
Oraz nie powinno być problemów ze sterowaniem dotykiem, przewijanie i reakcje na dotykanie klawiszy...
 #986037  autor: Kartasim
 28 mar 2018, 17:07
Ja w iPhone 6s też miałem włączony VoiceOver. Trzy razy Poczatek i powinno być wyłączone. Nawet jak mam wyłączony w ustawieniach i tak jak za szybko wcisnę Początek to się włącza.

Bez odkopywania, proszę! ;) @Eragon